Po šestadvaceti kolech je dobojováno a účastníci nejvyšší okresní soutěže fotbalistů skládají účty. Primát získal Horní Újezd a je to rozhodně po zásluze, však také oslavy po závěrečném duelu proti Jevíčku nebraly konce. Senzací je konečné druhé místo, které si zajistil Opatovec, který za celé jaro ani jednou neprohrál. Třetí zůstal Hradec nad Svitavou, jenž v jarní části neudržel svoje výkony na podzimní úrovni. Sestupové pozice obsadily Třebařov, Mladějov, Litomyšl B a Dolní Újezd B. Podle posledních informací z krajského svazu padá z I. B třídy i Čistá a z okresu z toho důvodu sestupují čtyři týmy.

Horní Újezd – Jevíčko 2:2

Hosté nepřijeli dělat soupeři příjemného sparingpartnera při postupové slávě, hráli naplno a velice dobře. Tím pádem získali dvougólové vedení a teprve potom si domácí uvědomili, že by nebylo úplně optimální si před předáním vítězného poháru pokazit náladu porážkou. Ve druhém poločase stačili vyrovnat, více jim však soupeř nedovolil. Remíza byla zasloužená.

Fakta - branky: P. Prokop, Fógl – T. Klein, Jedlinský. Rozhodčí: Urban. Poločas: 1:2. Horní Újezd: Škeřík – Faltys, J. Beneš, Fógl, Boček, P. Prokop, Lněnička, J. Pechanec, Marek Kusý, L. Pechanec, Láznický (Z. Beneš, Martin Kusý). Jevíčko: Vašíček – Jedlinský, A. Klein, Říha, Trefil, Hladil, T. Klein, J. Müller, Seknička, Vafka, T. Müller (Kyša, Šmeral).

Linhartice – Dolní Újezd B 2:5

Domácí zpravodaj zhodnotil závěrečné vystoupení Metry v sezoně stručně: „Z naší strany se jednalo o velice nepovedené utkání." Hosté slabého výkonu soupeře využili, po celou dobu byli lepším mužstvem a skóre tomu také zákonitě odpovídalo.

Fakta - branky: Lébiš, Škrabal – Mandlík 2, Frank, Heinisch, Váně. Rozhodčí: Havránek. Poločas: 1:3. Linhartice: Houser – Radimecký, Grepl, P. Kelo, Holub, Bednář, D. Andrlík, Prucek, Kalášek, Škrabal, Lébiš (Koutník, Janeček). Dolní Újezd B: Pravec – Frank, Kabrhel, Klejch, Veselík, Kopecký, Drahoš, Heinisch, Vanat, Bartoníček, Mandlík (Váně).

Litomyšl B – Rohozná 1:1

Průměrný duel přinesl několik gólových možností na obou stranách. Proměnit se každému z týmů povedlo jednu, takže se zrodila asi spravedlivá remíza. Domácí vedli, soupeř ale svým pětasedmdesátým gólem (!!) v tomto soutěžním ročníku skóre srovnal na 1:1 a dělba bodů platila až do závěrečného hvizdu.

Fakta - branky: Portlík – Leinweber. Rozhodčí: Andrle. Poločas: 1:1. Litomyšl B: Kačer – Vejman, Lněnička, Karal, Bican, Zeman, Kroupa, Portlík, O. Bureš, Kavan, Vodehnal (O. Beneš, Košňar). Rohozná: Čermák – Hakl, Mach, Bouška, Jandl, K. Moravec, Sauer, L. Boháček, Kadlec, J. Boháček, Leinweber (Báča, Andrlík).

Bystré – Jaroměřice 2:0

Hrálo se z obou stran hodně útočně a v prvním poločase měli navrch hosté. Ke své škodě ale byli na štíru se zakončením, jen Batelka měl možná tři vyložené šance, jenže brankáře Karlíka nepřekonal. Po pauze se obraz hry otočil a byli to domácí, kdo byl nebezpečnější. A protože v 60. a 75. minutě objevili cestu do sítě soupeře, rozloučili se s povedenou sezonou vítězstvím.

