K názorům zástupců okresních družstev přidáváme také hlasy z druhé strany barikády. Někdy je to pozoruhodné srovnání, tak jako v případě utkání v Moravské Třebové.

Litomyšl – Česká Třebová 0:0 (PK 2:4)

Ivo Svoboda, hrající trenér TJ Jiskra Litomyšl: Zápas se nám nepovedl a předvedený výkon byl hluboko pod našimi možnostmi. Do utkání jsme nastoupili nekoncentrovaně a bohužel to poznamenalo naši hru v celém utkání. Vytvořili jsme si snad dvacet standardních situací, jenže bez vážnějšího ohrožení branky. Na obou stranách se objevovaly pološance, ale ve vyrovnaném a průměrném duelu chyběla kvalita ve finální fázi. Hosté se lépe pohybovali, měli větší zaujetí pro hru a možná proto si zasloužili bod v penaltové loterii.

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Chtěli jsme odčinit debakl z minulého zápasu. Povedlo se nám to jen částečně. Z utkání vezeme dva body, ale herně to není ono. Vyložené šance k vidění téměř nebyly a střely mezi tyče bychom napočítaly na prstech jedné ruky. Závary před brankami se rodily převážně po standardních situacích, chyběl však větší důraz. Penalty jsme tentokrát zvládli lépe než soupeř.

Polička – Slatiňany 2:2 (PK 7:8)

Michal Kozel, trenér SK Polička: Mohu jen chválit. Dobře jsme začali, byli aktivní, brzy dali vedoucí gól, v některých pasážích byli i kombinačně lepší než Slatiňany, čímž jsme je překvapili. Kluci plnili stanovené taktické pokyny a přesvědčili se, že když je budou dodržovat, ponese to ovoce. Jen ta chyba před druhým obdrženým gólem mě mrzí, doteď jsem nepochopil, co se to při té rozehrávce stalo. Tým to však nesrazilo, podařilo se vyrovnat a myslím, že v poslední čtvrthodině jsme sahali po třech bodech. Penalty my snad ani kopat nemusíme a soupeř si může vzít druhý bod rovnou, protože jenom srážejí hráčům sebevědomí. Jinak to od nás byl opravdu povedený výkon a jsem rád, že mužstvo už začíná získávat svoji tvář.

Jaromír Hanuš, sekretář SK Spartak Slatiňany: Domácí bojovali jako lvi, byli rychlí a jejich brejky často zatápěly naší obraně. V jejich týmu nám největší problémy dělal hráč černé pleti Awuku, střelec obou branek. Po rychlém vedení soupeře z úvodu zápasu se nám podařilo do poločasu Slováčkem vyrovnat. Po obrátce jsme šli kuriózním gólem Vladyky do vedení, které se nám však nepodařilo udržet a inkasovali jsme vyrovnávací gól. V penaltové loterii jsme byli o maličko lepší. Polička si bod z tohoto utkání určitě zasloužila.

Moravská Třebová – Hlinsko 2:1

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Proti prvnímu celku jsme sehráli velmi dobře úvodní půlhodinu a vstřelili v ní dva nádherné góly. Soupeř se postupně oklepal, dostal se k několika standardkám a klasicky„do šatny“ snížil. Třetí zápas a třetí obdržená branka ze standardní situace… Po přestávce nás hosté cílenými nakopávanými míči dostávali trochu pod tlak, ale snad s výjimkou jedné hlavičky jsme centry uhlídali. Vymanili jsme se z toho asi třikrát tak, že jsme vyjeli ven a ohrozili branku, soupeř gólovku do konce neměl. Byl to těžký zápas, výhry si cením.

Daniel Sigan, trenér FC Hlinsko: Bohužel jsme zaspali začatek utkání, což nás stálo všechny tři body. Smekám před svými hráči, sedmdesát minut jsme byli jasně lepší, bohužel však neproměnili velké šance a to rozhodlo, nebylo nám přáno. Ale štěstí jsme měli zase v jiných zápasech. Soupeř byl velmi kvalitní a bylo znát, že posílil. Ale opakuji, prohrál lepší tým. Na to se ale nehraje a gratuluji soupeři ke třem bodům. My jedeme dál a budeme se snažit porazit vedoucí tým z Lanškrouna.

Moravany – Svitavy 1:1 (PK 4:5)

Vladimír Kříž, vedoucí mužstva TJ Sokol Moravany: Dá se říci, že to byl zápas rozdílných poločasů. V tom prvním nás hosté přehrávali, ale náš brankář Branda jim vychytal čtyři gólovky. Po přestávce jsme je naopak zatlačili. Naší převahu umocnil fakt, že byl Svitavám vyloučen hráč po faulu zezadu na unikajícího Veselého. Dvacet minut jsme hráli přesilovku. Vyrovnali jsme Křížem a tři minuty před koncem mohli rozhodnout o třech bodech, bohužel faulovaný Formánek pokutový kop zahodil. Nicméně bylo by to nezasloužené. No a penalty jsou hop nebo trop…

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Za dva body děkujeme brankáři Jílkovi, který nás podržel jak v úvodu, tak zejména v závěru chycením Formánkova pokutového kopu. A samozřejmě nesmím zapomenout, že v páté sérii penalt rozhodl o našem vítězství. V první půli jsme byli mnohem aktivnější, vypracovali si spoustu příležitostí, ale proměnili jen jedinou. Po přestávce domácí přidali, začali nás přehrávat a od 65. minuty, kdy byl vyloučen Juřík, získali znatelnou převahu, kterou vyjádřili vyrovnávací brankou. Kdybychom ovšem dokázali lépe nakládat s vypracovanými příležitostmi, rozhodli bychom zápas už v první části, nemuseli se nervovat až do konce a ztratit bod.