Svitavy si těsně poradily s Třemošnicí a díky tomuto vítězství jsou nakonec po polovině sezony nejlepším z reprezentantů Svitavska v soutěži. O stylovou tečku za podzimem se v případě týmu Poličky postaral Petr Navrátil, který rozhodl v poslední minutě o výhře v Hlinsku a tím rovněž o posunu svého družstva do bezpečných vod tabulky. Po nich touží i litomyšlská Jiskra, bude však muset na jaře ještě bojovat. Nyní si alespoň po přestřelce v Horním Jelení zajistila přece jenom o něco klidnější přezimování. Zbývající utkání tohoto kola Moravská Třebová – Dolní Újezd bylo s výsledkem 1:3 předehráno v polovině září.

Svitavy – Třemošnice 1:0

V pošmourném podzimním odpoledni se nehrál fotbal, jaký by snad mohl věrné diváky zahřát, vítězství jim však udělalo radost. Domácí měli od začátku územní převahu, do první větší příležitosti se dostal R. Ehrenberger, ale zamířil těsně vedle. Do vedení šly Svitavy v 17. minutě po zdánlivě neškodné situaci a přihrávce do pokutového území, po které si však fatálně neporozuměl hostující obránce s vybíhajícím gólmanem Auersvaldem. Nedokázali odklidit balon do bezpečí, z čehož profitoval důsledný Chlup a dorazil ho do odkryté svatyně – 1:0. Vstřelená branka však jakoby svitavskou aktivitu utlumila a hosté se postupně začali stále více prosazovat. Také díky tomu, že ze hry domácích se vytratila přesnost, měli potíže udržet balon na svých kopačkách a ve středu pole prohrávali osobní souboje. Tým z Chrudimska se několikrát dostal do zakončení a ve 42. minutě sahal po vyrovnání. Po hrubce Kubíka se Menšík řítil sám na Kavalíra, leč koncovku vůbec nezvládl a vystřelil mimo tři tyče.

Nástup do druhého poločasu se nesl ve znamení mnoha nepřesností na obou stranách, což, jak se ukázalo, byla charakteristika pasující na celý zbývající průběh utkání. Dlouho se tím pádem před brankami nedělo nic zajímavého, teprve rána Čížka z hranice vápna v 66. minutě měla slušné parametry, stejně jako chvíli nato Kubíkova hlavička po rohovém kopu, v obou případech však byla střelcům branka malá. Hosté sice ve snaze oživit svoji hru čtyřikrát vystřídali, ale nebylo jim to zhola nic platné, protože Kavalírovu svatyni ve druhém poločase neohrozili ani náznakem jakékoli možnosti. Domácí si mohli výsledek pojistit a zajistit si poklidné dohrání duelu. V 83. minutě se od poloviny hřiště řítil R. Ehrenberger sám na branku, vybíhajícího Auersvalda však nepřekonal. Stejnému hráči se to nepovedlo ani za další dvě minuty, kdy se hezky uvolnil ve vápně, ale nesrovnal si mířidla. Poslední nákop hostů vyřešil Kavalír a Svitavští se s podzimní sezonou rozloučili vítězstvím. Hubeným, ale přesto cenným.

Fakta – branka: 17. Chlup. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Svitavy: Kavalír – Horák, Kroulík, Kubík, D. Jukl – Chlup (90. Mikolín), Petrila, Čížek, Veselský – Ovad, R. Ehrenberger.
Třemošnice: Auersvald – Rychnovský, Kunášek (75. Šindelář), Culek, Kalina – O. Vančura, J. Vančura, Král, Kvíčala (75. Krátký), Petr (54. Kováč) – Menšík (61. Filip).

Hlinsko – Polička 0:1

Utkání se hrálo na velice těžkém terénu a to ovlivnilo jeho průběh. Hrát fotbal se na něm totiž téměř nedalo, kombinace byla skoro nemožná a hráči se tudíž po celých devadesát minut spíše trápili. Domácí si vážnější střeleckou příležitost nevypracovali, hosté na tom byli úplně stejně a zdálo se tedy, že nic nemůže odvrátit penaltový rozstřel. Něco se však přece jenom objevilo. V 90. minutě rozehrál poličský Navrátil rohový kop, poslal ho na přední tyčku, gólman Kopecký zaváhal a míč ke zděšení domácích hráčů i diváků skončil v síti – 0:1! Poličským tak z čistého nebe spadly do klína všechny body a se závěrem podzimu mohou být spokojeni.

Fakta – branka: 90. Navrátil. Rozhodčí: Andrle (Morašice). ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Hlinsko: Kopecký – Nevole, Novák, Jůn, Veselský – Kaufman, Zach, Z. Cach, D. Pelikán (67. A. Cach) – Gregor, Cepl.
Polička: Slaný – Škoda, Pavliš, Jílek, Mužík – Klein, J. Petr, Urban (64. O. Petr), Navrátil – Dobiáš (46. Poul), Stejskal.

