Domácí se po deseti minutách ujali vedení, když na konci jejich akce stál přesně zakončující T. Pagáč. Náskok jim ale nevydržel déle než pár minut, potom z vápna napřáhl střelec Kroutil a bylo vyrovnáno. Že by však hosté od té chvíle převzali otěže hry do svých rukou, to se rozhodně říci nedalo. Hrál se vyrovnaný fotbal. Kunčina spoléhala na brejkové situace, ale žádnou z nich nedokázala dotáhnout do úspěšného konce. I přesto zápas pozvolna směřoval k dělbě bodů a rozstřelu, ale domácím se těsně před závěrem stala osudnou ztráta balonu ve středu pole. Hosté okamžitě vletěli do otevřené obrany a Radouš nádhernou ránou z hranice pokutového území rozhodl. Pro Kučinu šlo o hodně kruté rozuzlení.

Dolní Újezd zvládl velmi důležité vystoupení proti na jaře dobře hrající Přelouči a drží druhé postupové místo. Po většinu času byl lepším mužstvem, což se na skóre poprvé projevilo po necelých dvaceti minutách hry po Fulíkově „uličce“ na Buluška, jenž si v koncovce věděl rady. Nejlepší hráč Přelouče Koch sice tvrdou střelou z dvaceti metrů vyrovnal, ale do poločasu znovu vedli hosté poté, co Bulušek uvolnil střelce Frňku. Po přestávce Újezdští odrazili snahu soupeře o vyrovnání, uklidňující trefu přidal v 67. minutě Fulík, jemuž před prázdnou branku nachystal ideální míč výborně hrající Bulušek – 1:3. Závěr se dohrával pod kontrolou hostů, do statistiky se ještě zapsal přeloučský Hladík, který neudržel nervy na uzdě a po dvou žlutých kartách šel do kabin dříve než ostatní.

Pomezí, které se pomalu loučí se svým bytím ve druhé nejvyšší krajské soutěži, si na domácí půdě vyšláplo na Svitavy. Rozhodla dobře zahraná standardní situace v podání Ehrenbergera. Ze hry se domácí sice neprosadili, byť na to měli několik velmi dobrých příležitostí, ale těsný náskok ve druhém poločase uhájili, protože béčko bylo v zakončení hodně bezzubé.

22. KOLO:

Kunčina – Luže 1:2 (1:1)

Branky: 10. T. Pagáč – 16. Kroutil, 88. Radouš. Rozhodčí: Sita. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Kunčina: Hutira – T. Brychta, Eliáš (35. Foret), Spálenský, Sedláček, Zeman, Šejnoha, T. Pagáč (74. Scholze), Švanda, V. Pagáč, Šmehlík.

Miroslav Kubín, vedoucí mužstva TJ Sokol Kunčina: Všichni jsou si vědomi, že celek Luže je v letošní sezoně suverénní. Před utkáním jsme si s hráči řekli, že po nepovedených posledních výkonech musíme něco změnit, abychom se dorazili ode dna. Zápas jsme sehráli po taktické stránce téměř bezchybně, ze hřiště jsme vymazali nejlepší střelce soutěže Hrubého a Veise. Je to obrovská škoda, výsledek je pro nás krutý, myslím, že minimálně bod jsme si za výkon zasloužili. Na výkonu však budeme dále stavět. Chci všem hráčům poděkovat za disciplinovanost, maximální nasazení, bojovnost a kunčinské srdíčko.

Přelouč – Dolní Újezd 1:3 (1:2)

Branky: 34. Koch – 19. Bulušek, 36. Frňka, 67. Fulík. Rozhodčí: Šlor. ŽK: 5:1. ČK: 1:0 (84. Hladík). Diváci: 60. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank, Pešina, M. Vomáčka, Částek, Drahoš (71. Vrabec, 83. Kalánek), Klusoň, Brůna, Fulík, Bulušek, Frňka (77. Kabrhel).

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Poprvé jsme hráli v rekonstruovaném areálu v Přelouči a v krásném prostředí se nám dařilo. Sice nám ještě chyběli Mandlík, Štarman a Kopecký, ale kádr máme dostatečně široký, aby byli tito hráči zastoupeni. Utkání se nám vydařilo podle představ a zvítězili jsme zcela zaslouženě. Příště nás doma čekají nebezpečné Nasavrky a snad se do té doby uzdraví Drahoš a Vrabec, kteří museli odstoupit ze zápasu v Přelouči kvůli zranění.

Pomezí – Svitavy B 1:0 (1:0)

Branka: 33. Ehrenberger. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:2. Diváci: 190. Pomezí: Křemenák – Bureš, Mička, Nespěšný, Veselý, Roušar, Sláma (76. Stodola), Jožák, Jar. Svoboda (80. Pořízka), Ehrenberger, Vaško (90. Drobný). Svitavy B: Cabal – Škeřík, Kyncl, Kubík, Sedlák (46. Komínek), Scheib (46. Vrbický), Ryšavý, Gregor, Říha, Uhlíř, P. Juřík (84. L. Petrila).

Milan Nespěšný, trenér TJ Sokol Pomezí: Na Svitavy se nám zřejmě nějak daří, že čtyř vítězství v této sezoně máme dvě právě proti tomuto soupeři. Musím ale říci, že tentokrát to bylo zaslouženě. V prvním poločase jsme byli lepší, neproměnili však bohužel tři vyložené šance, do vedení nás poslal výstavně provedeným trestným kopem Ehrenberger. Po přestávce se hra vyrovnala, my se soustředili na kvalitní obranu a hosty nepustili do vážnější šance. Hrozili jenom po rohových kopech, ale s tím jsme si poradili a získali tři body. V poslední době nehrajeme špatně, máme ale problém dávat góly, což nás trápí od začátku soutěže.

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Prospali jsme první poločas, který jsme zaslouženě prohráli, a mohlo to být o více než o gól. Zlepšení ve druhé půlce k nápravě nevedlo. Se dvěma jasně posledními celky jsme získali pouhé dva body z dvanácti, dvakrát porazit jako sestupující Pomezí nás nedokázala ani Luže. Je tedy jasné, proč jsme ve složité situaci. Velkým příslibem do budoucnosti je však výtečná spolupráce s naším áčkem a s týmem dorostenců, vždyť tentokrát s námi byli čtyři.

Další výsledky:

Nasavrky – Pardubičky 1:1 (0:0), pen. 8:9. Branky: Dostál – Norek. Načešice – Rohovládova Bělá 4:1 (2:0). Branky: Stehlík, Pilný, Mládek, Kodera – Fotul. Horní Ředice – Letohrad B 4:0 (1:0). Branky: Skalický, Dědič, Černý, Kopecký. Vysoké Mýto B – Semanín 7:0 (předehráno 8.5.).

Pořadí:

1. Luže (58), 2. Dolní Újezd (47), 3. Horní Ředice (45), 4. Vysoké Mýto B (36), 5. Pardubičky (35), 6. Přelouč (33), 7. Rohovládova Bělá (32), 8. Svitavy B (29), 9. Kunčina (29), 10. Letohrad B (28), 11. Načešice (28), 12. Nasavrky (28), 13. Semanín (20), 14. Pomezí (14).