Sedmi zápasy začal o víkendu nový ročník nejvyšší okresní soutěže fotbalistů. V prvním kole asi nejvíce zaujala dvě jednoznačná vítězství. Kamenná Horka roznesla Bystré zejména zásluhou hattricků Bubely s Machem a Jaroměřice ukázaly nováčkovi ze Starého Města, jak to bude mít v okresním přeboru těžké. V dalších utkáních byl boj o první mistrovské body daleko dramatičtější. Za překvapení lze považovat výhru druhého novice Horního Újezdu v Čisté. Na půdě soupeře bodovalo naplno také třebovské béčko. Fanoušci byli zvědavi, jak si po sestupu z krajské I. B třídy povede Rychnov. Herně určitě nepropadl, ale z Loučky odjel bez bodu. Stejně jako Dolní Újezd, ten nestačil na Opatov.

Dlouhá Loučka – Rychnov 2:1

K vidění byl kvalitní a z obou stran útočný fotbal. Běžela 26. minuta a domácí se ujali vedení, když se pěkně trefil Kolísek. Hosté hrozili z brejků a jeden z nich zužitkoval Fait ve vyrovnávací trefu. V závěru poločasu šel míč po ose Dang Van Tan – Kolísek – J. Kolář a ten dal vítězný gól na 2:1. Po změně stran domácí promarnili několik šancí na pojistku, ale tři body dokázali udržet.

Branky: Kolísek, J. Kolář – Fait. Rozhodčí: Jakubec. Poločas: 2:1. Dlouhá Loučka: Rek – Blecha, Jochec, Růžička, J. Kolář, Kolísek, Marván, Pokorný, Křivánek, Dang Van Tan, Hank (Pospíšil, R. Kolář, Bubeník). Rychnov: Strnad – Mazanec, Sekanina, Pospíšil, Šmída, Černušák, Pánik, Kylar, Grochol, Matějka, Fait (Onderka).

Staré Město – Jaroměřice 1:6

Nováček dostal tvrdou lekci z produktivity. Protivník dal v prvním poločase ze tří střel na branku dva góly a po přestávce navíc přidal z rohu třetí. Domácí stačili v 67. minutě snížit, ale vzápětí inkasovali počtvrté a jejich hra se sesypala.

Branky: P. Němec – Švec 3, Batelka 2, Gecl. Rozhodčí: P. Dvořák. Poločas: 0:2. Staré Město: Gallik – Pospíšil, Krejzek, Trnka, Valenta, Kovář, Kozák, G. Cápal, Hájek, P. Němec, L. Němec (I. Cápal, Kubín, Chlup). Jaroměřice: Dostál – Jan Valenta, M. Valenta, T. Lajšner, R. Lajšner, Vybral, Švec, Gecl, Knoll, Bárta, Batelka (Jakab, Václavek).

Jevíčko – Moravská Třebová B 1:3

V první půli se domácí spíše bránili běhavějšímu a fotbalovějšímu celku hostů. Pouze výborný Vašíček držel Jevíčko ve hře, přesto se Slovan dvakrát prosadil. Nejprve zatočil trestný kop do branky Kalus a tentýž hráč prostřelil gólmana těsně před pauzou. Po změně stran domácí přidali na aktivitě a Kritzbach bombou vykřesal jejich naděje – 2:1. Poté se na hřišti přitvrdilo, Vašíček pokračoval ve skvělých zákrocích, ale vytáhl se také Šteffek proti gólové střele Khýra. Poslední slovo měl nakonec po rychlém protiútoku Dostál.

Branky: Kritzbach – Kalus 2, Dostál. Rozhodčí: Nepraš. Poločas: 0:2. Jevíčko: Vašíček – Khýr, Továrek, Pospíšil, Kritzbach, Nguyen, R. Seknička, T. Müller, Němeček, T. Klein, Podlezl (J. Müller, Kalášek, Z. Klein). Moravská Třebová B: Šteffek – Novotný, T. Komoň, Zobač, Chlup, Linhart, Kalus, Rázl, Huryta, Trefil, Polák (Dostál, Doseděl).

Čistá – Horní Újezd 1:2

Ve vyrovnaném prvním poločase měli mírně navrch hosté, ovšem příležitostí bylo poskrovnu na obou stranách. Po přestávce se nováčkovi skvěle vydařil nástup a v rozmezí tří minut si zajistil dvoubrankový náskok. Snaha domácích o zvrat vedla v 69. minutě ke snížení na 1:2, ale jejich další úsilí už vyznělo naprázdno a hosté si cennou výhru udrželi.

