Polička – Svitavy 1:1 (PK 7:6)

První poločas prokřehlé diváky rozhodně nezahřál. Bojovalo se sice urputně, jenže převážně ve středu pole a vážnější gólovou příležitost si ani jeden z týmů nepřipravil. Zato po změně stran to byla jiná káva a fotbal konečně dostal grády. Zkraje se o to starali hosté, kteří po příchodu z kabin začali výrazně svižněji a sérií rohů testovali soupeře. Po jednom nebezpečném trestném kopu na každé straně (Navrátil resp. Válek) se v 59. minutě prosadili domácí. Po rohu nedokázali hosté odvrátit míč do bezpečí a ten se dostal až ke Stejskalovi, jehož ostrá křížná střela neměla chybu – 1:0. Blízko ke zvýšení byl o něco později Poul, z úhlu pálil tvrdě, ale do gólmana. V 72. minutě kopali domácí další roh, ale provedli to tak bídně, že přišli o balon, hosté okamžitě přešli do rychlého protiútoku, na jehož konci byl Čížek a sám před Slaným nezaváhal – 1:1. Vzápětí ovšem přišla pro Svitavy vážná komplikace poté, co kapitán Ovad uviděl druhou žlutou kartu. Proti deseti vycítili Poličští šanci a tlačili se více dopředu. Nejblíže ke gólu byl T. Švec po centru Navrátila, zblízka ale hlavičkoval těsně nad Cabalovu svatyni. „Šach mat" mohl dát domácím v nastaveném čase Ptáček po strašlivé hrubce poličské defenzivy. Ocitl se naprosto sám před Slaným, ale ve stoprocentní tutovce poslal balon půl metru vedle tyče. Takže přišli ke slovu penaltoví exekutoři, a ten první, totiž Stejskal, překopl. Nedal ani Filip a když Cabal vychytal Jílka, mohl Juřík rozhodnout, ale to se zase vytáhl Slaný. Drama trvalo až do deváté série, v níž nejprve proměnil V. Král, aby si následně na Sedlákovu střelu počkal Slaný a Polička si tak připsala druhý bonusový bod.

Fakta – branky: 59. Stejskal – 72. Čížek. Rozhodčí: Jačisko (Lanškroun). ŽK: 5:4. ČK: 0:1 (74. Ovad). Diváci: 167. Poločas: 0:0. Polička: Slaný – Klein, Pavliš, Jílek, Štěrba – Mužík, Poul, T. Švec, Navrátil – Stejskal, Netolický (83. V. Král). Svitavy: Cabal – Horák (90. Svoboda), Czehowský, Ptáček, D. Jukl – Bartoš (88. Sedlák), Ovad, Čížek, Válek – Frolo (69. Juřík), Filip.

Moravská Třebová – Chrudim B 0:1

Hráči Slovanu se přesvědčili, že i se silným soupeřem lze odehrát vyrovnanou partii, ale bez gólů to těžko povede k bodovému zisku. Hned ve 2. minutě po centru Sedláčka přestřelil ve velké šanci Novotný. Stejně se vedlo Masopustovi, jemuž posadil míč na hlavu z trestného kopu Staněk. Gól měl v závěru poločasu na noze Sedláček, zakončil mimo dosah brankáře, ale obránce stačil balon před čárou odkopnout. Po změně stran se v ofenzivě připomněli i hosté a nejprve to byl Lacman, který v gólovce zamířil nad. V 70. minutě padlo rozhodnutí, když přímý kop ze třiceti metrů zahrával Hauf, do míče se pořádně opřel a ten skončil přesně pod břevnem – 0:1. Snaha Slovanu potom už byla marná, naopak hosté nebyli z rychlých brejků daleko od toho, aby svoje vítězství ještě zvýraznili.

Fakta – branka: 70. Hauf. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Moravská Třebová: Vykydal – Rázl, Dokoupil, Strouhal, Novák – Novotný, Staněk, Sedláček (73. Polák), Škranc – Nováček, Masopust. Chrudim B: Trojan – Valda, Lacman, Tlapal, Malinský (86. Andrle) – Opina, Meduna (61. Tlapák), Hauf, Holík – Rybička (83. Netušil), Žalud (76. Jindrák).

