Jediným týmem z okresu, který neuspěl, byla tentokrát Polička, útěchou jí však může být, že se tak stalo po srdnatém boji na půdě lídra. Svitavy i M. Třebová doma zabraly a to je snad předzvěst lepších časů. Už ve středu od 17 hodin čeká na celý trojlístek další kolo.

FK Pardubice B – Polička 1:0

František Švec, trenér SK Masokombinát: Byl to nejtěžší zápas, který jsme v soutěži doposud sehráli. I když jsme prohráli, musím před kluky smeknout. Vydali se ze všech sil, přispěli ke kvalitě utkání a při troše štěstí z toho mohla být remíza. Musím ale uznat, že výhra domácích o gól je zasloužená. Celý první poločas byli aktivnější, i když vyloženou šanci vlastně neměli. Nejlepší pardubický hráč Jeřábek však potrestal naši chybu ve středu obrany a vstřelil jedinou branku. My jsme hráli do přestávky trochu bázlivě, po změně stran to bylo o poznání lepší. Bohužel tři čtyři náznaky nadějných možností jsme nedotáhli do konce, ať vinou špatné finální přihrávky nebo nepovedené střely. I tak mám z utkání dobrý pocit. Stálo nás však hodně sil, snad nám zbudou také do Stolan.

Svitavy – Žamberk 2:1

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Vzhledem k tomu, že Žamberk ještě neprohrál, čekali jsme kvalitního soupeře, co se potvrdilo. První půle byla vyrovnaná, bez chyb i šancí na jedné či druhé straně. My jsme se v celém utkání dopustili vlastně jediného vážnějšího zaváhání, které hosté dokázali hned potrestat. Po hodně diskutabilním odpískaném ofsajdu a následném neodpískaném faulu jsme trochu ztratili koncentraci a soupeř toto využil. Naštěstí nás to nepoložilo, začali jsme hrát na tři útočníky, hosty zatlačili do defenzivy a nátlaková hra se vyplatila, když Horák a Ondra Jelínek obrátili výsledek. Výbornou atmosféru vytvořili kolem hřiště diváci, jejich povzbuzování nám pomohlo k pocitu pravého domácího prostředí a tím také k vítězství.

Moravská Třebová – Choceň 2:1

Petr Mrázek, trenér SKP Slovan: Hosté jsou fotbalově kvalitním týmem a v prvním poločase nás přehrávali. Naše hra byla nesourodá, příliš se nám nedařilo. Ve druhé půli došlo k obratu v náš prospěch, paradoxně jsme ale inkasovali jako první. Hráče to ale nepoložilo, důležité bylo rychlé vyrovnání. Povedla se nám i střídání, získali jsme převahu, byly tam šance a jednu z nich Večeřa netypicky hlavou proměnil. Vzápětí ale neproměnil penaltu a proto jsme se strachovali o vítězství až do konce nastaveného času, kdy se hosté dostávali nakopávanými míči do tlaku. Myslím, že zápas byl pro diváky atraktivní. Jsem spokojen jak s kvalitou hry, tak s příkladným nasazením všech hráčů a nakonec i s výsledkem. Věřím, že nám pomůže do dalších utkání. Kluci mají psychickou sílu, což dokázali, když je nepotopil gól na 0:1. Ve středu chceme na výhru navázat a odpoutat se ze spodních pater.

(rh, mo)