Fakta - branky: Jukl, Mužík. Rozhodčí: Šenkýř. Poločas: 0:0. Bystré: Karlík – Janoušek, T. Oravec, Vodička, Misar, Jílek, Němec, Cupal, Jukl, Drašar, Mužík (Vomočil, Jelínek, Štaud, M. Oravec, Putnar). Jaroměřice: Dostál – Valenta, Jakab, Valášek, Hrazdíra, Gecl, Švec, Hrbata, Knoll, Batelka, Dračka (Olšan, Šebek).

Opatovec – Křenov 5:0

V úvodu byli aktivnější hosté, ale skóre otevřeli domácí ve 14. minutě z nařízené penalty. Vzápětí vstřelili další dva góly a o osudu utkání bylo po půlhodině hry prakticky jasno. Do poločasu ještě navýšili na čtyřbrankový rozdíl a ve druhé půli uzavřeli účet na konečných 5:0. Pojistili si druhé místo a udrželi také svoji jarní neporazitelnost.

Fakta - branky: Mašek 2, Lampárek (PK), D. Sivák, Štěrba. Rozhodčí: Dvořák. Poločas: 4:0. Opatovec: Lampárek – D. Sivák, Bureš, Horský, Kudrna, Štěpánek, Drábík, J. Telecký, Štěrba, Mašek, Merkuda (M. Sivák, Klusoň, Kudláček, Jokeš). Křenov: Šmedek – Vašíček, Cápal, Darmo, Kovařík, J. Kozelek, Peterka, Navrátil, P. Kozelek, Dvořáček, Svoboda (Ivánek, Švihálek).

Třebařov – Hradec 1:0

Štastné vítězství domácích, kteří se po většinu času pouze bránili. Za tři body na rozloučenou s okresním přeborem vděčí brankáři Strnadovi, který vychytal soupeři i nemožné, a dvěma brejkům ve druhém poločase, z nichž jeden proměnil Mottl, a druhý zazdil Maleňák. Hosté nebyli schopni skórovat a sezonu tak zakončili neúspěchem.

Fakta - branka: Mottl. Rozhodčí: Koukal. Poločas: 0:0. Třebařov: Strnad – Vais, P. Hlubinka, Prokop, Werner, Novotný, Ščučka, Mottl, Thiel, Kytlica, Maleňák (Vybíral, Kurbel, Krúpa, Sommer). Hradec nad Svitavou: Hejl – Lelek, Zedník, Rada, Marek, Smolej, Bubela, Müller, Procházka, Jachan, Růžička (Zelinka, Hirt, Zugar, Vařejka).

Mladějov – Janov 5:1

Domácí šli do vedení hned ve 2. minutě, hosté po čtvrthodině po přímém kopu vyrovnali. Ovšem poté si vzal domácí kapitán Němec na půlce míč, prošel přes pět hostujících hráčů a tváří v tvář gólmanovi zakončil úchvatné sólo gólem. Po pauze domácí ovládli hru a potrestali hrubky Janova. Výborně hrající P. Prosecký chladnokrevně proměnil sólový únik, následně završil třetím gólem hattrick poté, co šel znovu sám na branku. Poslední zásah pak věnoval gólman Beránek Slezákovi, když ho trefil svým špatným odkopem.

Fakta - branky: P. Prosecký 3, Němec, Slezák – Pirkl. Rozhodčí: Ille. Poločas: 2:1. Mladějov: Tisovský – Cápal, Paulus, Suchý, Marek, Pánik, M. Prosecký, Satler, Seryn, P. Prosecký, Němec (Slezák, Sekanina). Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb, Johan, A. Zvěřina, Kramář, M. Hájek, Prudil, V. Wejda, Kubíček (M. Wejda, Z. Hájek).