VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šéf OFS Svitavy Karel Čupr odpovídal čtenářům ON-LINE

SVITAVY - Předseda Okresního fotbalové svazu Svitavy Karel Čupr končí ve své funkci. V našem ON-LINE rozhovoru, který trval víc než hodinu, jste se ho ptali na vše ze zákulisí okresního fotbalu.

3.10.2007
SDÍLEJ:

Karel ČuprFoto: DENÍK

Odpovězené otázky:

Jméno: Tom (včera 13:58)

Otázka: Dobrý den, vážím si moc vaší práce, kterou jste v tomto období jako předseda VV vykonal. Myslím, že jste docela pozvedl úroveň informovanosti a rozhodování - pevný sazebník pokut a trestů za přestupky, pravidelně zveřejňované zprávy na internetu apod. Není škoda zanechat toho a nechat "slíznout smetanu" někoho jiného?

Odpověď: Děkuji, možná "lízání" půjde někomu líp.Teď vážně - myslím, že jsem kus práce odvedl a mohu se za ní s uspokojením ohlédnout a rád pomohu i v dalším období. Nemám v úmyslu činnosti pro okresní fotbal zanechat.

Jméno: Pitro (včera 13:58)

Otázka: Jací jsou podle Vás diváci ve svitavském okrese? Někdy se totiž chovají jako zvěř.

Odpověď: Nejsou horší než jinde.

Jméno: Radim Soukup (včera 13:56)

Otázka: Pochopil jsem z Vašich odpovědí dobře, že se hodláte v nadcházejícím období působit nadále ve fotbale jako rozhodčí? (viz. chci si zapískat ve Vendolí)

Odpověď: Nechci s fotbalem úplně skončit.

Jméno: Vašek (včera 13:52)

Otázka: Jak se díváte na využívání hráčů z béček v áčkách? Viz problém Dolního Újezdu.

Odpověď: Fotbalové řády soutěže béček nijak neupravují, můžeme pouze upravit rozpisem soutěží počet startujících hráčů.

Jméno: Olin (včera 13:46)

Otázka: Co podle Vás nejvíce chybí fotbalu a týmům ve svitavském okrese? Hodně zdaru

Odpověď: Nejvíce chybí fotbalu ve svitavském okrese peníze. Dále by bylo dobré, kdyby zde byla umělá tráva a jelikož se fotbalem na okrese především bavíme, tak je na nás na každém, jakou pozici ve fotbale si najde.

Jméno: Jindra (včera 13:34)

Otázka: Které mužstvo udělalo za poslední rok největší pokrok a které naopak stále klesá…

Odpověď: Nemám ambici hodnotit mužstva podle hry. Já je ze své funkce mohu posuzovat po organizátorské a funkcionářské stránce. Komunikace s oddíly se zlepšila, je to vidět i na disciplíně oddílů při změnách utkání, hlášení výsledků, ale především, a to mě nejvíc těší, že oddíly posílají zápisy o utkání pokud si řídí zápasy samy, protože jak je vidět z internetu, můžeme řádně vyhodnocovat soutěže, a to zejména mládeže.

Jméno: Jiříček (včera 13:14)

Otázka: Jak dlouho tam ještě budeš? ( A nemyslím tím u Městské policie)

Odpověď: Do pátku.

Jméno: Milan Ovad (včera 13:13)

Otázka: Proč se Josef Růžička nestal in memoriam čestným členem OV ČSTV ?

Odpověď: Josef Růžička se nestal in memoriam čestným členem ČSTV, protože ho nikdo nenavrhl. Nicméně si myslím, že ve své době vykonal pro sport mnoho prospěšného.

Jméno: Petr Novák (včera 12:56)

Otázka: Proč jste dal svuj hlas ve volbe předsedy CMFS Vlastimilu Kostalovi, ktery neustale poskozuje cesky fotbal a nezvlada dokonce ani funkci manazera reprezentace?

Odpověď: Byly tři volby na předsedu ČMFS. Nevím, kterou myslíte, ale volil jsem dle usnesení výkonného výboru OFS.

Jméno: Jirka (včera 12:51)

Otázka: Nevíte nebo nemáte nějaké zprávy o tom zda bude okresní přebor od příštího roku rozšířen na 16 týmů? Pro jaký počet byse byl vy? Děkuji

Odpověď: V rozpise soutěží v případě přihlášení dostatečného počtu mužstev tj. 32 je možná i tato varianta.

Jméno: Pavlína (včera 12:51)

Otázka: Který fotbalový tým ve svitavském okrese považujete za nejlepší?

Odpověď: Netroufnu si odpovědět.

Jméno: Tomáš (včera 12:51)

Otázka: Kterému fotbalovému a hokejovému týmu fandíte?

Odpověď: Fandím dobrému fotbalu a hokeji. V lize nikomu nefandím.

