Určitě lépe mohla dopadnout Litomyšl v České Třebové, to by se však musela vyvarovat hloupých obdržených gólů a sama být v zakončení produktivnější. V Hlinsku platilo „kdo dá gól, vyhraje“, a třebovský Slovan to nebyl. Od Poličky se zázraky čekat nedaly, neodehrála ovšem špatné utkání.

Napravit okresní reputaci tak mohly v neděli jen Svitavy, před kterými byla další „povinnost“ vyhrát a posunout se směrem k bezpečnějším vodám tabulky. Což se stalo zásluhou dvou proměněných pokutových kopů, ale po herní stránce výrazně zaostaly za dva týdny starým vystoupením proti Žamberku. Výkon to od nich byl nadmíru rozpačitý.

Česká Třebová – Litomyšl 3:0

Jiskře nevyšel začátek, nezachytila rychlý protiútok soupeře a Stolín se trefil z vápna pod břevno. Potom se hrál vyrovnaný a docela rušný fotbal se šancemi na obou stranách. Nejblíže k vyrovnání byl Kundera, který tvrdou ránou napálil břevno. Po změně stran se historie skoro opakovala, domácí opět záhy skórovali a gól Müllera po nákopu od půlící čáry byl z kategorie hodně laciných. Střelecký zmar Litomyšle vyvrcholil podruhé v zápase orazítkovanou konstrukcí, domácí byli o poznání efektivnější a v závěru podtrhli výsledek.

Fakta – branky: 6. Stolín, 58. Müller, 87. Fučík. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 1:2. Diváci: 55. Poločas: 1:0. Česká Třebová: Bárta – Kubásek, Fučík, Rataj, Pešek (29. Klumpar) – Müller, Roušar – Stolín (63. Langer), Ezr (80. Křepela), Grepl (86. Broulík) – Novotný (88. Gregor). Litomyšl: Koukola – Gyömber, Štoudek, Hašek, Jireček – Radimecký (46. Kristek), Kundera, Tomšů (79. Vejrych), Paclík – Folta (46. Zeman), Valenta.

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Výsledek je pro nás krutý, ale za předvedený výkon, který byl zklamáním, jsme si nezasloužili bodovat. Po čtyřech měsících jsme se poprvé ocitli na velkém travnatém hřišti a nedokázali se s tím za celé utkání pořádně vyrovnat. Sice jsme nastřelili břevno a tyč, ale oproti České Třebové jsme působili těžkopádně a především v situacích ve finální fázi byl patrný největší rozdíl mezi oběma týmy. Zatímco domácí přímočaře a agresivně toužili po gólu, my jsme před branku soupeře opatrně našlapovali tanečním krokem. Jdeme dál a za nepovedený zápas se snad omluvíme v sobotním odpoledni v Litomyšli.

Hlinsko – Moravská Třebová 1:0

Utkání se hrálo na umělé trávě v Chotěboři a pro oba rivaly to byla jarní mistrovská premiéra. Což bylo na předváděné hře vidět, doprovázela ji řada nepřesností. K vidění byl vyrovnaný fotbal, vážnějších příležitostí ke vstřelení gólu nebylo ani na jedné straně mnoho. Ujala se nakonec pouze jediná, pět minut před přestávkou překonal Kamische Hlouš a byl to rozhodující moment zápasu. Slovanisté se sice po celý druhý poločas tlačili za vyrovnáním, ale v koncovce zůstali bezzubí a do jarní části tak vstoupili porážkou.

Fakta – branka: 40. Hlouš. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). Hráno bez karet. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Hlinsko: Hlavatý – Cach, Dostál, Hlouš (79. Zub), Křivka – Mayer, Nevole, Pelikán, Portyš (83. Hejduk) – Volf, Vukliševič. Moravská Třebová: Kamisch – Štaffa (73. Novák), Šatník, Strouhal, Bubela – Staněk (83. Polák), Konečný, Marák, Válek – Nováček (69. Němec), Okrouhlý.

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Hodnocení prvního jarního zápasu je jednoduché. Na pěkné umělé trávě v Chotěboři se hrál vyrovnaný fotbal, rozhodovalo to, který z týmů promění některou z mála gólových šancí, jaké se v zápase zrodily. Byli to domácí, kteří v závěru prvního poločasu dobře dohráli jednu ze svých útočných akcí. My jsme na to nenašli odpověď, přestože jsme nějaké dvě tři šance nebo pološance také měli, ale nedokázali jsme je gólově zakončit. Několik důležitých zákroků si připsal gólman Kamisch, který nás až do konce držel ve hře, ale my se bohužel v zakončení neprosadili a odjeli proto bez bodu.

Slatiňany – Polička 2:0

Favorit si soupeře pozval na umělou trávu do Chrudimi a začal podle předpokladů náporem, který gólově zúročil Vácha ještě v úvodní desetiminutovce – 1:0. Hosté se do zápasu dostávali postupně, hru vyrovnávali a dávali najevo, že nepřijeli jen tak odevzdat body. S přibývajícím časem na nich byla stále patrnější snaha o vyrovnání, nejblíže k němu byl M. Mbah, ale nařízenou penaltu poslal do tyče. Ani žádnou další ze slibných akcí Poličští nedotáhli do úspěšného konce. Jak se blížil závěr, museli jít do většího rizika, což ale v 84. minutě potrestal střídající Koblasa a zlomil poličský odpor.

