Zklamání zažil o víkendu poličský trenér Roman Kysilko, jemuž se nepozdával přístup jeho svěřenců k okresnímu derby. Ani Miroslav Večeřa z Moravské Třebové nebyl po utkání v Moravanech nijak nadšen.

Dolní Újezd – Choceň 3:0

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Konečně to vyšlo. Potřebovali jsme získat tři body, abychom se psychicky trochu zvedli po dlouhé sérii porážek, a povedlo se. Zásadní bylo, že naši hráči na rozdíl od minulých zápasů proměnili šance, které si vytvořili. Do poločasu jsme vstřelili tři góly a vlastně tím rozhodli o vítězství. Po změně stran naše hra nebyla taková jako v první půli, měli jsme jenom nějaké náznaky příležitostí, ale soupeře jsme k vážnějšímu ohrožení Janeckého nepouštěli a dovedli utkání ke třem bodům, které jsou rozhodně zasloužené.

František Dvořák, trenér FK Agria Choceň: Zápas blbec. My ten gól zkrátka nedáme. Po třech inkasovaných brankách jsme hráli vabank. Měli jsme poměrně dost příležitostí, ale nemáme finální přihrávku. Pět, šest dobrých pozic jsme mohli vyřešit daleko lépe tím, že měl přijít centr nebo přihrávka pod sebe, což jsme neudělali ani jednou. Domácí ale určitě nepatří tam, kde momentálně jsou. Herní projev není vůbec špatný. U nás se musí něco změnit. Uvidíme, jestli se nám podaří ještě něco uhrát do konce podzimu. Koncovka nás trápí, produkce branek je hamižná.

Polička – Svitavy 3:5

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Je to asi druhý případ na podzim, kdy jsme nedokázali kluky přimět k tomu, aby šli do zápasu hned od začátku na sto procent. Už při rozcvičce nám přišli zamlklí, zaražení, což se pak přeneslo i do utkání. Oživení přišlo až po snížení na 1:3 a 2:3, ale znovu jsme se následně nevyvarovali chyb, které Válek a Čížek svými nádhernými střelami potrestali a rozhodli o výsledku. Neumím si dost dobře vysvětlit, proč jeden duel odehrajeme s patřičnou bojovností i důrazem a druhý ne. To, co jsme předvedli, nestačilo ani na to, abychom se Svitavami odehráli alespoň remízovou partii. Byla tam spousta individuálních chyb, soupeř byl lepší jednak v produktivitě, jednak po stránce nasazení a důrazu. A na nás mu to stačilo.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Po dlouhé době se nám vydařil vstup do zápasu, tak jak bylo v mnoha jarních utkáních pravidlem. Ve druhé minutě jsme šli do vedení, čímž jsme soupeře zmrazili a utlumili jeho elán. I když s přibývajícím časem měli poličští hráči možná míč více na kopačkách, nebyli schopni vymyslet nebezpečnou akci ani se dostat k zakončení. My naopak mohli vedení navýšit, ale Frolo po urputném souboji s obranou netrefil prázdnou branku. Na začátku druhého poločasu jsme náskok navýšili na 3:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. Došlo však k částečné ztrátě koncentrace, čehož domácí využili ke snížení na rozdíl jediného gólu. Naštěstí jsme se rychle vrátili do hry a dalšími dvěma trefami rozhodli, takže třetí branka Poličky nemohla na našem úspěchu nic změnit. Mužstvo podalo zodpovědný výkon, chtěl bych vyzvednout Ovada a Frola, kteří byli tahouny a podstoupili spoustu většinou vítězných soubojů. Také musím pochválit střelce Válka za přesnost a pohotovost při řešení gólových příležitostí.

Moravany – Moravská Třebová 1:1 (PK 5:4)

Miroslav Kaluža, trenér TJ Sokol Moravany: Zápas moc krásy nepobral. Chyběl nám pohyb, hráči se báli vzít zodpovědnost na sebe. Menší zlepšení nastalo ve druhém poločase, ale to vedlo pouze k vyrovnání. V penaltách jsme alespoň získali plusový bod. Do konce podzimní části zbývají tři kola, je potřeba ještě zabrat.

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Nebyl to pěkný zápas. Hrálo se hurá stylem, z fotbalu musely bolet oči. Získali jsme sice alespoň bod, ale z naší strany to byl celkově špatný výkon, přizpůsobili jsme se hře soupeře. Gól jsme vstřelili po docela pohledné akci zakončené Murinem, ale to byla naše téměř jediná šance, jen hlavička Šatníka, která šla těsně mimo, snad ještě stála za zmínku. Domácí také neměli skoro nic, gól jsme si dali prakticky sami. Už druhý zápas po sobě nám vůbec nezahrála záloha, což je hodně znát. Trápíme se se sestavou, Murin po zlomenině nosu, kterou utrpěl v Dolním Újezdu, byl ochoten hrát pouze na hrotu, protože nemůže pořádně hlavičkovat, takže jsem to musel přeskupit a není to ono. Čekají nás ještě tři kola a pokusíme se je dohrát se ctí.