Živanický David Petrus, mimo jiné nejlepší střelec uplynulého ročníku České fotbalové ligy skupiny B, si za svoje extempore v utkání 11. kola ve Velvarech nezahraje soutěžní zápas 12 měsíců. Fotbalovou „stopku“ má do 14. října 2023. Disciplinární komise seznala, že ze strany hráče došlo došlo k tělesnému napadení asistenta rozhodčího a zároveň pokusu o tělesné napadení rozhodčího.

Zákaz výkonu všech funkcí na 12 utkání a vysokou peněžitou pokutu si od tribunálu odnesl i trenér Roman Oliva.

O uplynulém víkendu si v zápase 12. kola Fortuna divize C v Benátkách nad Jizerou vysloužil „poukázku“ na dlouhou pauzu chrudimský hráč Petr Drahoš. Podle vydaného rozhodnutí Disciplinární komise ŘKČ se dopustil vůči delegovaným osobám pohoršujících, urážlivých a ponižujících výroků takovým způsobem, že mu za to byla zastavena závodní činnosti na 12 soutěžních utkání, na hřiště se tak bude moci vrátit teprve v závěru jarní sezony.

Trenér nesmí na stadion
Závažný případ agresivního a vulgárního chování vůči rozhodčím řešila i Disciplinární komise OFS Svitavy. Jeho řešení bylo tím naléhavější, že se jednalo o mládežnický fotbal. Trenérovi starších žáků TJ Sokol Pomezí Pavlu Teplému byl uložen trest zákazu výkonu všech funkcí vymezených Pravidly fotbalu na 1 rok a kromě toho svitavská okresní disciplinárka ještě sáhla jen k výjimečně udělovanému postihu a zakázala jmenovanému vstup na stadion v Pomezí, který potrvá do 30. června 2023, tedy do konce aktuálního ročníku.