Polička se v jedenácti držela, v oslabení už ne

Svitavy - V Krajském přeboru zvítězily o víkendu pouze Svitavy.

5.10.2009

Svitavy porazily doma Stolany bez obdržené branky.Foto: Eduard Hromadník

V programu víkendového kola fotbalového krajského přeboru měli mít papírově nejlehčí úlohu hráči Svitav, což se také potvrdilo.

Svitavy – Stolany 2:0

Utkání nenabídlo moc fotbalové krásy, a to i zásluhou špatného terénu. Slovy domácího kapitána Ondřeje Ovada se hrál „betonový zápas na betonovém hřišti.“ I tak působili Svitavští o poznání fotbalověji, od začátku byli lepší a dostávali se do gólových šancí. Tu největší zužitkoval ve 22. minutě O. Jelínek. To se na straně hezky uvolnil Ovad, jeho centr nejprve minul Horák, ale úspěšný střelec pohodlně zakončoval na 1:0. Do konce poločasu se už nic podstatného neudálo, k vidění byla spíše „nakopávaná“.

Do druhé části naskočil z lavičky Chlup a hned ve 47. minutě posadil balon na hlavu Ovada, jenž prakticky rozhodl o osudu střetnutí. Hosté pak zcela přestali klást odpor (ne, že by ho nějak výrazně kladli předtím) a pouze se dohrávalo. Diváky mohla ještě potěšit akce Šilar – Ovad – Frolo, posledně jmenovaný poslal míč jen do náruče Kramaříka. Domácí povinně vyhráli, soupeř v Lánech nepředvedl nic.

Branky: 22. O. Jelínek, 47. Ovad.

Svitavy: Lampárek – Zatočil, Kubík (45. Chlup), Uhlíř, Bandouch – Horák, O. Jelínek, Šilar, Čížek – Ovad, Frolo (79. Jukl).
Stolany: Kramařík – Zlatohlávek, Těšitel, Chvojka, Junek – Dobrý, Jenka, Eis, Jedlička – Kučera, Zavřel (72. Janušínský).

Slovan Pardubice – Polička 6:2

Dvě rozdílné poloviny měla bitva dvou předních týmů. V té první byli hosté favoritovi vyrovnaným soupeřem a dvakrát vedli. Nejprve skóroval v 19. minutě s pomocí břevna V. Král. O trefu na 1:1 se postaral s pomocí teče zadáka Sadílek, ale po půlhodině byla Polička znovu napřed. Po rohu Netolického se hlavou prosadil důrazný J. Petr. Netolický poté mohl dokonce zvýšit, ale nestalo se tak a těsně před poločasem srovnal Kočí na 2:2.

Zlomová chvíle nadešla ve 49. minutě: Prokop fauloval Kočího, byl vyloučen, mezi tyče musel z pole Stoklásek a proti penaltě Moravce neměl šanci. Oslabená Polička záhy inkasovala počtvrté, když Moravcův trestný kop umístil do sítě L. Kopřiva. Hořký kalich pak hosté dopili při vlastenci Čípy a dalším zásahu Kočího. Polička si tak krutou porážku nezasloužila, bez gólmana a v deseti však neměla naději.

Branky: 42. a 67. Kočí, 21. Sadílek, 50. Moravec z pen., 58. L. Kopřiva, 62. Pavlíček – 19. V. Král, 31. J. Petr.

Slovan: Hrdina – Daněk (46. Hála), Šmeral, Jan Kovařík (62. Ujec), Moravec – Felcman (75. Konečný), L. Kopřiva, Sadílek, Pavlíček – Kočí, Jak. Kovařík.
Polička: Prokop – O. Petr (64. Opina), Švec (55. Jílek), Stoklásek, Škoda – J. Petr, Netolický, Čípa, Navrátil (81. L. Král) – Stejskal, V. Král.

Moravská Třebová – Srch 1:1

V průměrném utkání nevyužili domácí spoustu šancí a proto nemohli zvítězit. V první půli se do největší možnosti dostal ve 20. minutě Švanda, jenž po vysunutí od R. Šatníka běžel sám na Mičjana, ten mu však pokus o kličku vystihl. Bez úspěchu skončilo i několik závarů před Vykydalovou svatyní v závěru poločasu.

Šok pro domácí přišel v 57. minutě, kdy po rychlém brejku skóroval Jeřábek. Slovan reagoval náporem, Potáčkovu tvrdou střelu s námahou vyrazil Mičjan, v 70. minutě si konečky prstů poradil rovněž s trestným kopem Večeři. Po následném rohovém kopu pak hlavičkoval P. Šatník, Mičjan byl znovu na místě. Domácí se dočkali až v první minutě nastavení, když se po Večeřově standardce a vzniklém závaru ve vápně nejlépe zorientoval Potáček a vyrovnal. Nakonec mohla Třebová dokonce zvítězit, po dalším přímém kopu Staňka se hlavička Sedláčka otřela o břevno.

Branky: 90. (+1) Potáček – 57. Jeřábek.

M. Třebová: Vykydal – Huryta, Králíček, R. Šatník – Strouhal, Staněk, P. Šatník, M. Sedláček, Aberle – Konečný (46. Večeřa), Švanda.
Srch: Mičjan – Trupl, Tryner, Urbanec, Žurek – Morávek, Samčenko, Horyna, Dušek – Jeřábek, Špryňar.

(mo, pd, tyl)

5.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Replika zvonu Panna Marie.

Poslední zvonky k dispozici

V Třebařově se zpívalo u mlýna a akvaduktu

Třebařov – Akce Česko zpívá koledy proběhla letos v obci poprvé, ale rovnou se zařadila mezi aspiranty na zápis do knihy rekordů jako jedno z nejunikátnějších míst. Zatímco většinou se zpívalo u vánočních stromů na náměstích a návsích, v Třebařově se sešli u jednoho z nejstarších mlýnů na našem území. A jen pár metrů odtud se nachází další historický unikát – nejstarší akvadukt v Česku.

OBRAZEM: Koledy s Deníkem se zpívaly i na Svitavsku

Svitavsko – Nejen v Březové nad Svitavou, ale také v Brněnci, Rychnově na Moravě, Třebařově a Kamenci u Poličky se letos lidé připojili k celostátní akci Česko zpívá koledy.

Kam za sportem, Svitavsko, 15. – 17. prosince

Svitavy – Přehled sportovních akcí a utkání ve svitavském regionu o nadcházejícím víkendu.