V sobotu bylo rozehráno druhé kolo Poháru předsedy Pardubického krajského fotbalového svazu jediným zápasem. A ten byl pro fanoušky pořádným magnetem, neboť rivalita Březové a Cerekvice je z minulých let velká a navíc už ten fakt, že se na hřišti objevili i tři členové rodiny Ehrenbergerovy, přidával duelu na prestiži.

Březová – Cerekvice 2:2 (pokutové kopy 1:4)

Byl to od prvních minut nesmlouvavý boj v dobrém tempu, jenž se početným divákům musel líbit. První vážnější práci měl Josef Ehrenberger s pokusem Chlebouna, na opačné straně chtěl ohrozit jeho syna Jana Bednář, ale přestřelil.

Dlouho se pak bojovalo spíše o střed pole a soupeři marně hledali cestu, jak překvapit konsolidované obrany. Hosté měli častěji míč na svých kopačkách a z této mírné převahy nakonec vytěžili vedení.

Nedůslednost v obraně Březové hasil Josef Ehrenberger zákrokem, který byl posouzen jako penaltový a Zahálka pokutový kop proměnil – 0:1.

Vzápětí mohlo být vyrovnáno, po standardní situaci se ve vyložené pozici ocitl Svoboda, zblízka mířil přesně do místa, kde stál Jan Ehrenberger.

Po změně stran domácí viditelně přidali, nového muže Wagnera přesunuli do středu hřiště a začali soupeře přehrávat. Hosté se zatáhli a spoléhali pouze na rychlé brejky.

„Ve druhém poločase jsme se přizpůsobili hře domácích, nebyli jsme schopni podržet míč a dostali se zbytečně pod tlak. Příčinu vidím i v tom, že jsme během čtrnácti dnů hráli čtvrtý zápas se silným týmem a kluci mi dnes připadali unavení,“ řekl po utkání cerekvický trenér Evžen Kopecký.

Březová bušila do defenzivy Slavoje, seč mohla, vytvořila si několik slibných šancí, do vápna létal jeden nebezpečný balon za druhým, jenomže, jak už to tak bývá, místo vyrovnání přišla 70. minuta, kdy se Vondrův centr odrazil od břevna přímo ke Stejskalovi, před nímž se otevřela úplně prázdná svatyně a trefit se do ní, to nebyla těžká úloha – 0:2. Zdálo se, že za tohoto stavu je o všem rozhodnuto, ale domácí se nevzdali a bojovali dál.

V 76. minutě se štěstí usmálo i na ně. Přetažený míč poslal na zadní tyčce do branky Bednář, jeden ze zadáků jej sice stačil odkopnout, ale bylo to už za brankovou čárou – 1:2. Březová vrhla všechny síly do útoku a dvě minuty před koncem se dočkala poté, co Radek Ehrenberger našel z přímého kopu volné místo u tyče, kam jeho bratr nedosáhl – 2:2! Jelikož se ve zbytku hrací doby nic dalšího nestalo, musely postupujícího určit penalty.

A v nich si vzal hlavní slovo Jan Ehrenberger. Hned v první sérii vychytal svého bratra, ve třetí ještě Králíčka a protože hostující exekutoři stříleli suverénně, zahraje si ve třetím pohárovém kole Cerekvice.

„Pro nás to byl těžký zápas s kvalitním soupeřem. Ukázal mi, že když se dostaneme pod tlak, děláme některé taktické chyby, ale pořád máme týden na to, abychom to doladili,“ vyhlíží trenér Kopecký úvodní mistrovský duel v Žamberku.

Branky: Bednář, R. Ehrenberger – Zahálka (PK), Stejskal. Penalty proměnili: Bednář – Vondra, Lorenc, Novák, Stejskal. Neproměnili: R. Ehrenberger, Králíček. Sokol Březová nad Svitavou: Josef Ehrenberger – Rada, Králíček, Deutsch, M. Stupka, Jež, Svoboda, Radek Ehrenberger, Wagner, R. Mikolín, Bednář (Kutlák). Slavoj Cerekvice nad Loučnou: Jan Ehrenberger – Drahoš, Benko, Pražák, Smola, Chleboun, Stejskal, Zahálka, Souček, Dostál, Vondra (Lorenc, Schauer, Novák). Rozhodčí: Schejbal. Poločas: 0:1.