Nesporné je, že triumf má na dosah Josef Mergl, který dvanácté kolo zvládl solidně, jeho náskok na druhého Bořka Marka se ovšem oproti minulému týdnu ztenčil na polovinu. Tři body, tedy v podstatě jeden přesný tip, děli elitní dvojici, která si to rozdá o triumf. Nelze zapomenout na třetího Jiřího Marka o další tři body zpět, jakož ani na ostatní hráče z popředí, ti však kromě vlastní neomylnosti musí spoléhat na zaváhání konkurence před nimi. Podruhé v řadě míří výhra v kole k Tobiášovým do Poličky, JIŘÍ TOBIÁŠ neměl totiž s devíti trefenými výsledky konkurenci.

Pořadí po 12. kole:

1. MÍSTO

SY0109 Josef Mergl, Litomyšl 10 103

2. – 3. MÍSTO

SY0050 Bořek Marek, Radiměř 13 100
SY0051 Jiří Marek, Radiměř 13 97

4. – 14. MÍSTO

SY0067 Petr Vajrauch ml., Trstěnice 7 94
SY0106 Roman Greguš st., Litomyšl 10 92
SY0068 Petr Vajrauch st., Trstěnice 10 91
SY0105 Dagmar Gregušová, Litomyšl 7 91
SY0126 Martin Kábrt, Vidlatá Seč 4 91
SY0016 Anna Brychtová, Kunčina 13 88
SY0036 Luboš Komprda, M. Třebová 10 88
SY0047 František Kunc st., Staré Město 10 88
SY0099 Martina Holomková, Makov 7 88
SY0018 Ludvík Potáček, M. Třebová 7 88
SY0131 Petr Jílek, Polička 16 87

15. – 38. MÍSTO

SY0006 Alena Drobná, Poříčí 16 85
SY0027 Jaromír Štaffa st., M. Třebová 16 85
SY0048 František Kunc ml., Staré Město 13 85
SY0098 Ludmila Holomková, Makov 7 85
SY0033 Petr Kumstát, Staré Město 7 85
SY0066 Josef Vajrauch, Trstěnice 7 85
SY0082 Helena Novotná, Nedvězí 13 84
SY0135 Rudolf Jahoda, M. Třebová 7 84
SY0053 Miroslav Jílek, Polička 5 83
SY0024 Milan Ondráček, M. Trnávka 13 82
SY0005 Oldřich Palla, M. Chrastová 16 79
SY0028 Marcel Pánik, Rychnov 13 79
SY0052 Jaroslav Marek, Svitavy 10 79
SY0124 Karel Beneš, Vidlatá Seč 7 79
SY0017 Josef Brychta, Kunčina 7 79
SY0100 Tomáš Holomek, Makov 7 79
SY0026 Jaromír Štaffa ml., M. Třebová 13 76
SY0059 František Smolej, Kam. Horka 10 76
SY0025 Aleš Hrubý, M. Třebová 7 76
SY0030 František Přichystal, M. Třebová 7 76
SY0122 Karel Štorek, Cerekvice 7 76
SY0023 Tomáš Bílý, M. Třebová 4 76
SY0080 Jaroslav Jedlička, Bystré 13 75
SY0065 Martin Tobiáš, Polička 10 74

39. – 75. MÍSTO

SY0007 Pavel Drobný, Poříčí 13 73
SY0004 Jiří Boštík, Vidlatá Seč 10 73
SY0008 Zdeněk Drobný, Poříčí 10 73
SY0127 Lucie Kábrtová, Vidlatá Seč 10 73
SY0032 Bedřich Štefánek, M. Třebová 10 73
SY0108 Miloš Mergl, Litomyšl 4 73
SY0121 Zdeněk Novák, Litomyšl 4 73
SY0137 Michal Racl ml., M. Třebová 13 72
SY0078 Jiří Drábek, Nedvězí 10 72
SY0054 Andrea Gibiecová, Polička 7 71
SY0086 Miroslav Čori, Bystré 10 70
SY0095 Martin Jirmásek, Polička 10 70
SY0069 Jaromír Neckář, Banín 10 70
SY0019 Miroslav Otevřel, Linhartice 10 70
SY0049 Jakub Straka, Staré Město 10 70
SY0013 Šimon Šilar, Jarošov 10 70
SY0014 Matěj Šilar, Jarošov 10 70
SY0021 Jan Beserle, M. Trnávka 7 70
SY0107 Tomáš Mergl, Litomyšl 7 70
SY0064 Iva Tobiášová, Polička 7 70
SY0034 Anežka Dvořáková, Staré Město 4 70
SY0031 Vladimír Vacek, M. Třebová 4 70
SY0115 Milan Chudoba, Čistá 13 69
SY0116 Roman Stibůrek, Čistá 13 69
SY0117 Irena Stibůrková ml., Čistá 13 69
SY0083 Michal Novotný, Nedvězí 10 69
SY0079 Karel Drábek, Nedvězí 7 69
SY0063 Jiří Tobiáš, Polička 19 67
SY0085 Ludvík Jachymiák, Bystré 10 67
SY0045 Jindřich Nárožný, Březina 10 67
SY0010 Jana Zemanová, Jarošov 10 67
SY0022 Jiří Bílý, M. Třebová 7 67
SY0035 Jana Kumstátová, Staré Město 7 67
SY0120 Klára Merglová, Litomyšl 7 67
SY0092 Dan Shelong, Praha 7 67
SY0037 Alois Komprda, M. Třebová 4 67
SY0038 Libuše Komprdová, M. Třebová 4 67