Fakta – branky: 9. Vácha, 84. Koblasa. Rozhodčí: Klír (Pardubice). ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Slatiňany: Jehlička – Hanč, Hauf, Valda, Slováček (64. Pokorný) – Koudelka, Trňák (76. Vladyka), Rešetár (83. Koblasa), Vácha (87. Málek) – Vágner (68. Kopecký), Malý. Polička: Slaný – Pavliš, Čejka, T. Švec, Netolický – Navrátil (55. T. Mbah), Andrle, Kovář, Vondra – M. Mbah (55. Bednář), Awuku (72. Mužík).

Michal Kozel, trenér SK Polička: Kompletní domácí nás ze začátku přehrávali kombinací a rychlým přechodem do protiútoku, po standardní situaci se dostali do vedení. My jsme ale postupně hru vyrovnali, po jednom povedeném brejku a faulu ve vápně jsme kopali penaltu, ale bohužel ji neproměnili. V dalším průběhu se domácí nedostávali do takového tlaku, jaký asi očekávali, druhou branku přidali v závěru, když jsme otevřeli hru. Už předtím měl Andrle na hlavě vyrovnání. Myslím, že jsme mohli bodovat. Ukázalo se, že pokud budou kluci plnit naše pokyny tak, jak je plnili v tomto utkání, tak mohou sehrát s jakýmkoli soupeřem kvalitní partii.

Svitavy – Moravany 2:1

Hosté se prezentovali jako důrazný a běhavý tým, takže se žádná velká převaha Svitav nekonala. Gól vstřelily zásluhou Frola z penalty, jinak bylo do poločasu k vidění málo zajímavého fotbalu. Po změně stran začali hosté stále více zlobit, několikrát zaměstnali Jílka, trefili břevno a v 86. minutě srovnali, když Formánek z poloviny hřiště nachytal Jílka stojícího daleko před brankou. Nebyl ale konec, po centru ze standardky viděl rozhodčí Jelínek další faul Moravan ve vápně a Frolo v poslední možný okamžik z pokutového kopu rozhodl.

Fakta – branky: 27. a 90. Frolo (obě z pen.) – 86. Formánek. Rozhodčí: Jelínek (Lanškroun). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (90. J. Lukas). Diváci: 110. Poločas: 1:0. Svitavy: Jílek – J. Novák, Czehowský, D. Jukl, Veselský – Juřík (81. A. Novák), Škáva, F. Čížek, Bartoš – Frolo, Svoboda. Moravany: B. Branda – J. Lukas, Sokol, J. Branda, M. Lukas – Hermann (69. Kulhánek), Semerád, Beran, V. Novák – Kříž, Formánek.

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: V dalším domácím záchranářském duelu jsme na umělce v Lánech nepodali optimální výkon, když až příliš negativně se na našem herním projevu projevila neúčast dvou členů obvyklé základní sestavy Michala Čížka a Jakuba Chlupa. A tak můžeme poděkovat především Frolově chladnokrevnosti, který proměnil svoje dvě příležitosti v podobě pokutových kopů. V prvním poločase byla hra ještě vyrovnaná, ale po změně stran to byla z naší strany spíše křeč, ze strachu o výsledek jsme vyprodukovali několik zbytečných chyb, které vedly i k vyrovnání brankou vstřelenou ze středového kruhu.

Další výsledky KP Pardubicka:

Holice – Žamberk 1:1 (PK 3:1)

Fakta – branky: 40. Kaufman z pen. – 74. Trejtnar. Rozhodčí: Papáček (Česká Třebová). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Holice: Laksar – Řezníček (84. Shejbal), Ručka, R. Machatý – Kopřiva – Rosůlek, Chvála, Křtěn (68. Koblížek) – J. Jedlička – Václavek, Kaufman. Žamberk: Martinovský – Rudolecký, Franke, O. Kopecký, Trejtnar – Kotyza, Smola, A. Kopecký, Jírů – Pavlenka, Chládek (73. Pirkl).

Choceň – Chrudim B 2:1

Fakta – branky: 30. Myšák, 35. Zahálka – 27. Vašulín. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 3:4. ČK: 0:2 (36. Žalud, 72. Linhart). Diváci: 120. Poločas: 2:1. Choceň: Gerčák – Fogl, Krejza, Lebeda, Kubový – Lněnička (61. Kubíček), Sršeň, Zahálka, Holec – Myšák, Šafek (68. Zachař). Chrudim B: Zíma – Linhart, M. Tlapák, Holeček, Stránský – Shejbal – Malinský, Zavřel (46. Kopecký), Jindrák, Žalud – Vašulín (65. Zrůst).

Zápasy Třemošnice – Heřmanův Městec a Dobříkov – Lanškroun byly odloženy.

Pořadí:

1. Česká Třebová (36), 2. Slatiňany (34), 3. Holice (32), 4. Lanškroun (30), 5. Moravská Třebová (29), 6. Chrudim B (29), 7. Heřmanův Městec (27), 8. Choceň (24), 9. Hlinsko (23), 10. Polička (22), 11. Litomyšl (21), 12. Svitavy (20), 13. Žamberk (20), 14. Třemošnice (19), 15. Dobříkov (15), 16. Moravany (15).