Poličský tým vyrukoval ve Varnsdorfu v nebývalé střelecké pohodě. Nejprve si „pochutnal“ na Bombarďácích z Větřní, když si do poločasu vypracoval dvoubrankový náskok a po změně stran soupeře úplně rozebral. Hattrickem se na hladkém vítězství podílel David Formáček. Do druhého duelu vstoupili Poličští hodně špatně a s Rudolfovem, který byl před turnajem na čele tabulky, během necelých dvou minut prohrávali 0:2. Jenže sobota prostě patřila futsalistům VPS Stavoblock, jimž by asi v tento den neodolal nikdo. V atraktivní přestřelce do poločasu obrátili kormidlo na svoji stranu, ještě za stavu 4:5 byl po pauze sice osud střetnutí na vážkách, ovšem Trojánek s Pulkrábkem přidali další dva pečetící zásahy a byla z toho podruhé sedmička v síti soupeře.

Litomyšlští florbalisté.
Místo tří bodů dva. Litomyšlský divizní lídr koncovku duelu úplně pokazil

Šakalové toužili v Otrokovicích navázat na zlepšené výkony z minulého kola, ale v obou zápasech tahali za kratší konec. Proti Chemcomexu dokázali nepříznivý vývoj ve druhém poločase zdramatizovat, jenže jejich elán favorit rychle zadusil třetí brankou a další drama nepřipustil. Ještě více musela Šakaly mrzet ztráta všech bodů v souboji s Kladnem. V něm se vyhrabali z kritické situace a ve 39. minutě vyrovnával Vlk na 2:2, leč z jejich snažení jim nekápla ani remíza, neboť doslova o pár sekund později udeřil kladenský Caizl a naděje byly fuč.

Čtrnácté vítězství v rytmu exhibice. Svitavští basketbalisté zase ukázali sílu

Dlouhodobá část celostátní ligy vyvrcholí v sobotu 27. ledna, kdy se definitivně rozhodne o nasazení družstev do čtvrtfinále play off. Pořadí se ještě může všelijak zamotat, jisté však je, že Polička půjde do prvního vyřazovací kola z elitní čtyřky a tedy s výhodou prvního a případného třetího domácího zápasu. Moravskotřebovští se pokusí alespoň opustit poslední místo, přičemž není vyloučeno ani opakování loňské okresní čtvrtfinálové série.

Celostátní liga:

6. TURNAJ: Šakalí hněv Moravská Třebová – Chemcomex Praha 1:3 (0:2). Branky: 27. Vlk – 2. Grznárik, 11. a 30. Výborný. Šakalí hněv Moravská Třebová – FK Adria Kladno 2:3 (0:0). Branky: 37. Novotný, 39. Vlk – 23. Hudousek, 33. Kraus, 39. Caizl. Bombarďáci Větřní – VPS Stavoblock Polička 1:7 (0:2). Branky: 33. Ješina – 19., 31. a 37. Formáček, 15. T. Švec, 23. Konečný, 24. Pulkrábek, 26. Jílek. PCO Rudolfov – VPS Stavoblock Polička 4:7 (3:4). Branky: 2. a 25. Hric, 1. Pecka, 14. Jasanský – 14. a 23. Formáček, 16. a 36. Trojánek, 17. T. Švec, 18. Jílek, 38. Pulkrábek.

Další výsledky: Zlín – Kladno 4:4 a Chemcomex Praha 1:1, Varnsdorf – Rudolfov 0:5 a Větřní 4:0.

Moravská Třebová: Machalický – Brázdil, Novotný, Sedláček, Vlk, Lička, Lapčík, Matoušek.
Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Pulkrábek, Trojánek, Formáček, Konečný.