76. – 106. MÍSTO

SY0136 Františka Raclová, Linhartice 13 66
SY0062 Vít Boštík, Poříčí 7 66
SY0145 Roman Dostál, Svitavy 4 65
SY0091 Jana Jirmásková, Polička 10 64
SY0003 Josef Popelka, Polička 10 64
SY0096 Olga Jirmásková, Polička 7 64
SY0042 Aťka Khýr, Staré Město 7 64
SY0093 Olga Shelongová, Praha 7 64
SY0009 Jiří Hárych, Koclířov 4 64
SY0112 Jiří Stibůrek, Čistá 16 63
SY0113 Andrea Stibůrková, Čistá 16 63
SY0114 Irena Stibůrková st., Čistá 16 63
SY0081 Martina Novotná, Nedvězí 10 63
SY0087 Patrik Čori, Bystré 10 61
SY0056 Radek Pruška, Polička 10 61
SY0015 Eva Lustyková, Litomyšl 7 61
SY0055 Karel Geba, Polička 4 61
SY0101 Václav Zavřel st., Dolní Újezd 5 60
SY0070 Zdeněk Jirout, Litomyšl 10 58
SY0060 Josef Ambros, Křenov 7 58
SY0044 Ladislav Khýr, Staré Město 7 58
SY0039 Jana Němcová, Staré Město 7 58
SY0040 Adolf Němec, Staré Město 7 58
SY0132 Leon Formánek, Svitavy 7 57
SY0041 Vojta Němec, Staré Město 7 57
SY0001 Jiří Frank, Trstěnice 7 56
SY0134 Jaroslav Švec, Chmelík 8 55
SY0094 Josef Jirmásek, Polička 7 55
SY0130 Tomáš Kubát, Polička 7 55
SY0077 Adrian Vaněk, Litomyšl 7 55
SY0123 Josef Novák, Litomyšl 7 54

107. – 135. MÍSTO

SY0002 Jiří Jílek, Opatov 10 52
SY0140 Monika Němcová, Staré Město 7 52
SY0029 Jan Kučera, M. Třebová 4 52
SY0118 Monika Merglová, Litomyšl 4 52
SY0125 Jitka Benešová, Vidlatá Seč 7 51
SY0012 Blanka Zemanová, Jarošov 13 50
SY0153 Tomáš Hájek, Staré Město 10 50
SY0152 Eva Hájková, Staré Město 10 50
SY0043 Alena Khýrová, Staré Město 7 50
SY0072 Jaroslav Jirout, Litomyšl 10 49
SY0084 Jarmila Jachymiáková, Bystré 7 49
SY0011 Jaroslav Zeman, Jarošov 7 49
SY0128 Radek Bučko, Svitavy 5 49
SY0088 Ladislav Hladký st., Sebranice 0 49
SY0133 Miloš Drmola, Svitavy 10 48
SY0150 Nela Hájková, Staré Město 10 48
SY0139 Jakub Němec, Staré Město 13 47
SY0148 Renata Němcová, Staré Město 13 46
SY0147 Lukáš Němec, Staré Město 13 46
SY0149 Josef Němec, Staré Město 13 46
SY0061 František Boštík, Poříčí 7 46
SY0058 Petr Gloser, Polička 7 46
SY0119 Markéta Gregušová, Litomyšl 7 46
SY0046 Pavel Němec, Staré Město 7 46
SY0020 Michal Racl st., M. Třebová 7 46
SY0089 Helena Hladká, Sebranice 0 46
SY0151 Jiří Hájek, Staré Město 10 44
SY0144 Zdena Neckářová, Banín 7 44
SY0110 Vladimír Kvapil, Nová Sídla 0 44

