Ani tak kvalitní konkurence se ovšem poličští mladíci nelekli a svými výkony se postarali o příjemné překvapení.

Ve skupině si připsali první vítězství proti Havlíčkovu Brodu díky jediné proměněné šanci (branka: Bauer). Dobře technicky vybavení a rychlí hráči ze slovenského Sence potrestali poličské chyby a vyhráli 4:0. Proti domácímu MFK Chrudim plnili kluci do puntíku pokyny trenérů, předvedli zodpovědný výkon podpořený důrazem i nasazením a k překvapení všech v hale zvítězili 3:1 (Bauer 2, Valouch). Na závěr přišla bitva s mladými Sparťany, jejichž tým byl složen hlavně z hráčů ročníku 2005. Poličští borci si sáhli na dno svých sil, měli i potřebné štěstí a vybojovali díky tomu vítězství 3:1 (Bauer 2, Valouch) a postup do semifinále!

V něm Polička narazila na Znojmo a v tomto duelu už malých fotbalistům viditelně docházela fyzička. Možná přišlo i lehké uspokojení z postupu, což ovšem nijak nesnižuje výborný výkon soupeře, jenž zahrál hezký kombinační fotbal a nedal soupeři žádnou šanci na finále (0:6).

Utkání o bronz bylo vyrovnané, poličští hráči se „vyždímali" a dlouho drželi nadějný nerozhodný výsledek, ale deset sekund před koncem si dali polovlastní gól a proto se ze třetího místa radoval Senec po výsledku 1:2 (Bauer). Polička obsadila konečné čtvrté místo, což však trenéři považují v takto kvalitně obsazeném turnaji za velký úspěch. Hráli: Makovenyi, Zahradníček, Bulva, Mach, Valouch, Bauer, Vu.

Den nato si zajeli poličští elévové do Dolního Újezdu a v tamní hale vybojovali druhou příčku.

(jm)