Branky: Kadidlo – J. Pechanec, Motyčka. Rozhodčí: J. Brychta. Poločas: 0:0. Čistá: Boštík – Kadidlo, Tomášek, Padělek, Severa, P. Stříteský, Rožek, M. Klusoň, Kostlán, Čapek, D. Nepraš (P. Kmošek, Vodehnal). Horní Újezd: Prokop – Kučera, Mach, Motyčka, Fogl, Boček, J. Pechanec, Beneš, Kusý, Žďára, L. Pechanec (Lněnička, Makovský, Mokrejš).

Kamenná Horka – Bystré 7:0

Domácí potvrdili svoji formu z poháru. V 1. minutě sice mohl otevřít skóre Oravec, ale nekryt přestřelil. Poté se Horka vrhla do útoku. Z protiakce zatáhl míč po křídle Škáva a ideálně našel Bubelu – 1:0. A stejný hráč těžil poté z centru Bence. Vzápětí zazdil dvě šance Halamka, ale ve 30. minutě se dočkal po zaváhání brankáře. Po hodině hry uvolnil Bubela Macha a ten dal do šibenice na 4:0. Během dalších dvanácti minut zkompletoval hattrick a totéž se povedlo Bubelovi v 82. minutě po průniku Bence. Hosté zahrozili střelou Šidla do tyče a přímým kopem Vomočila do břevna, ani čestný zásah jim ale nebyl dopřán.

Branky: Bubela 3, Mach 3, Halamka. Rozhodčí: J. Dvořák. Poločas: 3:0. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Lustyk, Dokoupil, Weber, Bednář, Škáva, Mach, Jiroušek, Benc, Halamka, Bubela (Richter, Chaloupka, Nedoma). Bystré: Karlík – Janoušek, Veselý, Vomočil, Oravec, Břicháček, Mitáš, Cupal, Kavan, Andrlík, Šidlo (Štaud, Hanus).

Opatov – Dolní Újezd B 3:2

Střetnutí se hrálo „nahoru – dolů“, ani jeden z týmů soupeře nijak výrazně nepřevyšoval. Po nerozhodném poločase byli po změně stran střelecky efektivnější domácí a utekli na 3:1. Béčko stačilo toto manko zkorigovat v poslední minutě a to bylo příliš pozdě, než aby se s výsledkem dalo ještě něco udělat. Hrálo se dosti nečistě, což dokládá sedm udělených žlutých a v případě hostujícího Pravce i červená karta.

Branky: Havlát, Vostřel, Jiráček – Rožek, Nádvorník. Rozhodčí: Chadima. ČK: 0:1 (Pravec). Poločas: 1:1. Opatov: Navrátil – Ptáček, Havlát, Petruň, Fukar, Paar, Sedlák, Vostřel, Procházka, Kalánek, M. Štosek (Bureš, Jiráček, J. Štosek). Dolní Újezd B: T. Klusoň – Žďára, Kabrhel, Doležal, Rožek, V. Klusoň, Doseděl, Klejch, Pravec, Nádvorník, Doubek (Madejewský).

Litomyšl B – Janov 3:0

Domácím excelentně vyšel vstup do zápasu, protože od 5. minuty po Pavlákově přesně umístěné střele k tyči vedli. A nezůstalo jenom u toho, protože netrvalo dlouho a bylo to 2:0, když se v zakončení prosadil Petr Kundera. Zaskočení hosté se z tohoto dvojitého úderu těžko sbírali a hrálo se v režii béčka, jehož hráči mohli několikrát vedení navýšit. Podařilo se jim to až po změně stran a znovu u toho byl agilní Pavlák, který zatáhl balon po křídle a poslal ostrý centr do vápna. Na ten si z domácích nabíhal pouze nestárnoucí Pala, ale právě on si našel správnou pozici a dal razítko na zasloužené vítězství Jiskry.

Branky: Pavlák, Kundera, Pala. Rozhodčí: Štusák. Poločas: 3:0. Litomyšl B: Křemenák – Žídek, O. Kundera, Karal, Hladík, Portlík, Kristek, Beneš, P. Kundera, Pala, P. Pavlák (Kavan, Krátký, Paclík). Janov: Beránek – Pirkl, Záleský, Šváb, Johan, Jirásek, A. Zvěřina, Peřina, V. Wejda, Bureš, M. Wejda (Hájek, Chroust).