Zejména pokud jde o A mužstvo. Po letním velmi nešťastném pádu z krajského přeboru se čekalo, že se v I. A třídě ihned zařadí mezi postupové kandidáty. To se ale nestalo a co hůře, Třebovští musejí být nakonec rádi, že se po tragickém začátku soutěže dostali alespoň mimo úplný chvost. Předseda klubu MARTIN TYLŠAR se nespokojeností s podzimními výsledky v I. A třídě ani trochu netají.

Po sestupu se vám podzimní část určitě nepovedla podle představ. Je to pro vás velké rozčarování?

Ano, podzimní výsledky pro nás jsou velkým zklamáním. Počítali jsme s tím, že po podzimu budou naše postavení v tabulce i bodový zisk takové, že nám umožní poprat se na jaře o návrat do přeboru.

Pokud se ohlédnete za průběhem podzimu, jak byste jeho vývoj z vašeho pohledu zhodnotil?

Absolutně jsme nezvládli vstup do soutěže, když jsme prohráli úvodních pět kol, přestože s výjimkou utkání proti Dolním Újezdu jsme každého soupeře převážnou část zápasů přehrávali. Naše zakončení však bylo žalostné. Poté jsme sice začali získávat body, ale zcela zbytečné porážky s rezervními celky v závěru podzimu doma s Letohradem a v Chocni nás srazily zpátky do suterénu tabulky.

Čím byl podle vašeho názoru způsoben velmi špatný start do soutěže?

V první řadě nezvládnutím prvního utkání v Heřmanově Městci, kde jsme hráli velice solidně, ale selhali jsme střelecky. Poté přišla porážka ve druhém kole na domácím hřišti proti Dolnímu Újezdu a mnozí hráči si přestali věřit. Svoji roli možná mohlo sehrát i mírné podcenění některých soupeřů v úvodu soutěže.

Jak velkou roli hrála při výsledkové mizérii nalomená psychika hráčů?

Zřejmě dost značnou. Po solidní letní přípravě jsme, jak jsem již uvedl, nezvládli podle představ vstup do soutěže a většina hráčů si přestala věřit, a to zejména v koncovce.

Které z odehraných zápasů byste označil za nejlepší ve vašem podání, které naopak za nejméně vydařené?

Nejlepší výkon jsme podle mě podali asi v Moravanech a ve Valech, naopak naprostými propadáky byla domácí utkání s Dolním Újezdem a rovněž na půdě Chocně B.

Podzimní statistika ukazuje, že střelecký prapor týmu drželi převážně ti zkušení (P. Šatník dal šest branek, Staněk pět). Dá se říci, že právě oni pozvedli mužstvo v krizi z bahna?

Ano, byli těmi, co se nejvíce zasloužili o úspěch v utkáních, ve kterých jsme bodovali, ale na druhou stranu si žádný z hráčů bohužel nedokázal udržet dobrou formu po větší část podzimu. Vždyť většina hráčů stávajícího kádru má za sebou spousty sezon v krajském přeboru, někteří hráči, třeba Dohnal, Strouhal či Aberle, si zkusili vyšší soutěže, mnozí hráli v mládežnických kategoriích dorosteneckou první nebo druhou ligu – Spáčil, Rázl, Dohnal nebo Strouhal. A tým s takto zkušenými hráči ve svém středu měl v I. A třídě určitě dosáhnout daleko lepších výsledků, než nakonec předvedl.

Je něco, co vás v nové soutěži překvapilo? Jak se vám tato soutěž vůbec po fotbalové stránce líbila?

Nemyslím si, že by nás něco zaskočilo, soutěž má svoji kvalitu, hraje se zde trochu jiný fotbal než v KP. Musím říci, že s výjimkou Letohradu a Cerekvice proti nám všechny týmy doma i venku bránily a my měli problém se přes zhuštěnou obranu prosadit.

Místo útoku na postup se musíte pořád ještě ohlížet na sestupové příčky. Hlavní úkol pro jaro je dán jasně…

Samozřejmě posunout se v tabulce co možná nejvýše tak abychom nemuseli bojovat o udržení v posledních kolech.

Počítáte přes zimní přestávku s výraznějšími zásahy do kádru?

Pochopitelně nějaké změny přijdou, ale teprve se ukáže, jak budou velké. I my se musíme naučit šetřit. Hostování končí Konečnému (v modrém dresu) v Letohradu a Večeřovi v Medlově, uvidíme, zda se budou chtít vrátit a pomoci svému klubu. Naopak hostování u nás skončilo po podzimní části Dohnalovi s Rockwoodem. O prvního z nich máme i nadále zájem, ale má i jiné nabídky. Po letních zkušenostech se určitě objeví nějací zájemci i o jiné naše hráče, takže na tyto úvahy je příliš brzy. V nejbližších dnech si sedneme s trenérem Kučerňákem a tuto otázku začneme řešit. Navíc 10. prosince se uskuteční valná hromada klubu, na které by mělo být zvoleno nové vedení na delší období, neboť současný výbor byl pouze dočasný poté, co jsem z toho minulého zbyl v průběhu jara jen já sám. Takže ke složení týmu se určitě budou chtít vyjádřit i případní noví členové výboru.

Jakou podobu zimního přípravného období máte zatím naplánovanou?

Příprava začne okolo 5. ledna, trénovat budou hráči A a B týmu společně. Zúčastníme se zimního turnaje 1. HFK Olomouc, nebo FK Mohelnice. Ještě uvidíme, který bude kvalitněji obsazený a pro nás ekonomicky výhodnější. Trénovat budeme klasicky v hale a venku, toto bude proloženo posilovnou a zřejmě spinningem. Uvažujeme i o zimním soustředění. Detailní plán zimní přípravy nyní tvoříme.