I druhý celek tabulky potvrdil svoji formu a na domácí půdě udolal Bystré. Další přední týmy ztrácely. Kromě Janova a Bystrého to platí i pro Morašice, jež odevzdaly velmi nečekaně všechny body Jevíčku, a Hradec nad Svitavou, jemuž závěr podzimu nevychází a ukázalo se to i teď v Sebranicích. Nejvyšší výhru tohoto kola si připsaly Linhartice, kterým nedokázala vzdorovat Čistá. Boj dvou dosud nejhorších družstev pro sebe těsně rozhodla domácí Borová.

Podzimní program nejvyšší okresní soutěže skončí o příštím víkendu předehrávaným kolem.

Opatovec – Janov 2:0

Velmi tvrdé a bojovné utkání rozhodl jediný střelec Polák nejprve individuální akcí a v závěru potom po krásné kombinaci. A protože gólman Lampárek udržel popáté za sebou nulu, dotáhli domácí zaslouženě zápas do vítězného konce.

Branky: Polák 2. Rozhodčí: Schüch. Poločas: 1:0. Opatovec: Jan Lampárek – Kudrna (83. Merkuda), Horský, Bureš, Štěrba, J. Telecký (46. Mašek), Košín, Štěpánek, Drábík, Polák (89. Kudláček), Roshan (89. Jiří Lampárek). Janov: Beránek – L. Zvěřina, Johan, Šváb, Pirkl, Novotný (83. Jirásek), V. Wejda (46. Háněl), Benko (56. M. Wejda), Radimecký (89. Pešina), Bureš, Knap (81. Kubíček).

Jaroměřice – Opatov 3:3

V poměrně pohledném zápase byli domácí po většinu času lepším celkem, ke své škodě ale svoji převahu nepřetavili v plný bodový zisk. Hosté se spoléhali na brejky a standardní situace a tato taktika se jim vyplatila. Když se domácím podařilo převzít v 70. minutě poprvé v utkání vedení, tak soupeř během chvíle reagoval a srovnal.

Branky: Švec 2, Batelka – Paar 2, Kalánek. Rozhodčí: Dvořák. Poločas: 2:2. Jaroměřice: Horák – M. Valenta, Jakab, Hrazdíra (46. Šebek), Olšan, Švec, Gecl, Hrbata, Knoll, Batelka, Popelář. Opatov: Kašpar – Popelka, Lustyk, Prokop (46. Petruň), Fukar, Křivka, Paar, Vostřel (55. Zeman), Kalánek, Cimburek, Šplíchal.

Křenov – Bystré 1:0

Vyrovnané utkání rozhodla jediná střela obránce Vašíčka, která i s přispěním bysterského obránce zcela nečekaně zapadla za záda hostujícího gólmana Lánského. Stalo se tak v závěru prvního poločasu a hubený náskok domácí udrželi až do závěrečného hvizdu, neboť Bystré sice předvádělo pěkný kombinační fotbal, nicméně naprosto bez střeleckého efektu.

Branka: Vašíček. Rozhodčí: Šenkýř. Poločas: 1:0. Křenov: Gallik – Cápal, Vašíček, Svoboda, Kovařík, Trnečka (55. J. Kozelek), Peterka (86. Velička), Navrátil, P. Kozelek (84. Holásek), Dvořáček, Bednařík. Bystré: J. Lánský – Janoušek, Oravec, Cupal (46. Vomočil), Vodička, Mužík, Jukl, Hanus, Němec, P. Lánský, Putnar.

Borová-Telecí – Rohozná 3:2

V souboji o poslední místo byl místo pohledného fotbalu k vidění boj o každý metr hřiště. Po vyrovnaném začátku se domácí dostali ve 20. minutě k pokutovému kopu, který však neproměnili a než se otřepali, dostali gól. Po zvýšeném úsilí se jim podařilo vyrovnat až v závěru první půlky. Druhou část začali aktivněji, jenže po standardce se dostal do vedení opět soupeř. To byl impuls pro Borovou, která vrhla všechny síly do útoku, což se jí vyplatilo. Nejprve po krásné akci D. Síly vyrovnal Češka a vítězství na stranu domácích posléze strhl nádhernou střelou M. Pazdera.

