SVITAVY - Fotbalisté Jiskry propadli v sobotním střetnutí krajské I. A třídy na celé čáře.

17.9.2007 2

Ilustrační fotoFoto: Pavel Šácha

Rosice - Litomyšl 4:1

Jak se během jediného týdne propadnout z ráje do pekla, to názorně předvedli hráči Litomyšle. Mizerný vstup do zápasu a inkasovaný gól ještě napravil vyrovnáním Pešek a zdálo se, že hosté získají půdu pod nohama. Ve druhé půli ale předváděli zcela neúčelný fotbal, jenž neměl proti bojovnému soupeři naději na úspěch. Když se přidaly kiksy v obraně, nelze se debaklu ani divit.

Fakta – branky: 71. a 77. Koukal, 14. Uhlíř, 50. Jarmar – 34. Pešek. Rozhodčí: Báča (Tatenice), ŽK 1:1, diváků: 100, poločas: 1:1. Novotný – Bican, Benko, Pešek, Adamský, Holec, Kroulík, Zeman, Lím, P. Pavlák, P. Zvěřina (Janoušek, Košín).

17.9.2007 VSTUP DO DISKUSE 2

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.

Volební úspěchy stran na Svitavsku

Silniční časovka, předposlední závod seriálu Cykloman.

Nejčastější vítěz Kuda triumfoval opět

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Pardubický kraj – Občanská demokratická strana obsadila ve volbách druhé místo, v Pardubickém kraji pro ni hlasovalo 10,96 procent občanů. Ve sněmovně tak ODS získala jeden mandát. Ze šestého místa kandidátní listiny ho obsadil starosta Poličky Jaroslav Martinů, který získal 1 776 preferenčních hlasů.

Tuři si přivezli cenné vítězství z Brna

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Po domácím úspěchu ve východočeském derby nad Pardubicemi uspěli svitavští basketbalisté také v moravské metropoli. Vedli tam po celé utkání.

Tři poslanci jsou ze Svitavska

Svitavsko - V parlamentních lavicích zasednou na příští čtyřleté volební období rovněž tři poslanci ze Svitavska. Staronovou poslankyní za KSČM je Květa Matušovská z Javorníku.

Starosta Poličky přeskočil lídra

Polička - Pokud byste hledali populárního politika, tak prototypem je Jaroslav Martinů z Poličky. Dlouholetý starosta a už jednu zvolený poslanec v letošních volbách uspěl a z šestého místa se stal jediným zástupcem ve sněmovně za ODS v Pardubickém kraji.