Padl totiž na půdě nováčka v Přelouči a to se skutečně nečekalo. Moravská Třebová si doma neporadila s Chocní a podlehla jí jasným rozdílem.

Přelouč – Svitavy 1:0

Střetnutí mělo pro hosty ten nejhorší možný scénář, neboť z první vážnější akce soupeře po chybě ve středu pole inkasovali po tvrdé střele Kocha – 1:0. O odpověď se po přihrávce M. Čížka pokusil Válek, jehož pokus z úhlu odvrátil obránce. Jinak se toho na hřišti dělo pramálo. Totéž platilo i po změně stran a zápisníky zpravodajů zůstávaly zoufale prázdné. Domácí samozřejmě s vidinou nečekaného výsledku využívali každou možnost ke zdržování hry a Svitavští je nedokázali dostat pod trvalejší tlak. O tom, že by si vypracovali větší počet šancí, nemohlo být ani řeči. Až v 87. minutě přinutil D. Jukl pěknou střelou brankáře Konvalinu k těžkému zákroku. V nastaveném čase se M. Čížkovi podařilo dokonce poslat míč do sítě, ale asistentka rozhodčího ho viděla v ofsajdu, gól nebyl uznán a Svitavští tak zůstali bez bodu.

Fakta – branka: 8. Koch. Rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Přelouč: Konvalina – Machačný, Hladík, Ulrych, Kačírek – Pištora, Hanáček, Novák (88. Linhart, 90 Pokorný), Kosek (68. Rokyta) – Vančura, Koch (56. Klas). Svitavy: Cabal – Czehowský, Kala (22. Chlup), Jukl, Veselský – F. Čížek (75. Bartoš), M. Čížek, Ptáček, Válek, Novák – Filip (62. Frolo).

Moravská Třebová – Choceň 0:4

První poločas byl herně ještě vyrovnaný, domácí však byli v útoku zcela sterilní, když absence zraněných Vančury, Sedláčka a Masopusta byla citelná. První šanci Chocně měl Myšák, Vykydal proti němu stačil zasáhnout. Ve 26. minutě vystřelil ze třicet metrů Smejkal, jeho slabý pokus Vykydal neudržel a k překvapení všech to bylo 0:1. Tento stav vydržel do poločasu, když nic dalšího zajímavého se neudálo. Po přestávce hosté dění na hřišti kontrolovali, když hráči Slovanu jim pomáhali hrubými chybami. V 59. minutě Strouhal „namazal" Myšákovi a choceňský kanonýr se nemýlil. Další rána pro domácí přišla v 72. minutě, když střelu Šabaty tečoval Rázl a Vykydal byl bezmocný – 0:3. Aby toho Třebovští neměli málo, vyšachoval soupeř ještě jednou jejich obranu a čtvrt hodiny před koncem pečetil stav.

Fakta – branky: 59. a 76. Myšák, 26. Smejkal, 72. Šabata. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Moravská Třebová: Vykydal – Rázl, Strouhal, Marek, Novák – Trefil, Dokoupil
(79. Štaffa), Staněk, Škranc – Polák, Nováček. Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, David, Krejza – A. Kopecký (82. O. Kopecký), Smola, Novotný, Smejkal (79. Sklenář) – Myšák, Šabata.

Žamberk – Polička 0:2

Všechny klíčové momenty se udály v úvodních minutách, kdy hosté procházeli strnulou žamberskou obranou, jak si zamanuli. Již ve 3. minutě brankář Martinovský ještě stačil zpacifikovat únik Kleina, o pět minut později ale zasáhnout nedokázal, když R. Netolický vydláždil „uličku" pro Mužíka. Ve 13. minutě Navrátilovu přihrávku „do ohně" zavěsil stoper Franke do vlastní svatyně – 0:2. Přes tragický úvod žamberští hráči bojovali, ale jejich produktivita byla nulová. Prudkou střelu Hrubého vyrazil brankář Slaný, jehož chybu v rozehrávce domácí nepotrestali a Pavelkovu ránu do prázdné branky odvracel Klein. Na Trnkovu dorážku se stačil vrátit mezi tyče Slaný. Stejným způsobem pak domácí nakládali se šancemi i ve druhém dějství. V 57. minutě přestřelil po úniku Pavelka a vrcholem zmaru byla situace ze 75. minuty. Na pravé straně upláchl Hrubý, jeho střelu vyrazil Slaný přesně před dobíhajícího J. Hušku, před nímž doslova zívala odkrytá branka, ale míč v síti přesto neskončil. Poličští i tohle ustáli bez úhony a došli si pro další tři body.

