Celé utkání se hrálo v režii hostů, kteří se poměrně snadno dostávali do šancí a při jejich lepším využívání mohli zvítězit klidně i vyšším rozdílem. Několikrát se ocitli i před odkrytou brankou a přece z toho nebyl gól. Kunčině svitla největší naděje po snížení na 1:2, o které se po individuální akci po půlhodině hry postaral Švanda. Ještě do poločasu ale inkasovali potřetí a byl to zásah z kategorie laciných po neubráněné standardní situaci. Hned v nástupu do druhého poločasu Poličští znovu rozebrali soupeřovu obranu, Navrátil přidal čtvrtou trefu a potom už byl zápas pouze otázkou výše skóre, v čemž byli hosté k rivalovi ještě dost milosrdní.

Podruhé v řadě padla svitavská rezerva, pro porážku si dojela do Načešic. V prvním poločase čelila dvěma pokutovým kopům, D. Jirásek oba proměnil a domácí se díky tomu dostali na koně. Z něho je po návratu z kabin na chvíli srazil D. Jukl snížením, ale od Svitav to bylo všechno, po hrubých chybách opět inkasovaly a osud zápasu se naplnil.

5. KOLO:

Kunčina – Polička 1:5 (1:3)

Branky: 31. Švanda – 43., 48. a 88. Navrátil, 14. T. Švec, 25. Netolický. Rozhodčí: Halva. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Kunčina: Fryč – M. Šejnoha, Zeman, Eliáš, Švanda, Pešava (56. V. Pagáč), Sedláček, Spálenský, Kalina (61. Kaláb), Tlustoš (74. J. Šejnoha), Hlubinka (85. Šabacký). Polička: Slaný – Jílek (82. Cacek), Pavliš, Stejskal, Mužík, D. Čáslavský (46. Vondra), Andrle, T. Švec, Bureš (79. Stodola), Navrátil, Netolický (61. Harašta).

Jan Kačer, trenér TJ Sokol Kunčina: Krize našeho týmu pokračuje. Opět jsme se nevyvarovali individuálních chyb jednotlivců, které nás stály lepší výsledek. O nasazení a bojovnosti ani nemluvím. Hosté nás předčili ve všem a konečný výsledek je pro nás ještě milosrdný.

Miroslav Kovář, trenér SK Polička: Jsem rád za výhru, zisk tří bodů je příjemný a důležitý, nicméně současně je nutno říci, že tento zápas pro nás nemohl být měřítkem. Po celou dobu jsme byli lepším mužstvem. S čím spokojen být nemohu, to byla řada neproměněných stoprocentních šancí. V tomto utkání nám to výsledkově nakonec tolik neublížilo, ale proti silnějšímu soupeři by se to mohlo krutě vymstít.

Načešice – Svitavy B 4:2 (2:0)

Branky: 25. (PK) a 29. (PK) D. Jirásek, 68. F. Jirásek, 76. Mládek – 48. D. Jukl, 90. + 2. Říha. Rozhodčí: Kolbaba. ŽK: 0:1. Diváci: 160. Svitavy B: Cabal – Kyncl, Vašíček (74. Přibilík), Sedlák, Vacek (79. Gregor), D. Juřík, D. Jukl, Říha, Svoboda, Scheib, J. Jukl.

Milan Janko, trenér TJ Svitavy B: Proti minulému týdnu nastala jedna změna. Tentokrát jsme nastoupili proti fotbalově nejslabšímu týmu dosavadního průběhu soutěže. Domníval jsem se, že chyby námi vyrobené v předchozím kole nelze opakovat, ale viděl jsem, že lze. Domácí se za prvních třicet minut dostali dvakrát do našeho vápna a kopali dvě penalty. Obě spravedlivě. Když jsme krátce po změně stran snížili a dostali se tím znovu do zápasu, přišla další hrubice a s výsledkem nešlo nic dělat. Za týden v okresním derby s Kunčinou máme moc co napravovat.

Další výsledky:

Rohovládova Bělá – Ústí nad Orlicí B 4:0 (2:0). Branky: Starý 2, Tomič, Jelínek. Rosice nad Labem – Horní Ředice 0:2 (0:2). Branky: Klír, Skalický. Letohrad B – Přelouč 0:1 (0:1). Branka: Chaloupský. Zámrsk – Pardubičky 1:4 (1:1). Branky: Jiráský – Svoboda, Buš, Jandera, Šprachta. Vysoké Mýto B – Tuněchody 0:1 (0:1). Branka: Čásenský.

Pořadí:

1. Přelouč (12), 2. Pardubičky (12), 3. Rohovládova Bělá (11), 4. Zámrsk (10), 5. Svitavy B (9), 6. Tuněchody (9), 7. Polička (8), 8. Horní Ředice (8), 9. Načešice (7), 10. Rosice nad Labem (6), 11. Vysoké Mýto B (5), 12. Ústí nad Orlicí B (4), 13. Kunčina (3), 14. Letohrad B (1).