O největší překvapení se postarali Poličští, jež si poradili se „štikou“ jarní části soutěže.

Srch – Polička 0:3

Domácí po čtvrthodině zahodili Peterkou a Chocholoušem dvě tutovky, když se oba zmínění hráči Srchu nedokázali prosadit sami proti gólmanu Prokopovi. Od té doby se už hostující brankář příliš nezapotil. V poslední minutě první půle zahrával Soukal rohový kop a někteří domácí hráči už asi netrpělivě vyhlíželi přestávkovou tombolu, čehož na přední tyči využil Navrátil a hlavou poslal Poličku do vedení – 0:1. Na začátku druhého poločasu místo předpokládaného náporu Titaniku lovil Mičjan míč podruhé ze své sítě a tento zásah domácí kompletně odrovnal. Když už se přeci jen dostali do útoku, tak to byla jen křeč. V závěru hosté podnikali rychlé protiútoky do rozhozené obrany a jeden z nich sedm minut před koncem proměnil Netolický.

Letohrad B – Svitavy 0:0

Ve vyrovnaném zápase mělo každé mužstvo v prvním poločase po jedné vyložené šanci. Domácí se sice radovali po střele M. Stejskala v 5. minutě z gólu, ten však nebyl pro ofsajd uznán. Na druhé straně poté zabránil jasné příležitosti brankář Klepek při střele Horáka. Největší možnost měl Letohrad v 78. minutě. Po závaru ve vápně se k míči dostal Kočí, ale jeho střelu z brány vykopl obránce hostů na rohový kop a duel skončil smírně.

Lanškroun – Mor. Třebová 2:4

První jarní výhra Slovanu se začala rodit v 10. minutě, kdy se ze 40 metrů opřel do balonu Potáček – 0:1. Stejný hráč skóroval brzy podruhé po rozehraném přímém kopu přízemní střelou a nejistý Wendlig neměl čisté svědomí. Domácí se prosazovali těžko, sice vstoupili do druhé půle aktivněji, ale do šancí se prakticky nedostali. V 55. minutě završil nepovedené vystoupení Wendlig, jeho odkop vystihl Konečný a lobem vrátil míč do sítě. V 58. minutě se ujal i střelecký pokus Staňka zpoza vápna a o výsledku už nebylo pochyb – 0:4. Ke konci Slovan malinko polevil a protivník toho okamžitě využil ke dvojnásobné korekci skóre, avšak zaslouženou výhru si Třebovští nenechali sebrat. (pd, od, tyl)