Jméno: Olivia Newton John (včera 12:49)

Otázka: Pane Čupr, mě to nedá a zeptám se ještě jednou. Co nechat pískat a rozhodovat všechny zápasy ženy? Samozřejmě čím pohlednější tím lépe. Atraktivní drezy atd. Chodilo by více diváků, hráči by je nemohli posílat tam kam pravidelně poslat rozhodčího umí, hrálo by se slušněji atd. Co Vy na to?

Odpověď: Je to skvělý nápad jen přesvědčit ty ženy.

Jméno: M. Lánský (včera 12:47)

Otázka: Pane předsedo, jaký máte názor na rozhodčího pana Křišťála? Viděl jste někdy jím řízené utkání, co tento bezpáteřní člověk dokáže? Zřejmě ne, jinak by už dávno nerozhodoval soutěžní zápasy nebo jen jeho výkony raději mlčky přehlížíte? Je to ostuda svitavského okresu a s fotbalem to nemá nic společného. Stejně pak pan Dvořáček. Děkuji

Odpověď: Vážím si každého, kdo dobrovolně přispívá k dobrému jménu kopané. Fotbal je někdy emotivní hra. Váš názor na uvedené pány může být jeden, jiní mohou mít odlišný názor. Je to o tom, že oddíly by měly nahlašovat rozhodčí a vytvořit konkurenci. Víte sám pane Lánský, jak je rozhodování složité. Rozhodně i já mlčky nic nepřehlížím

Jméno: Jan Březina (včera 12:34)

Otázka: Pane Čupr, jaká je vaše politická minulost? Co jste vykonával před rokem 1989 a jaká byla vaše angažovanost v KSČ? Pokud se nestydíte na tuto otázku odpovědět. Předem děkuji

Odpověď: Nevím, jak to souvisí se sportem, nicméně v KSČ jsem nikdy nebyl.

Jméno: Pavel (včera 12:29)

Otázka: Setkal jste se někdy osobně s úplatky ve fotbale okresu, nebo někdo nabídl úplatek Vám osobně?

Odpověď: Pokud Vám řeknu ne, tak mně můžete anebo nemusíte věřit podle zaměření Vašeho dotazu. Důležité je, že při jakýmkoliv podezření svaz jednal vůči tomuto jednání. Při výkonu mé funkce nebylo na toto jednání podáno žádné trestní oznámení. A nebyla podána žádná oficiální stížnost.

Jméno: Honza (včera 12:28)

Otázka: Jak jste podpořil ve svitavském okrese akci zelený trávník a jaké jsou její výsledky?

Odpověď: Kdykoliv jsme byli vyzvaní k této akci, tak jsme se vždy s nějakým oddílem dohodli o rekonstrukci trávníku. Naposledy to byla Radiměř. Předtím to byly Jaroměřice a Pomezí.

Jméno: Petr (včera 12:27)

Otázka: Proč ve svitavském okrese skončilo tolik rozhodčích?

Odpověď: Je to dobrovolná činnost, musíte se zeptat jich.

Jméno: Martin (včera 12:26)

Otázka: Proč končíte jako předseda fotbalového svazu a dále nekandidujete?

Odpověď: Změnil jsem priority života, chci si zapískat ve Vendolí.

Jméno: Jindřich Hovorka (včera 12:24)

Otázka: Splnil jste slovo, které jste dal při posledních volbách. Cituji: ,,Když se ve svazu nic nezmění, odstoupím." Je to důvod, proč nekandidujete znovu na funkci předsedy.

Odpověď: Toto není důvod proč nekandiduji. Myslím si, že u oddílů není přímá kritika na moje řízení svazu.

Jméno: Kalousek František (včera 12:23)

Otázka: Kdy se konečně změní poměry mezi rozhodčími na svitavském okrese?

Odpověď: Je to o koncepci práce komise rozhodčích a v této oblasti výkonného výboru OFS. S kandidátek do výkonného výboru i na předsedu OFS si nejsem jist jestli jsou mezi oddíly a rozhodčími negativní poměry.

Jméno: caligula (včera 12:20)

Otázka: Řekněte mi prosím co jste vy osobně udělal pro okresní fotbal během svého funkčního období. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Stačí se podívat na oficiální internetové stránky, kde si myslím, že je vidět, že se převedl do 21. stoleti.

Jméno: Břetislav Zouhar (včera 12:15)

Otázka: Vážený pane předsedo, zajímalo by mě jak se díváte na protěžování oddílů z moravskotřebovska a to především jak ze strany rozhodčích, tak také z vaší strany osobně. Je to evidentní a nepřehlédnutelné. Zajímal by mě váš postoj. Děkuji

Odpověď: Je to pro mě novinka, nevím z čeho jste tak usoudil.