Horní Jelení – Litomyšl 3:7

Jiskra nemohla ani začít lépe, během pěti minut se P. Malý dvakrát prosadit ve statické defenzivě soupeře a hosté velice snadno získali dvougólové vedení. Po půlhodině navíc přidal třetí gól Bureš, po proměněné penaltě Černého to bylo už 0:4, zkrátka to vypadalo, že Litomyšlští mají nad vývojem zápasu plnou kontrolu. Nebyli by to však oni, aby si i tak skvostně rozjetou partii sami nezkomplikovali. Jeleny totiž nechali skórovat „do šatny" i „ze šatny" a ti měli rázem znovu o co hrát. A také, že hráli, v 73. minutě se trefil Houžvička a bylo to rázem jen o gól – 3:4! Štěstím pro Jiskru však bylo, že domácí mají obranu děravou skutečně jako pověstné řešeto a právě proto nejsou schopni hrát v přeboru důstojnější roli. Hned za dvě minuty po kontaktním zásahu předvedl svoje střelecké vlohy Bureš, zvýšil vedení hostů na 5:3, uklidnil svůj tým a zároveň zlomil odpor Jelenů. Ti pak registrovali nepopulární, ale pro sebe v poslední době typickou „sedmičku", což v krátkém sledu zařídili M. Hašek a J. Paclík.

Fakta – branky: 45. a 73. Houžvička, 48. Pinkas – 3. a 5. P. Malý, 30. a 75. Bureš, 41. Černý z pen., 80. M. Hašek, 82. J. Paclík. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 4:3. Diváci: 250. Poločas: 1:4.

Horní Jelení: Starec – Raich (35. Pinkas), Hendrych, Chytka (10. Čermák), Komárek (83. Kabeláč) – Svatoň, Houžvička, J. Velinský, Martinec – Michálek (73. Mile), Pecivál.
Litomyšl: Král – Vomočil, M. Hašek, Štoudek, Žídek – J. Paclík, Černý (85. M. Malý), Prokop (76. Zeman), Kristek – Bureš (87. Hladík), P. Malý (67. Kundera).

Další výsledky KP Pardubicka

Lanškroun – Žamberk 1:1 (PK 3:4)

Fakta – branky: 80. Jung – 77. Čada. Rozhodčí: Havránek (Chrudim). ŽK: 5:5. ČK: 1:0 (53. Vaško). Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Lanškroun: Wendlig – Skalický, Vaško, Popelář, Šilar – Jung, Novák (71. R. Mizerák), Smrkal, Knápek, Savych – Fait (58. Pavelka).
Žamberk:
Martinovský – Franke, Molnár, Hrabík, V. Huška – Pavelka, Breda, Dvořák (48. Kotyza), J. Huška (64. Trejtnar) – Čada, Trnka (87. P. Huška).

Pardubičky – Choceň 0:0 (PK 3:5)

Fakta – rozhodčí: Zavřel (Luže). ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Pardubičky: Vlček – Žďára, Münzberger, Strnad, Svoboda (39. Klement) – Kutílek, Mráz, Hanáček, Krejčí – Jiráský, Pleskot (65. Froš).
Choceň: Gerčák – Fikejz, Baborák, O. Kopecký, Eisner – A. Kopecký, Coufal, Smejkal, Rozlivka (46. Seidenglanz) – Vondra, Zavřel.

Letohrad B – Chrudim B 0:1

Fakta – branka: 12. Opina. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (65. Hynek). Diváci: 30. Poločas: 0:1.

Letohrad B: Ehrenberger – Zach, Petráček, Krejčí, Dvořáček – Švercl, Pokorný, Kříž, Lorenc – Hynek, Sita.
Chrudim B: Vostradovský – Tlapák, Valda, Malý, Langr – Opina (77. Andrle), Malinský (89. Kratochvíl), Kopecký (82. Hanych), Kučera – Hauf, Kroutil (68. Žalud).

Holice – Moravany 1:2

Fakta – branky: 30. Dědič – 23. vlastní, 82. Poláček. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 0:3. Diváci: 300. Poločas: 1:1.

Holice: Zahradník – Machatý, Ručka, Hanč – Chvála – Klouček, J. Krpata (40. Michalec), Kopřiva, Václavek – T. Jedlička, Dědič (70. Fotul).
Moravany: B. Branda – Sokol (74. Mach), Jelínek, Kubík, Hurta – Veselý, M. Lukas, Beran, Novák – Kříž, Poláček (90. Smejkal).

Moravská Třebová – Dolní Újezd 1:3 (předehráno).

Pořadí: 1. Chrudim B (31), 2. Holice (31), 3. Lanškroun (28), 4. Žamberk (27), 5. Choceň (27), 6. Moravany (26), 7. Svitavy (25), 8. Polička (25), 9. Třemošnice (24), 10. Moravská Třebová (23), 11. Hlinsko (21), 12. Dolní Újezd (20), 13. Litomyšl (18), 14. Letohrad B (17), 15. Pardubičky (11), 16. Horní Jelení (6).