Třikrát spokojenost a jednou zklamání, takhle to lze přeložit do komentářů zainteresovaných osobností, které se ke svým zápasům vyjádřily.

Litomyšl – Holice 6:1

Ivo Svoboda, trenér Jiskry Litomyšl: Zápas se nám povedlo rozhodnout v první čtvrthodině, kdy jsme vstřelili dvě branky. Po zbytek času jsme hru kontrolovali a při vší úctě k soupeři zbývala jenom jediná otázka, a to výše skóre po devadesáti minutách. Dobře jsme se pohybovali, slušně kombinovali a je příjemné, že i přes vstřelených šest branek jsme schopni hrát ještě lépe.

Václav Velinský, asistent trenéra SK Holice: Utkání se nám vůbec nepodařilo, dostávali jsme laciné branky. Pokud dál budeme pokračovat v těchto výkonech, budeme bodovat jen velmi těžko.

Chrudim B – Moravská Třebová 1:2

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: V poli se jednalo o vyrovnaný zápas. V prvním poločase jsme hrozili ze standardních situací, ze kterých při troše štěstí mohl padnout gól. Domácí byli nebezpeční křížnými balony za obranu. Po přestávce jsme po nešťastné ruce ve skluzu z pokutového kopu inkasovali, ale to nás nakoplo a Havlíček se postaral o obrat, když nejprve hlavou vyrovnal a po faulu na něho jsme proměnili penaltu. Soupeř měl ještě jednu čistou gólovku, ale závěr zápasu jsme pak s přehledem ustáli. Cením si úsilí týmu něco udělat s nepříznivým stavem.

Třemošnice – Dolní Újezd 2:0

Jiří Turek, trenér ŽSK Třemošnice: Sedmdesát minut hry jsme předváděli to, co bych si po hráčích představoval. Pomohl nám návrat Honzy Vančury, který přinesl klid ve středu zálohy, díky čemuž jsme byli odvážnější a zejména v první půli soupeře takřka k ničemu nepustili.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: První poločas jsme odehráli hodně špatně, doslova jsme ho prochrápali, domácí byli ve všech činnostech lepší a z několika svých gólových šancí jednu po našem zaváhání proměnili. V kabině jsme si řekli, že takhle nemůžeme dál hrát, kluci to pochopili a druhá půle od nás vypadala úplně jinak, ale ani dvě stoprocentní příležitosti jsme nevyřešili dobře. Naopak soupeř z ojedinělé akce zvýšil zvýšil na 2:0 a výsledek si potom pohlídal. V Třemošnici se něco uhrát určitě dalo, tím větší je škoda mizerné první půle.

Svitavy – Žamberk 2:0


Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Zápas, před kterým jsme měli nůž na krku potřebovali ho naléhavě vyhrát, byl oboustranně nervózní a dlouho se čekalo na souvislou akci. Ta se nám povedla ve 38. minutě, Leinweber se pěkně uvolnil, přihrál přesně na volného Bartoše, který nás úspěšnou střelou posunul do vedení. Ve druhém poločase si obě mužstva vypracovala několik šancí, hráči však byli při zakončení vždy nepřesní. A tak zápas definitivně rozhodl krásně zahraný přímý kop Ehrenbergera. Snad je tento výsledek předzvěstí lepších časů.

Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk: Prohra mě mrzí, ve Svitavách se dalo bodovat. Domácí byli sice nebezpečnější, ale i my jsme si své šance vypracovali a kdybychom se v nich zachovali klidněji, mohl být výsledek jiný. Musím ale hledat i pozitiva, kluci se vydali a než dali domácí z trestného kopu na 2:0, vyrovnání viselo na vlásku.