Branky: Háp, Češka, M. Pazdera – J. Boháček, Vaško. Rozhodčí: Havránek. Poločas: 1:1. Borová-Telecí: Paclík – Čermák, Střítežský (46. Češka), Pokorný, Vobejda, Beneš (81. Dvořák), A. Pazdera, M. Pazdera (85. L. Síla), M. Hegr (46. D. Síla), V. Hegr, Háp (78. Šmíd). Rohozná: Andrlík (46. D. Hakl) – L. Moravec, Čermák, Báča, Hradil, Jandl, R. Hakl, K. Moravec, Krejčí (78. Olšán), J. Boháček, Vaško.

Linhartice – Čistá 7:1

Domácí fotbalisté kontrolovali vývoj hry i výsledek po celou hrací dobu. V děravé soupeřově defenzivě lehce nacházeli prostor k zakončení a protože jim to tam „padalo", skóre postupně narůstalo, až se zastavilo na „sedmičce". Čistečtí dokumentovali, proč je jejich obrana nejhorší v celé soutěži.

Branky: Bednář 3, Radimecký 2, Dvořák, Kyrcz – Padělek. Rozhodčí: Mačát. Poločas: 5:0. Linhartice: Beneš – Prucek (24. Koutník), D. Škrabal, Holub, Grepl, Radimecký, Bednář, Andrlík (58. Vacek), Dvořák (58. Lébiš), Smékal, P. Kelo (46. Kyrcz). Čistá: Hradil – Kadidlo, Bican, Karal, L. Čapek, Padělek, Kavan, Frank, V. Paclík, Nepraš, Vomáčka.

Morašice – Jevíčko 0:3

Domácí se prezentovali nečekaně slabým výkonem a zklamali svoje příznivce. Sice si v prvním poločase vypracovali několik šancí, ale zakončili je bez výjimky nepřesně. Soupeř postupem času zjišťoval, že může hrát bez respektu. Ujal se vedení, po přestávce odolal všem morašickým pokusům a ke konci si dvěma slepenými góly pojistil nadmíru cenné vítězství.

Branky: Linhart, J. Müller, Z. Vykydal. Rozhodčí: J. Heger. Poločas: 0:1. Morašice: M. Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Ropek, Skala, Škoda (76. Kopecký), Válek (60. V. Prešinský), Tměj, Kubeš, Zerzán, Vomáčka (70. Vopařil). Jevíčko: Přikryl – Továrek (47. Z. Vykydal), A. Klein, T. Klein, Seknička, Linhart, Berka, L. Vykydal (85. Z. Klein), J. Müller, Doležal (38. Říha), T. Müller.

Sebranice – Hradec 2:1

Oba celky za sebou před zápasem neměly dobrou sérii, ale přerušit ji mohl jen jeden tým a byl to ten domácí, který ve velice bojovném duelu (mj. v něm padlo osm žlutých karet) ustál i vlastní gól brankáře Kysilky a vybojoval tak překvapivé vítězství. Hradec znovu potvrdil, jak značné problémy má v poslední době se střílením gólů, a přes veškerou snahu nedokázal v závěru zachránit ani bod.

Branky: P. Kalánek, Červ – vlastní. Rozhodčí: D. Heger. Poločas: 1:0. Sebranice: Kysilka – Klusoň, Kučera, Nezbeda, Chadima (70. Vopařil), P. Kalánek, J. Patočka (54. Červ), J. Horníček, Prokůpek, Mitáš (85. T. Kalánek), Jílek. Hradec nad Svitavou: Hejl – Lelek, L. Zedník, Veselý, Růžička, Jachan, Kobylík, Ehrenberger, Rada, Marek, Procházka (81. Müller).

1. Opatovec (31), 2. Křenov (28), 3. Janov (23), 4. Morašice (23), 5. Bystré (22), 6. Hradec nad Svitavou (21), 7. Jaroměřice (20), 8. Opatov (20), 9. Linhartice (18), 10. Sebranice (17), 11. Jevíčko (16), 12. Čistá (10), 13. Borová-Telecí (9), 14. Rohozná (6).