„Do utkání jsme vstupovali s cílem vycházet ze zabezpečené obrany se snahou o rychlý přechod do útočné fáze. Toto se nám dařilo zodpovědným a disciplinovaným výkonem plnit. K tomu jsme přidali i kvalitu směrem dopředu,“ byl spokojen asistent trenéra Jiskry Jaroslav Ryba. „Obzvláště ve druhé půli se nám dařilo efektivně využívat protiútoky a vyložené šance. Tím pádem byl rozdíl ve skóre značný, ale nutno dodat, že obraz hry to úplně nevystihuje. Soupeř o tolik horší nebyl,“ řekl Ryba na okraj premiérové litomyšlské výhry.

„Vstup do soutěže se nám zatím moc nedaří. Moc dobře víme, proč jsme v takovém stavu, protože je to čitelné, naše hra i výsledky. Jsou pasáže zápasu, kdy jsme lepší, ale především v obranné činnosti je řada individuálních chyb. Pro nás je dobré to, že víme, na co se máme zaměřit. Musíme se s tím vyrovnat. Takové výsledky se stávají. Pokud to mělo přijít, tak to přišlo. Ale samozřejmě to chceme změnit. I když to bude chvíli trvat, od toho jsme vlastně nováčci,“ zamýšlí se dobříkovský trenér Milan Šmarda.

Fotbalisté Poličky mohou žehrat ne neproduktivní koncovku. Jinak by totiž v životě nemohli v Holicích prohrát o čtyři góly. Jejich zakončení ale pokulhávalo.

„Za velice nepříznivého počasí, přesto na perfektně připraveném hřišti, hrálo kvalitní utkání. Troufám si říci, že sedmdesát procent času jsme byli lepší a aktivnější, ale domácí nám udělili lekci z produktivity,“ hodnotil zápas poličský trenér Michal Kozel. „Propadli jsme v osobních soubojích při bránění standardních situací. Sami špatně řešíme situace při centrech a přihrávkách do šestnáctky, kdy buď nenajdeme spoluhráče, nebo trefíme prvního soupeře a neskórujeme. Výsledek je hodně krutý, i když poslední dva góly v závěru nic neřešily. Všechno bylo jen o tom, že jsme se střelecky neprosadili, ačkoli na to šance byly,“ konstatoval poličský lodivod.

„Celý zápas rozhodlo naše stoprocentní proměňování šancí. Hosté více kontrolovali míč, my stříleli branky. Naše výhra byla zasloužená. Opět pochvala pro celý tým, zvláště pak pro Kopřivu,“ vyjádřil se holický lodivod Václav Velinský.

Fotbalová spravedlnost nebyla slepá ve Svitavách a dovolila, aby si domácí podělili s chrudimskou juniorkou po bodu.

„Byl to vyrovnaný zápas a nerozhodný výsledek odpovídal průběhu. Ovšem uděluje se ještě druhý bod za střelbu pokutových kopů a zde jsme tentokrát zklamali. V utkání jsme měli chvílemi více ze hry, avšak hosté nás do šancí moc nepouštěli. Přesto jsme díky povedené hlavičce Frola vedli 2:1, poté Chrudim zvýšila tempo ve snaze o vyrovnání, což se jí také po jednom z mála zaváhání v naší obraně podařilo,“ shrnul utkání vedoucí svitavského mužstva Oldřich Palla.

Zvláštní cestu k úspěchu zvolil v Heřmanově Městci moravskotřebovský Slovan. Byla však účelná a znamenala udržení neporazitelnosti.

„Dobře jsme se připravili na malou plochu a spoustu soubojů. Dá se říci, že jsme přijeli nehrát fotbal. Hřiště jsme překonávali vzduchem, abychom se vyvarovali ztrát míče, a čekali na svoji šanci, která skutečně přišla,“ popsal stanovenou taktiku trenér Zdeněk Válek. „Soupeř se sice snažil, ale obrana zahrála spolehlivě, nechybovala, domácí měli prakticky jedinou šanci, kdy trefili tyč. Když jsme po Vančurově dorážce zvýšili na rozdíl dvou gólů, tak jsme zápas v pohodě dohráli. Vyhráli jsme zaslouženě,“ dodal Válek.