Není divu, když nasbíraly jenom jedenáct bodů a na předposlední pozici jsou vážně ohrožené sestupem.

„Hodnocení podzimu je samozřejmě špatné," potvrdil trenér Sokola JAN KUCHTA a pokračuje: „Pár zápasů bylo v našem podání dobrých, ale některé výkony byly zase hrozné. To se odrazilo na bodovém zisku, protože i tehdy, když jsme bodovat měli, se to nepovedlo."

Morašičtí zvítězili v průběhu podzimu pouze třikrát nad Hlinskem B, Přeloučí a Načešicemi, k tomu přidali jen dvě remízy, což na žádné zázraky stačit nemohlo. „Myslel jsem, že po výhře nad Přeloučí, což byl nejlepší zápas podzimu, se konečně nastartujeme a dojde k trvalejšímu zlepšení, ale to se nestalo," mrzí trenéra Kuchtu.

Do vyšších pater nepustila jeho svěřence zejména mizerná bilance na hřištích soupeřů, odkud si přivezli jedinou remízu z Prosetína a jinak samé porážky. A to nejednou rozdílem třídy. „Zcela jsme propadli například ve Slatiňanech nebo v Pomezí," poukazuje Kuchta na pětibrankové porážky. Proti favoritům z Chrudimi a Moravské Třebové to dopadlo ještě hůře a Sokol fasoval šestku.

S výše uvedeným souvisí, že Morašice dostaly 37 gólů a to je nejvíce ze všech. „Přitom si myslím, že brankáři, jak Prešinský, tak v závěru podzimu i Lněnička, patřili mezi opory," uvedl morašický trenér, který může žehrat i na pouhých čtrnáct vstřelených gólů. „V koncovce to nebylo dobré, když už jsme si šance vypracovali, tak zůstaly neproměněny. Celkově bych řekl, že bylo příliš mnoho utkání, v nichž jsme se prezentovali opravdu špatně."

Příčina? O jedné z hlavních má Jan Kuchta jasno. „Vidím to ve špatném přístupu k tréninku. Jen někteří z hráčů splnili tréninkovou docházku tak, jak měli. To se logicky muselo odrazit na výkonech a výsledcích, protože v I. A třídě hrají fotbalově dobré mančafty a nebyly to jen Horní Jelení a Moravská Třebová. My jsme za nimi bez tréninku zaostávali."

Boj o udržení nebude na jaře jednoduchý, ale v beznadějné pozici morašičtí fotbalisté rozhodně nejsou. „Záležet bude hlavně na hráčích. Průběh zimní přípravy ještě upřesníme, ale trénovat budeme doma se zápasy na umělé trávě v Litomyšli," dodal Jan Kuchta.