Tip liga začíná prvním kolem o víkendu 17. a 18. srpna. Absolutního vítěze budeme znát po dvanáctém kole, jež se hraje o víkendu 2. a 3. listopadu. Konečné pořadí poté bude zveřejněno na stránkách Deníku ve středu 6. listopadu. Pokud nezasáhne „vyšší moc", tak se na kuponech objeví celkem 120 fotbalových střetnutí.

Od druhého kola můžete tradičně tipovat i na internetu.

Nejlepší hráč celkového pořadí podzimní Tip ligy obdrží míč podepsaný druholigovými fotbalisty FK Pardubice. Vítěz a další nejúspěšnější soutěžící dále obdrží zajímavé ceny od partnera tipovací soutěže firmy Elektro Berry.

Odměněni budou i vítězové jednotlivých kol, pro které bude připravena pivní cena od pivovaru Rychtář, jenž výherci Tip ligy daruje sud piva a ocení i další nejúspěšnější hráče.

Jak tipovat

1. Pomocí hlasovacího ku-ponu, který najdete na stránkách Deníku a doručíte na adresu: Svitavský deník, Pod Věží 1, 568 02 Svitavy, případně do některé ze sběrných schránek naší soutěže. Obálku s kuponem označte slovy „Tip liga".

2. Na internetu na adrese www.denik.cz (vyhledejte váš Deník a tipujte). Pozor lze využívat až do druhého kola.

První hlasování je možné provést výhradně na tištěném kuponu z novin! Jestliže hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo písmeno N a dále vyplní své číselné heslo a ostatní údaje jméno, adresu, telefon či e-mail, a odpoví na dotaz: zda je nebo se chce stát předplatitelem Deníku. Upozorňujeme, že při nevyplnění těchto údajů nebude kupon zařazen do hry.

Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123 (mimo 0000). Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce a hráč jej poté už sám vpisuje do svého soutěžního tiketu.

Každou středu otiskneme v Deníku pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu nový hráč zjistí své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo je uvádí při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole jen jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování

Kupon obsahuje deset fotbalových utkání, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1 = vítězství domácích, 0 = remíza, 2 = vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný či nečitelný tip na zápas znamená dva minusové body.

Hráč dále vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola a pořadí při rovnosti bodů. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, jaký podle jeho mínění padne v deseti uvedených zápasech.

Za každý správný tip soutěžící získává dva body, za chybný jeden bod ztrácí, tzn., že maximum je 20 bodů, minimum -10 bodů. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Úplná pravidla hry jsou k nahlédnutí na www.denik.cz.

Uzávěrka pro vhození tiketů do sběrných schránek i tipování po internetu je každý pátek v 16 hodin. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující datum poštovního razítka.

Ještě, než podzimní Tip liga nasadí svoje obvyklé tempo, je potřeba předáním cen uzavřít jarní pokračování soutěže. Čtyři nejlepší hráči, jimiž byli Tomáš Holomek, Ondřej Brychta, Jana Kumstátová a Pavel Kmošek, si mohou od pondělí 19. srpna v naší redakci přebrat svoje odměny, nebo na tel. 739 747 565 dohodnout jejich převzetí.