Velké překvapení se zrodilo na čisteckém trávníku, kde domácí vedoucí celek tabulky podruhé za sebou zaváhal v utkání, kde byl zřejmým favoritem. Linhartice toho mohly využít a ujmout se vedení v tabulce, jenže zůstalo jenom u přání. Soupeř z Opatova neměl pro tyto plány pochopení a na půdě Metry vyhrál. Rázem má tak minimálně třetí Janov naději promluvit do postupových bojů.

Soutěž nakonec dohraje také celek Rychnova, který avizoval svoje odstoupení. Zápasy proti Linharticím a Janovu byly zkontumovány 0:3 v jeho neprospěch a z Horního Újezdu si nyní odvezl šest „kusů".

Čistá – Městečko Trnávka 0:2

Lépe zahájili hosté, v 10. minutě zůstal na vápně nepokryt Makrlík a zamířil přesně – 0:1. Favorit mohl záhy odpovědět, ale Pavlák trefil z trestného kopu břevno a proti dalším šancím včetně sólového úniku P. Čapka se vytáhl brankář Valenta. Rovněž nástup do druhé části zastihl domácí v herním útlumu a v 57. minutě poslal Boštíkem vyražený míč do sítě Kolínský – 0:2. Čistá měla v závěru tlak, ale D. Nepraš přehlavičkoval i prázdnou branku a domácí dohráli v křeči.

Branky: Makrlík, Kolínský. Rozhodčí: P. Dvořák. Poločas: 0:1. Čistá: Boštík – Stříteský, Tomášek, Rožek, M. Severa, Padělek, P. Čapek, L. Severa, D. Nepraš, J. Kmošek, Pavlák (L. Čapek, Štork, Kadidlo). Městečko Trnávka: Valenta – Kleveta, Kumstýř, Továrek, Pokorný, Benda, Kubálek, Šašinka, Grulich, Makrlík, Juračka (Kolínský, Konečný).

Dlouhá Loučka – Janov 0:3

I v nepříznivém počasí byl k vidění fotbal dobré úrovně. Rozdíl mezi oběma soupeři byl v efektivitě při využívání šancí. Zatímco domácí se nedokázali prosadit, tak hosté těžili z vysoké produktivity a třemi góly si zajistili cennou výhru.

Branky: Bureš 2, Johan. Rozhodčí: J. Brychta. Poločas: 0:1. Dlouhá Loučka: Rek – Charvát, Hank, Gregor, Blecha, Dvořák, Marván, Kolísek, Kolář, Dvořáček, Doseděl (Ruml, Chromý). Janov: Beránek – L. Zvěřina, Peřina, Šváb, Johan, V. Wejda, Kramář, Jirásek, Kubíček, Bureš, Knap (Hájek, Pirkl).

Kamenná Horka – Třebařov 4:1

Na těžkém terénu odehráli domácí asi nejlepší jarní partii, ale ke kvalitě zápasu přispěl svým dílem také soupeř. Ve 12. minutě se po pěkné kombinační akci prosadil Mach a trvalo to pouze malý okamžik, když po Škávově průniku mířil do černého i Juřík a bylo to 2:0. Další povedená souhra Horky přišla ve 27. minutě, Juřík předložil Juklovi a ten dal zkušeně k tyči na 3:0. Pak domácí poněkud polevili, čehož hosté využili, trefili břevno a po Thielově zakončení snížili. Ve druhém poločase už nebyla hra domácích tak kvalitní a Třebařov se snažil vývoj zdramatizovat, tomu však zabránil gólman Hasenöhrl, když zmařil gólové šance Maleňáka. V závěru si Horka kontrolovala výsledek a v 81. minutě ho ještě vylepšila zásluhou Bulvy.

Branky: Jukl, Juřík, Mach, Bulva – Thiel. Rozhodčí: Knap. Poločas: 3:1. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Letocha, Jukl, Mach, Zábrana, Bulva, Chaloupka, Škáva, Juřík, Bubela, Dokoupil (Kobelka). Třebařov: Strnad – Thiel, Kytlica, Vais, Werner, Hlubinka, Hradil, Eliáš, Hutira, Sommer, Maleňák (Mottl, Štrajt).