Fakta – branky: 8. Mužík, 13. vlastní (Franke). Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Žamberk: Martinovský – Molnár (46. Kočí), Franke (14. T. Kotyza), Hrabík, Trejtnar – Pavelka, Kos, Drapač, J. Kotyza – Trnka (67. J. Huška), Hrubý. Polička: Slaný – Klein, J. Petr (41. Andrle), Jílek, Skryja – Poul, Wolker (69. Štěrba), Navrátil, Netolický – Mužík, V. Král.

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Třemošnice 4:0

Fakta – branky: 80. a 89. T. Jedlička, 13. Václavek, 87. Musil. Rozhodčí: Havránek (Orel). ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Holice: Hlavatý – Tláskal, Ručka (46. T. Jedlička), Lát (75. Stárek) – Chvála – Klouček, J. Jedlička, Machatý – Kopřiva (64. Hanč) – Václavek, T. Velinský (70. Musil). Třemošnice: Auerswald – Petr (88. Široký), Culek, Kalina, O. Vančura – P. Šindelář, Kvíčala, J. Vančura, M. Šindelář – Forman, Menšík (85. Stehlík).

Česká Třebová – Chrudim B 1:1 (PK 3:0)

Fakta – branky: 57. Grepl – 74. Meduna. Rozhodčí: Suchomel (Pardubice). ŽK: 3:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Česká Třebová: Bárta – Hurt (61. Kukla), Kubásek, Hašek, Novotný – Čikl (74. Pešek), Urbanec, Zahálka, Rataj, Müller – Grepl. Chrudim B: Vostradovský – Valda, Lacman, Jindrák, Tlapák – Zrůst (87. Dušek), Opina, Meduna (77. Pilař), Holík – Netušil (67. Bureš), Kratochvíl (57. Valenta).

Slatiňany – Lanškroun 3:1

Fakta – branky: 56. a 75. Kopecký, 70. Slováček – 58. Savych. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 4:3. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Slatiňany: Žďánský – Malý, Chvojka, Málek, Kudrnka – Pokorný (62. Koblasa), Vladyka (90. Mihulka), Koudelka, Trňák (73. Beneš), Slováček (77. Skála) – Kopecký (83. Mikan). Lanškroun: Wendlig – Stasiowski, Karlík, Pavelka, Popelář – Kolomý, Savych (79. Macháček), Novák, Smrkal – Richtr, Knápek (37. Doležal).

Letohrad B – Pardubice B 0:3

Fakta – branky: 73. Kayamba z pen., 81. Gašpar, 83. Jirásek. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 6:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Letohrad B: Moláček – Janoušek, Zach, Pačínek, Petráček – Švercl, Krejčí (82. Dvořáček), Pokorný, F. Procházka (77. Černohorský) – J. Procházka, Černohous (80. Svoboda). Pardubice B: Knobloch – Molek (85. Zelinka), Mandutz, Matějka, F. Pánek – Jirásek, Prokopec, Jirka (80. Dvořák), Gašpar – Nikodém (28. Formáček), Kayamba.

Hlinsko – Moravany 1:0

Fakta – branka: 2. Dostál z pen. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Hlinsko: Jindřichovský – Nevole, Trupl, Zach, L. Cach – Mocanu, Dostál, Hlouš (88. Volf), Vanžura – Pelikán (73. Mayer), Tulach. Moravany:
B. Branda – Sokol, J. Lukas, Pištora, M. Lukas –  Knotek, Beran, Hynek, Novák (84. J. Branda) – Kříž,