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Česká Třebová 1:1 (PK 4:2)

Fakta – branky: 58. J. Jedlička – 75. Abt. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Holice: Králík – Tláskal, Ručka, Hanč – Chvála – Krpata (18. T. Velinský), J. Jedlička, Klouček (82. Lát) – Kopřiva – T. Jedlička, Václavek. Česká Třebová: Hejl – Pachl, Hašek, Rataj, Novotný – Abt, Müller, Zahálka, Švec – Čikl (71. Grepl), Urbanec (65. Ezr).

Letohrad B – Moravany 0:3

Fakta – branky: 42. J. Lukas, 53. a 64. Poláček. Rozhodčí: Braun (Pardubice). ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Letohrad B: Moláček (64. Satoria) – Janoušek, Zach, Petráček (80. Svoboda), Švestka – Dvořáček (46. Černohous), Macháček (54. Černohorský), Pokorný, F. Procházka (64. Pačínek), Švercl – J. Procházka. Moravany: B. Branda (46. Laksar) – Knotek, Pištora (69. Sokol), J. Lukas, M. Lukas – Veselý (79. Smejkal), Beran, Hynek, Novák – Kříž, Poláček (73. Záleský).

Žamberk – Pardubice B 1:2

Fakta – branky: 18. Hrubý – 24. Matějka, 52. Dostálek. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 1:0. Diváci: 110. Poločas: 1:1. Žamberk: Martinovský – T. Kotyza (72. Kos), Drapač, Hrabík, Trejtnar – Pavelka (57. J. Huška), Molnár (72. Franke), Hofman, J. Kotyza – Trnka, Hrubý. Pardubice B: Ptáček – Mandutz, Matějka, Koblížek, Pánek – Dostálek, Slezák, Gašpar, Jirka (77. Mužík) – Formáček (60. Kayamba), Valenta (90. Molek).

Přelouč – Lanškroun 1:1 (PK 4:2)

Fakta – branky: 14. Koch – 72. Knápek. Rozhodčí: Havránek (Orel). ŽK: 5:3. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Přelouč: Konvalina – Kačírek, Hladík, Ulrych, Novák – Pištora, Hanáček, Vančura, Kosek (46. Rokyta) – Koch (70. Machačný), Klas (89. Linhart). Lanškroun: Wendlig – Karlík, Vaško, Skalický,Kolomý – Jung, Savych, Novák, Fait – Richtr (90. Hostovský), Knápek.

Slatiňany – Třemošnice 3:0

Fakta – branky: 25. a 47. Kopecký, 39. Skála. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Slatiňany: Žďánský – Beneš, Málek, Mihulka, Malý – Pokorný (73. Kudrnka), Vladyka, Koudelka, Slováček (83. Slavík), Skála (65. Hanuš) – Kopecký. Třemošnice: Mareček – Kalina, Kunášek (72. Stehlík), Culek, O. Vančura – P. Šindelář (62. Brom), Kvíčala (66. Petr), J. Vančura, M. Šindelář – Forman, Hejcman (56. Menšík).

Hlinsko  –  Choceň 3:0

Fakta – branky: 33. Volf, 33. Tulach, 38. Dostál z pen. Rozhodčí: Zavřel (Luže). Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Hlinsko: Jindřichovský – Volf, Nevole, Zach, Mocanu – Dostál, Hlouš (80. Chmelík), Vanžura (63. Mayer), Tulach – Pelikán (77. A. Cach), L. Cach. Choceň: Gerčák – Baborák, Eisner, David, Krejza – O. Kopecký (42. Smejkal), Smola, Šabata, A. Kopecký – Novotný (62. Sklenář), Myšák.

1. Polička (21), 2. Holice (21), 3. Slatiňany (20), 4. Pardubice B (19), 5. Choceň (19), 6. Chrudim B (18), 7. Svitavy (17), 8. Moravany (15), 9. Česká Třebová (13), 10. Přelouč (12), 11. Lanškroun (11), 12. Žamberk (9), 13. Hlinsko (8), 14. Moravská Třebová (8), 15. Třemošnice (5), 16. Letohrad B (0).