136. – 155. MÍSTO

SY0104 Roman Greguš ml., Litomyšl 4 43
SY0090 Ladislav Hladký ml., Sebranice 0 43
SY0097 Jan Sehnal, Svitavy 4 41
SY0071 Wladyslawa Jiroutová, Litomyšl 10 40
SY0057 Jaroslav Scheib, Polička 10 40
SY0146 Jaroslava Marková, Litomyšl 10 39
SY0076 Daniel Vaněk, Litomyšl 7 34
SY0111 František Soukup, Nová Sídla 0 30
SY0102 Veronika Zavřelová, Dolní Újezd -1 30
SY0103 Václav Zavřel ml., Dolní Újezd 5 27
SY0154 Julius Premauer, Bystré 7 21
SY0155 Jaroslava Premauerová, Bystré 13 20
SY0073 Adam Jirout, Litomyšl 10 19
SY0129 Vanesa Vaňková, Litomyšl 4 18
SY0074 Martin Jirout, Litomyšl 7 13
SY0075 Bohuslava Jiroutová, Litomyšl 4 13
SY0138 Leoš Honzírek, Kunčina 0 4
SY0143 Tomáš Horák ml., M. Třebová 0 4
SY0142 Tomáš Horák st., M. Třebová 0 -2
SY0141 Jitka Ranftnerová, M. Třebová 0 -5

Soutěž týmů:

Není-li mezi jednotlivci o podzimním tipařském šampiónovi doposud rozhodnuto, tak v týmovém zápolení se zdá, že trojice Rivelino má situaci pevně ve svých rukou. Čtyřiadvacet bodů, tolik činí jejich aktuální náskok a Makovákům by musel pomoci nějaký zázrak, aby zřetelně se rýsující scénář ještě narušili.

1. – 37. MÍSTO

Rivelino 36 276
Makováci 21 252
JOMITO 21 246
Jelimani 33 243
SKP MT 1 36 237
Farmáři 39 231
3 x G 21 226
Zápaďáci 22 18 222
T.J. Staré Město 18 222
Vidláci 18 221
BFV Moravská Třebová 21 219
Šelmy 30 216
M+H+M 33 216
Hagara Team A 16 215
Tobi 58 36 211
Stibůrkovi 2 39 207
Důchodci 18 203
Hráči 27 201
Bysteráci 30 198
Pražáci 24 195
Stibůrkovi 48 189
Jirmásci 24 189
Šakalové – MT 33 184
Zlatý vrch 21 173
Kolberáci 21 172
Deník 30 166
Holky 18 165
Hagara Team B 27 147
Litomyšl – Jiroutovi 30 147
Rumpál 21 146
Na Goldbergu 27 145
Hájkovi 30 144
Rozárium 39 138
LADAS 0 138
Litomyšl – Vaňkovi 18 107
Jiroutovi – Chrudimáci 21 45
Horákovi 0 -3

Výsledky 12. kola:

1. Svitavy – Holice 2 (1:2)
2. Polička – Heřmanův Městec 1 (1:0)
3. Litomyšl – Horní Ředice 1 (3:0)
4. Moravany – Moravská Třebová 2 (1:5)
5. Dolní Újezd – FC Jiskra 2008 1 (4:1)
6. Svitavy B – Tatenice 1 (2:1)
7. Březová – Dolní Újezd B 1 (3:2)
8. Janov – Bystré 2 (3:4)
9. Jevíčko – Jaroměřice 2 (0:2)
10. Sebranice – Čistá 2 (1:3)

Supertrefa: 39 branek

Střípky z TIP ligy:

Po dvanáctém kole registrujeme v TIP lize Svitavského deníku 155 hráčů, z toho 115 mužů a 40 žen z jednatřiceti míst nejenom z našeho okresu. Nejvíce jich je z Litomyšle a Starého Města (22), Moravské Třebové (19), Poličky (16), Čisté, Bystrého (6) a Svitav (5).

Do přidružené soutěže družstev se v průběhu TIP ligy doposud přihlásilo 37 trojic.

Všichni registrovaní hráči soutěžit také na internetové adrese www.denik.cz/tipliga. Nový hráč se může zapojit kdykoli během hry, poprvé vždy na tištěném tiketu z novin.

Uzávěrka třináctého kola TIP ligy je v pátek 8. listopadu v 16 hodin. To platí při internetovém tipování i v redakci Svitavského deníku a na ostatních sběrných místech.

Vítěz kola dostane sadu plechovek piva Gambrinus, která je po dohodě připravena k vyzvednutí v redakci Svitavského deníku ve Svitavách (kontaktní tel.: 724 793 074).

Kupony dvanáctého kola zadal a zpracoval Radek Halva. Případné reklamace a další informace na výše uvedeném kontaktu.