Pochyb nebylo o úspěchu Morašic, které k přesvědčivé výhře na hradeckém trávníku nakročily třemi góly do poločasu. Ještě drtivější byla první část hry v podání Opatova, ten během pětačtyřiceti minut nasázel Linharticím půltucet, z toho tři trefy padly za čtyři minuty (!). V Borové za silného větru po vyrovnaném poločase přebírali po změně stran otěže hry domácí a zápas rozhodli, když nezadržitelný byl především čtyřgólový Martin Hynek.

Nejzajímavější partii sledovalo publikum v Mladějově, kde bylo devadesát minut málo na rozhodnutí. Hosté z Jaroměřic drželi do koncovky duelu postupový náskok, ale domácí „v hodině dvanácté“ z pokutového kopu vyrovnali a protože jim střelba z penaltové značky šla rovněž v rozstřelu, doplnili právě oni semifinálovou čtveřici.

Další pohárové boje budou na programu na jaře, o složení dvojic pro semifinále se v zimní přestávce rozhodne losem.

POHÁR OFS SVITAVY, 2. kolo:

Hradec nad Svitavou – Morašice 0:4 (0:3). Branky: 5. Klement, 29. Vít, 39. D. Štancl, 70. Ropek. Rozhodčí: Heger. Hráno bez karet. Diváci: 60.

Mladějov – Jaroměřice 3:3 (2:2), PK 4:2. Branky: 8. Kalina, 25. Pánik, 88. Müller (PK) – 2. a 13. J. Valenta, 68. M. Valenta. Rozhodčí: Saňák. ŽK: 0:1. Diváci: 85.

Opatov – Linhratice 7:3 (6:0). Branky: 1., 30. a 44. Vostřel, 3. J. Cimburek, 4. Broulík, 22. Paar, 56. Polák – 49. (PK) a 60. P. Kelo, 89. Mlčoch. Rozhodčí: Machourek. ŽK: 1:3. Diváci: 120.

Borová – Cerekvice 5:1 (2:1). Branky: 32., 52., 84. a 86. Hynek, 30. Šmíd – 43. Šeda. Rozhodčí: Hnát. ŽK: 0:1. Diváci: 50.