Jevíčko – Staré Město 2:0

Vyrovnané střetnutí, v němž domácí celek bojoval rovněž s únavou ze šestého zápasu za šestnáct dní, ale díky vydařenému závěru první půlky získal další tři body. Na těžkém podmáčeném terénu hrála obě mužstva opatrně a jen zřídka se dostávala do střeleckých příležitostí. Účet otevřel v 33. minutě Seknička, který v úniku obešel i Gallíka. Za tři minuty prostřelil Kritzbach tvrdou ranou z hranice vápna brankáře hostů podruhé. Jevíčští pak hru kontrolovali a obrany obou týmů předčily útočníky.

Branky: Seknička, Kritzbach. Rozhodčí: Růžička. Poločas: 2:0. Jevíčko: Werner – Z. Klein, T. Klein, Jedlinský, Továrek, Khýr, Deutsch, Seknička, Berka, Kritzbach, Hanák (A. Klein, Hrubý, Réda). Staré Město: Gallík – Kvapil, Trnka, Mačát, Mar. Kozák st., Pospíšil, Matoušek, Němec, Šťastný, Mar. Kozák ml., Havlík (Kubiš, Hájek).

Dolní Újezd B – Jaroměřice 1:3

Zápas měl slabou úroveň a diváky nemohl nadchnout. Byli to však hosté, kteří jej zvládli o poznání lépe, když si do poločasu vypracovali dvoubrankové vedení, které si po změně stran ještě vylepšili. Domácím se nedařilo a stačili porážku v závěru jenom zkorigovat.

Branky: Pavel Kuta – Švec 2, Gecl. Rozhodčí: Nepraš. Poločas: 0:2. Dolní Újezd B: T. Klusoň – Frank, Doležal, Klejch, Doseděl, Rožek, Pavel Kuta, Bartoníček, Betlach, Pravec, O. Klusoň (V. Klusoň). Jaroměřice: Procházka – M. Valenta, T. Lajšner, Valášek, Gecl, R. Kolář, Švec, Hrbata, Knoll, Bárta, Batelka (Vybral, Šobáň, Mackerle).

Linhartice – Opatov 1:4

Na těžkém terénu se domácí snažili ztéci obranu soupeře vysokými nakopávanými míči, s nimiž si však urostlí zadáci hostů snadno poradili. Opatov těžil z brejkových situací, které jeho hráči kvalitně zakončovali a zaslouženě vyhráli.

Branky: T. Kelo – Kalánek 2, Petruň, Vostřel. Rozhodčí: Habrda. Poločas: 0:1. Linhartice: Coufal – Prucek, Bednář, P. Kelo, Suchý, T. Kelo, Grepl, Heger, Štancl, Kyrcz, Vacek (Lébiš, Kobelka). Opatov: Svoboda – Popelka, Havlát, Fukar, Petruň, Herzán, Paar, Vostřel, Kalánek, J. Polák, Zeman (M. Polák, Žemlička, Sedlák).

Horní Újezd – Rychnov 6:0

Utkání mělo naprosto jednoznačný průběh a domácí jeho průběhu dominovali. Jedinou otázkou, která se řešila, bylo, v jaké výši se zastaví skóre. Nakonec zůstalo u „půltuctu".

Branky: L. Pechanec 2, J. Beneš, Fogl, Kusý, Kučera. Rozhodčí: Urban. Poločas: 3:0. Horní Újezd: Motyčka – J. Beneš, J. Faltys, Malý, Fogl, Lněnička, Jána, J. Pechanec, Kusý, L. Pechanec, Chadima (Z. Beneš, Láznický, Kučera). Rychnov: Pospíšil – Malý, Špičák, Šmída, Andrle, Blaško, M. Sekanina, Onderka, Měšťánek, Martinák, P. Sekanina (Kárský).

Pořadí: 1. Čistá (43), 2. Linhartice (43), 3. Janov (39), 4. Jevíčko (36), 5. Kamenná Horka (36), 6. Dlouhá Loučka (32), 7. Dolní Újezd B (31), 8. Opatov (29), 9. Jaroměřice (29), 10. Městečko Trnávka (27), 11. Třebařov (26), 12. Horní Újezd (22), 13. Staré Město (14), 14. Rychnov (6).