V jednom ze sedmi utkání víkendového sedmého kola nejvyšší okresní soutěže fotbalistů chtěl Opatov konečně zastavit spanilou jízdu Kamenné Horky, leč zůstalo pouze u přání. Na výhru Horky odpověděla i Moravská Třebová B a oba rivalové zůstávají bez ztráty kytičky. O nejjednoznačnější výsledek kola se postarala Litomyšl B, která nasázela Starému Městu devět branek. Okresní přebor má ve středu 28. září na programu dvě utkání: Janov dohrává utkání proti Rychnovu a béčko Litomyšle hostí v atraktivní předehrávce Kamennou Horku (obě utkání začínají v 16.30).

Opatov – Kamenná Horka 0:3

V zápase dvou rozdílných poločasů měli v tom prvním více ze hry domácí, ale z nabídnutých možností nedokázali žádnou využít. Brzy po přestávce inkasovali a to jim sebralo vítr z plachet. Hosté totiž opanovali hrací plochu a sebevědomým výkonem dokráčeli k sedmému vítězství v sezoně. Domácí se ve druhé půli trápili a proti soupeři nenašli žádnou účinnou protizbraň.

Branky: Opršál 2, Jiroušek. Rozhodčí: Kvapil. Poločas: 0:0. Opatov: Navrátil – Bureš, Havlát, Petruň, Fukar, Sedlák, Ptáček, Vostřel, M. Polák, Kalánek, Paar (Štosek, Jiráček, Krhoun). Kamenná Horka: Hasenöhrl – Chaloupka, Lustyk, Tesař, Richter, Dokoupil, Jiroušek, Mach, Škáva, Opršál, Bubela (Nedoma, Lelek).

Dlouhá Loučka – Jaroměřice 2:0

Domácí měli po celé utkání mírně navrch a byli efektivnější při využívání svých příležitostí. Ve 41. minutě vypálil Hank, Dostál míč neudržel a Jochec dorážkou otevřel skóre – 1:0. Pojistku přidal nadvakrát Pokorný po předchozím centru Marvána a hlavičkovém přiťuknutí Boučka. Hosté, kteří si vypracovali málo šancí, dohrávali zápas v deseti bez vyloučeného Jakaba.

Branky: Jochec, Pokorný. Rozhodčí: Brandejs. ČK: 0:1. Poločas: 1:0. Dlouhá Loučka: Rek – Bouček, Křivánek, Blecha, Kolísek, J. Kolář, Marván, Chromý, Jochec, Jurka, Hank (Pokorný, Pospíšil). Jaroměřice: Dostál – Valenta, Gecl, Valášek, Vybral, Lajšner, D. Švec, V. Švec, Václavek, Knoll, Batelka (Jakab, Jaroš, Bárta).

Dolní Újezd B – Rychnov 0:3

Herně vyrovnaný duel rozhodli hosté ve svůj prospěch ze standardních situací. První gól dal z přímého kopu Černušák ve 20. minutě. Nápor domácích po přestávce utnula po hodině hry nařízená penalta, kterou bezpečně proměnil Pánik. V 75. minutě zpečetil výhru Rychnova opět Černušák.

Branky: Černušák 2, Pánik. Rozhodčí: Lukes. ČK: 0:1. Poločas: 0:1. Dolní Újezd B: Janecký – Samek, Mráz, Šplíchal, Žďára, Frňka, Doseděl, Heinisch, Pravec, Nádvorník, Doubek (Veselík, Mich. Částek, Mir. Částek). Rychnov: Strnad – Sekanina, Pospíšil, Krystl, Šmída, Onderka, Černušák, Martinec, Kylar, Pánik, Fait (Mazanec).

Moravská Třebová B – Čistá 4:0

Celé utkání se hrálo v režii domácích, kteří spalovali jednu šanci za druhou. Účet otevřel až ve 32. minutě z penalty Polák. Po přestávce byl nápor Slovanu ještě větší a vedl k dalším brankám v závěrečné dvacetiminutovce. Pokud by domácí proměnili alespoň polovinu tutovek, byl by výsledek dvouciferný. Vrchním spalovačem byl Kalus, jenž se ocitl šestkrát sám před Boštíkem.

Branky: Polák (PK), Rázl, Fikr, Linhart. Rozhodčí: Ožvoldík. Poločas: 1:0. Moravská Třebová B: Šteffek – Komoň, Rázl, Huryta, Novotný, Štěpánek, Trefil, Dostál, Polák, Kalus, Zobač (Linhart, Müller, Fikr). Čistá: Boštík – Kadidlo, Tomášek, Navrátil, Kubíček, Padělek, Rožek, P. Kmošek, Zerzán, J. Kmošek, Nepraš (Vích, Doležal).

Janov – Horní Újezd 4:1

Domácí byli v utkání lepší a ve 25. minutě skóroval Vostrčil. Do poločasu to bylo už 2:0, když největší možnost hostů v podání Bočka skončila jen na břevně. Klid na janovské kopačky vnesl v nástupu do druhé půle Bureš. Újezdu se poté povedlo snížit, ale poslední slovo měl hned nato opět Bureš.

Branky: Bureš 2, Mir. Wejda, Vostrčil – L. Pechanec. Rozhodčí: Štusák. Poločas: 2:0. Janov: Beránek – Pirkl, L. Zvěřina, Šváb, Johan, Novotný, Bureš, Knap, Vostrčil, V. Wejda, M. Wejda (Chroust, Hájek, Jirásek). Horní Újezd: Popelka – Lněnička, Kučera, Mach, J. Beneš, Boček, J. Pechanec, Fogl, Kusý, L. Pechanec, Z. Beneš (Žďára, Faltys, Pavliš).

Jevíčko – Bystré 3:2

Pohledný zápas ovládlo Jevíčko, ale potřebovalo k tomu neskutečný počet střeleckých příležitostí. Část dokázal zastavit obětavě brankář a další skončily vedle svatyně. Domácí vyhráli zaslouženě, ale diváci nechápali, co se dá zahodit.

Branky: Berka 2, vlastní – Kavan, Veselý. Rozhodčí: J. Brychta. Poločas: 1:1. Jevíčko: Vašíček – Jedlinský, Deutsch, Khýr, Kritzbach, Nguyen, Berka, Seknička, Klein, Němeček, Kalášek (Hrazděra, Schuppler, T. Müller). Bystré: Hejl – Janoušek, Veselý, Vomočil, Soukeník, Putnar, Mitáš, Cupal, Kavan, Jukl, Šidlo (Andrlík, Karlík, Simajchl).

Litomyšl B – Staré Město 9:1

Dokud mu stačily síly, tak se nováček držel statečně, poločas prohrál pouze o branku. Po změně stran však už hosté nestačili v žádném směru a ze zápasu se rázem stala hra kočky s myší. Jiskra dala nakonec málem podruhé deset gólů.

Branky: Pavlák 4, Pala 3, P. Kundera 2 – Gallík. Rozhodčí: Hnát. Poločas: 2:1. Litomyšl B: Mich. Kačer – Vomočil, Kolek, Karal, Hladík, O. Kundera, Portlík, Beneš, P. Kundera, Pala, Pavlák (Mar. Kačer, Kristek, Žídek). Staré Město: Crha – Pospíšil, Kvapil, Krejzek, Kováč, L. Němec, G. Cápal, Hájek, M. Kozák, P. Němec, Gallík (Chlup, Amort, Valenta).

Pořadí: 1. Moravská Třebová B (21 bodů), 2. Kamenná Horka (21), 3. Litomyšl B (18), 4. Jaroměřice (15), 5. Rychnov (12), 6. Opatov (12), 7. Dlouhá Loučka ((10), 8. Horní Újezd (9), 9. Janov (7), 10. Jevíčko (6), 11. Bystré (4), 12. Dolní Újezd B (3), 13. Staré Město (3), 14. Čistá (1).