Lídr totiž zvládl i domácí duel s Linharticemi, byť se dost nadřel a dlouho marně dobýval svatyni srdnatě bojujícího soupeře. O těsném výsledku rozhodla tvrdá rána Poláka po hodině hry. Cesta za postupem je pro Opatovec široce otevřená.

Druhý zůstal Křenov, ten ale znovu padl, tentokrát v přestřelce s Jaroměřicemi. Patřilo mu prvních patnáct minut, když vedl 2:0, ale hosté postupně získali převahu a vývoj otočili. Domácí ještě srovnali na 3:3, ale sedm minut před koncem udeřil střelec Švec a zajistil svému týmu tříbodový zisk.

V závěrečné čtvrthodině se naplnil osud utkání v Hradci, které nabídlo více bojovnosti než fotbalovosti. Domácí se prosadili Procházkou jako první a mrzelo je, že si nechali vyrovnat minutu před závěrem, nicméně Janov si bod zasloužil.

Jevíčko toužilo po páté jarní výhře v řadě, ale proti byl Opatov. Prim hráli oba brankáři. V prvním poločase domácí Kyša, díky němuž se stav nezměnil, po přestávce vytáhl několik bravurních zákroků i hostující Štosek. Dělba bodů tudíž „seděla".

Potřetí v řadě prohrálo Bystré, nyní na trávníku zachraňující se Rohozné. V utkání dobré úrovně před početným obecenstvem nedali hosté penaltu a inkasovali „do šatny" po parádní střele J. Boháčka. Po změně stran zvýšil L. Boháček na 2:0 a hostům druhý pokutový kop pomohl jenom ke korekci. Srovnat nestačili a špice pořadí se jim vzdaluje.

Poslední Borová vedla nad Sebranicemi 2:0, když se jí dokonale povedly začátky obou poločasů. Potom však přenechala herní iniciativu svému protivníkovi, ten se zásluhou své aktivity dostával do šancí a dvě z nich využil, takže zápas skončil vcelku zaslouženě smírně.

Překvapení kola se zrodilo v Morašicích, ovšem jen na první pohled. Hosté z Čisté totiž naplno využili farmářské spolupráce s Litomyšlí a právě fotbalisté, kteří pravidelně nastupují za Jiskru v krajské I. A třídě, rozhodli svými góly o důležitém vítězství v boji o udržení přeboru. Vyloučení L. Čapka jim nemuselo vadit, došlo k němu za rozhodnutého stavu. Dění na chvostu se tím pádem výrazně zamotává.

18. KOLO:

Křenov – Jaroměřice 3:4

Branky: Ivánek, Darmo (PK), S. Bednařík – Švec 2, Batelka, J. Bednařík. Rozhodčí: Kříž. Poločas: 2:1. Křenov: Šmedek – Vašíček, Trnečka, Darmo, Kovařík, P. Kozelek, Cápal, Navrátil, Dvořáček, S. Bednařík, Ivánek (69. Švihálek). Jaroměřice: Horák – Jakab, Hrazdíra, Dračka, Hrbata, Vacula, Švec, Gecl, Knoll, J. Bednařík, Batelka.

Hradec nad Svitavou – Janov 1:1

Branky: Procházka – Johan. Rozhodčí: Schejbal. Poločas: 0:0. Hradec nad Svitavou: Hejl – Lelek, L. Zedník, Zelinka, Smolej, Lopaur, Marek, Bubela, Růžička (71. Jachan), Rada, Procházka (87. Vymazal). Janov: Beránek – L. Zvěřina, Pirkl, Šváb, Johan, V. Wejda, Novotný, Bureš, Jireček, Háněl, Kubíček (58. Radimecký).

Borová-Telecí – Sebranice 2:2

Branky: V. Ehrenberger, A. Pazdera – Prokůpek, Nezbeda. Rozhodčí: Štusák. Poločas: 1:0. Borová-Telecí: Paclík – V. Hegr, Vobejda, Střítežský, Češka, Šmíd, M. Pazdera, V. Ehrenberger, A. Pazdera (88. Síla), Krumpl (70. M. Hegr), Štrof. Sebranice: Jiráň – Klusoň (21. Z. Horníček), Nezbeda, Kučera, Patočka, Hurych, Jílek (48. P. Kalánek), T. Kalánek (72. Chadima), Prokůpek, Mitáš, Vopařil.

Rohozná – Bystré 2:1

Branky: J. Boháček, L. Boháček – J. Lánský (PK). Rozhodčí: Šenkýř. Poločas: 1:0. Rohozná: Čermák – Mach, Hradil, Hakl, Jandl, Sauer, K. Moravec, Neděla (52. Luňáček), Vaško, J. Boháček, L. Boháček (70. Krejčí). Bystré: J. Lánský – T. Oravec (80. Karlík), Vomočil, Štaud, Hanus, P. Lánský, Němec, Jílek (65. M. Oravec), Misar, Mužík, Jukl.

Opatovec – Linhartice 1:0

Branka: Polák. Rozhodčí: Hnát. Poločas: 0:0. Opatovec: Lampárek – Horský, Bureš, Kudrna, Drábík (89. Kudláček), Štěrba, R. Ehrenberger, J. Telecký (84. M. Sivák), Roshan (71. Košín), Polák, Růžička. Linhartice: Beneš – Prucek, Ondříček, Radimecký, Grepl, Kyrcz (75. Rek), Bednář, L. Konečný, T. Kelo (81. Křivánek), P. Konečný, T. Kelo.

Morašice – Čistá 1:4

Branky: Tměj – Klusoň, Urban, Kundera, Padělek. Rozhodčí: Saňák. ČK: 0:1 (L. Čapek). Poločas: 1:2. Morašice: Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Ropek, Skala, Klement, Novák, Tměj (80. Kuta), Kubeš (66. D. Štancl), Škoda (60. Zerzán), Burián. Čistá: Hradil – Urban (75. Frank), P. Čapek, M. Severa, Klusoň, L. Severa, V. Paclík, Padělek, L. Severa (70. Kadidlo), L. Čapek, Hvězda (85. Vomáčka).

Jevíčko – Opatov 0:0

Rozhodčí: Nepraš. Poločas: 0:0. Jevíčko: Kyša – Vašíček (75. Z. Klein), Jedlinský, Továrek (65. Zika), Linhart, Berka, Seknička, J. Müller, T. Klein, Říha, Hanák. Opatov: Štosek – Popelka, Lustyk, Petruň, Fukar, Šplíchal (65. Prokop), Paar, Vostřel (70. Křivka), Kalánek, Havlát, Zeman.