Jméno: bruckner (včera 12:04)

Otázka: Myslíte si, že je normální, aby okresní svaz vydal během jednoho týdne k jednomu stejnému případu (OP dorost Chornice - Vendolí) dvě diametrálně odlišná stanoviska (nejprve STK tento zápas kontumovala, následně VV její rozhodnutí zrušil)?

Odpověď: Rozhodnutí o kontumaci výsledků vydala příslušná komise. Oddíl Chornic se v řádném termínu odvolal proti kontumaci výsledku a výkonný výbor mimo jiné i z důvodu končícího volebního období rozhodl jednotně dle svého názoru. Normální to může být.

Jméno: Olivia Newton John (včera 12:01)

Otázka: Pane Čupr, chtěl jsem slyšet Váš názor na rozhodčí v nižších soutěžích. Rozhodovat chodí lidé za finanční odměnu neboli tzv. si přivydělat. Nevěřím, že by to mohl někdo dělat ze zábavy – nechat si nadávat a riskovat „nakládačku“ po zápase, když se někomu nezavděčí. S jídlem roste chuť a tak mnozí, ne-li všichni sáhnou i po odměně bokem a to ve formě financí či naturálií. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpověď a přeji slunečný den.

Odpověď: Domnívám se, že převážná většina okresních rozhodčích rozhoduje zápasy ze zábavy. Finance případně naturálie musí někdo nabídnout. Jelikož i oddíly v okresních podmínkách hrají převážně ze zábavy, nemyslím si, že případné naturálie jsou myšleny jako úplatek. Naturálie vidím jako soudržnost, ovšem po zápase.
3.10.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodejce v interiérovém studiu v Litomyšli. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY: slušné a reprezentativní vystupování a projev, komunikační schopnosti na vysoké úrovni, trestní bezúhonnost, znalost práce na PC, časová flexibilita, zodpovědnost, pracovitost, spolehlivost a samostatnost, vzdělání nebo praxe ve stavebním nebo obchodním oboru výhodou, zájem o aktuální trendy v koupelnách, interiérech a designu výhodou, praxe ve 3D programu a informačním systému výhodou, řidičský průkaz sk. B výhodou, NABÍZÍME: práci ve stabilní společnosti - 25 let na trhu, práce na hlavní pracovní poměr, možnost profesního i platového růstu, příjemné a moderní pracovní prostředí, zajímavé, dynamické a kreativní zaměstnání, individuální přístup, motivující platové ohodnocení závislé na dosažených výsledcích, odměny a benefity pro stálé zaměstnance, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Švanda prima, s.r.o. - litomyšl, Sokolovská, č.p. 1276, 570 01 Litomyšl. Informace: Kateřina Švandová, .

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář, seřizovač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: praxe v oboru, časová flexibilita, pečlivost, nápaditost, spolehlivost, vyhlášku § 50, NABÍZÍME: podnikové benefity, služební telefon, KONTAKT: telefonicky, e-mailem (zaslat životopis). Pracoviště: Rabbit trhový štěpánov a.s. - jevíčko, Biskupická, č.p. 776, 569 43 Jevíčko. Informace: Daniel Lusk, +420 728 371 658.

Výroba - Výroba Seřizovači 130 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Obsluha obráběcích strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: práce na obráběcích strojích, POŽADAVKY: znalost měření a výkresové dokumentace - výhodou, NABÍZÍME: možnost zaučení, příspěvek na dopravu do zaměstnání, na stravování a penzijní připojištění, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Armaturka vranová lhota, a.s., 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Miroslava Kosíková, +420 461 362 617.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 18 000 Kč

Obsluha železničních, zemních a příbuzných strojů a zařízení Strojník bagru. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: strojník na otočný bagr (Liebherr) pro práci na stavbách po celé ČR, NABÍZÍME: PP na dobu určitou 3 měsíců, místo výkonu práce po celé ČR, pracovní turnusy 10 dní/4 dny, zajištění dopravy na pracoviště, ubytování, stravné, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Rekop s.r.o., Průmyslová, č.p. 1895, 568 02 Svitavy 2. Informace: Miroslav Krejsa, +420 731 536 162.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vítěz ankety za rok 2008.
1 50

OBRAZEM: Nejúspěšnější sportovci svitavského regionu za rok 2008

Ilustrační foto

Polička pozná soka do play off

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONU
včera 16:36

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

včera 14:50

Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

/ROZHOVOR/ V utkání z posledního jarního kola Moravskoslezské ligy s Petřkovicemi vyběhl na trávník v 87. minutě a s krátkým nastavením hry to byly jeho poslední chvíle v dresu Vyškova, který oblékal dlouhých dvanáct let. „Bylo to krásné období, ale teď se chci věnovat svým koníčkům a profesním záměrům, včetně studia,“ říká David Hodinář, dlouholetá opora MFK Vyškov a v posledních dvou sezonách asistent trenéra Trousila.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

včera 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
2. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
3. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. FS Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
8. AC Sparta Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Viktoria Plzeň 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT