Odpovězené otázky:

Jméno: Tom (včera 13:58)

Otázka: Dobrý den, vážím si moc vaší práce, kterou jste v tomto období jako předseda VV vykonal. Myslím, že jste docela pozvedl úroveň informovanosti a rozhodování - pevný sazebník pokut a trestů za přestupky, pravidelně zveřejňované zprávy na internetu apod. Není škoda zanechat toho a nechat "slíznout smetanu" někoho jiného?

Odpověď: Děkuji, možná "lízání" půjde někomu líp.Teď vážně - myslím, že jsem kus práce odvedl a mohu se za ní s uspokojením ohlédnout a rád pomohu i v dalším období. Nemám v úmyslu činnosti pro okresní fotbal zanechat.

Jméno: Pitro (včera 13:58)

Otázka: Jací jsou podle Vás diváci ve svitavském okrese? Někdy se totiž chovají jako zvěř.

Odpověď: Nejsou horší než jinde.

Jméno: Radim Soukup (včera 13:56)

Otázka: Pochopil jsem z Vašich odpovědí dobře, že se hodláte v nadcházejícím období působit nadále ve fotbale jako rozhodčí? (viz. chci si zapískat ve Vendolí)

Odpověď: Nechci s fotbalem úplně skončit.

Jméno: Vašek (včera 13:52)

Otázka: Jak se díváte na využívání hráčů z béček v áčkách? Viz problém Dolního Újezdu.

Odpověď: Fotbalové řády soutěže béček nijak neupravují, můžeme pouze upravit rozpisem soutěží počet startujících hráčů.

Jméno: Olin (včera 13:46)

Otázka: Co podle Vás nejvíce chybí fotbalu a týmům ve svitavském okrese? Hodně zdaru

Odpověď: Nejvíce chybí fotbalu ve svitavském okrese peníze. Dále by bylo dobré, kdyby zde byla umělá tráva a jelikož se fotbalem na okrese především bavíme, tak je na nás na každém, jakou pozici ve fotbale si najde.

Jméno: Jindra (včera 13:34)

Otázka: Které mužstvo udělalo za poslední rok největší pokrok a které naopak stále klesá…

Odpověď: Nemám ambici hodnotit mužstva podle hry. Já je ze své funkce mohu posuzovat po organizátorské a funkcionářské stránce. Komunikace s oddíly se zlepšila, je to vidět i na disciplíně oddílů při změnách utkání, hlášení výsledků, ale především, a to mě nejvíc těší, že oddíly posílají zápisy o utkání pokud si řídí zápasy samy, protože jak je vidět z internetu, můžeme řádně vyhodnocovat soutěže, a to zejména mládeže.

Jméno: Jiříček (včera 13:14)

Otázka: Jak dlouho tam ještě budeš? ( A nemyslím tím u Městské policie)

Odpověď: Do pátku.

Jméno: Milan Ovad (včera 13:13)

Otázka: Proč se Josef Růžička nestal in memoriam čestným členem OV ČSTV ?

Odpověď: Josef Růžička se nestal in memoriam čestným členem ČSTV, protože ho nikdo nenavrhl. Nicméně si myslím, že ve své době vykonal pro sport mnoho prospěšného.

Jméno: Petr Novák (včera 12:56)

Otázka: Proč jste dal svuj hlas ve volbe předsedy CMFS Vlastimilu Kostalovi, ktery neustale poskozuje cesky fotbal a nezvlada dokonce ani funkci manazera reprezentace?

Odpověď: Byly tři volby na předsedu ČMFS. Nevím, kterou myslíte, ale volil jsem dle usnesení výkonného výboru OFS.

Jméno: Jirka (včera 12:51)

Otázka: Nevíte nebo nemáte nějaké zprávy o tom zda bude okresní přebor od příštího roku rozšířen na 16 týmů? Pro jaký počet byse byl vy? Děkuji

Odpověď: V rozpise soutěží v případě přihlášení dostatečného počtu mužstev tj. 32 je možná i tato varianta.

Jméno: Pavlína (včera 12:51)

Otázka: Který fotbalový tým ve svitavském okrese považujete za nejlepší?

Odpověď: Netroufnu si odpovědět.

Jméno: Tomáš (včera 12:51)

Otázka: Kterému fotbalovému a hokejovému týmu fandíte?

Odpověď: Fandím dobrému fotbalu a hokeji. V lize nikomu nefandím.

Jméno: Olivia Newton John (včera 12:49)

Otázka: Pane Čupr, mě to nedá a zeptám se ještě jednou. Co nechat pískat a rozhodovat všechny zápasy ženy? Samozřejmě čím pohlednější tím lépe. Atraktivní drezy atd. Chodilo by více diváků, hráči by je nemohli posílat tam kam pravidelně poslat rozhodčího umí, hrálo by se slušněji atd. Co Vy na to?

Odpověď: Je to skvělý nápad jen přesvědčit ty ženy.

Jméno: M. Lánský (včera 12:47)

Otázka: Pane předsedo, jaký máte názor na rozhodčího pana Křišťála? Viděl jste někdy jím řízené utkání, co tento bezpáteřní člověk dokáže? Zřejmě ne, jinak by už dávno nerozhodoval soutěžní zápasy nebo jen jeho výkony raději mlčky přehlížíte? Je to ostuda svitavského okresu a s fotbalem to nemá nic společného. Stejně pak pan Dvořáček. Děkuji

Odpověď: Vážím si každého, kdo dobrovolně přispívá k dobrému jménu kopané. Fotbal je někdy emotivní hra. Váš názor na uvedené pány může být jeden, jiní mohou mít odlišný názor. Je to o tom, že oddíly by měly nahlašovat rozhodčí a vytvořit konkurenci. Víte sám pane Lánský, jak je rozhodování složité. Rozhodně i já mlčky nic nepřehlížím

Jméno: Jan Březina (včera 12:34)

Otázka: Pane Čupr, jaká je vaše politická minulost? Co jste vykonával před rokem 1989 a jaká byla vaše angažovanost v KSČ? Pokud se nestydíte na tuto otázku odpovědět. Předem děkuji

Odpověď: Nevím, jak to souvisí se sportem, nicméně v KSČ jsem nikdy nebyl.

Jméno: Pavel (včera 12:29)

Otázka: Setkal jste se někdy osobně s úplatky ve fotbale okresu, nebo někdo nabídl úplatek Vám osobně?

Odpověď: Pokud Vám řeknu ne, tak mně můžete anebo nemusíte věřit podle zaměření Vašeho dotazu. Důležité je, že při jakýmkoliv podezření svaz jednal vůči tomuto jednání. Při výkonu mé funkce nebylo na toto jednání podáno žádné trestní oznámení. A nebyla podána žádná oficiální stížnost.

Jméno: Honza (včera 12:28)

Otázka: Jak jste podpořil ve svitavském okrese akci zelený trávník a jaké jsou její výsledky?

Odpověď: Kdykoliv jsme byli vyzvaní k této akci, tak jsme se vždy s nějakým oddílem dohodli o rekonstrukci trávníku. Naposledy to byla Radiměř. Předtím to byly Jaroměřice a Pomezí.

Jméno: Petr (včera 12:27)

Otázka: Proč ve svitavském okrese skončilo tolik rozhodčích?

Odpověď: Je to dobrovolná činnost, musíte se zeptat jich.

Jméno: Martin (včera 12:26)

Otázka: Proč končíte jako předseda fotbalového svazu a dále nekandidujete?

Odpověď: Změnil jsem priority života, chci si zapískat ve Vendolí.

Jméno: Jindřich Hovorka (včera 12:24)

Otázka: Splnil jste slovo, které jste dal při posledních volbách. Cituji: ,,Když se ve svazu nic nezmění, odstoupím." Je to důvod, proč nekandidujete znovu na funkci předsedy.

Odpověď: Toto není důvod proč nekandiduji. Myslím si, že u oddílů není přímá kritika na moje řízení svazu.

Jméno: Kalousek František (včera 12:23)

Otázka: Kdy se konečně změní poměry mezi rozhodčími na svitavském okrese?

Odpověď: Je to o koncepci práce komise rozhodčích a v této oblasti výkonného výboru OFS. S kandidátek do výkonného výboru i na předsedu OFS si nejsem jist jestli jsou mezi oddíly a rozhodčími negativní poměry.

Jméno: caligula (včera 12:20)

Otázka: Řekněte mi prosím co jste vy osobně udělal pro okresní fotbal během svého funkčního období. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Stačí se podívat na oficiální internetové stránky, kde si myslím, že je vidět, že se převedl do 21. stoleti.

Jméno: Břetislav Zouhar (včera 12:15)

Otázka: Vážený pane předsedo, zajímalo by mě jak se díváte na protěžování oddílů z moravskotřebovska a to především jak ze strany rozhodčích, tak také z vaší strany osobně. Je to evidentní a nepřehlédnutelné. Zajímal by mě váš postoj. Děkuji

Odpověď: Je to pro mě novinka, nevím z čeho jste tak usoudil.

Jméno: bruckner (včera 12:04)

Otázka: Myslíte si, že je normální, aby okresní svaz vydal během jednoho týdne k jednomu stejnému případu (OP dorost Chornice - Vendolí) dvě diametrálně odlišná stanoviska (nejprve STK tento zápas kontumovala, následně VV její rozhodnutí zrušil)?

Odpověď: Rozhodnutí o kontumaci výsledků vydala příslušná komise. Oddíl Chornic se v řádném termínu odvolal proti kontumaci výsledku a výkonný výbor mimo jiné i z důvodu končícího volebního období rozhodl jednotně dle svého názoru. Normální to může být.

Jméno: Olivia Newton John (včera 12:01)

Otázka: Pane Čupr, chtěl jsem slyšet Váš názor na rozhodčí v nižších soutěžích. Rozhodovat chodí lidé za finanční odměnu neboli tzv. si přivydělat. Nevěřím, že by to mohl někdo dělat ze zábavy – nechat si nadávat a riskovat „nakládačku“ po zápase, když se někomu nezavděčí. S jídlem roste chuť a tak mnozí, ne-li všichni sáhnou i po odměně bokem a to ve formě financí či naturálií. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpověď a přeji slunečný den.

Odpověď: Domnívám se, že převážná většina okresních rozhodčích rozhoduje zápasy ze zábavy. Finance případně naturálie musí někdo nabídnout. Jelikož i oddíly v okresních podmínkách hrají převážně ze zábavy, nemyslím si, že případné naturálie jsou myšleny jako úplatek. Naturálie vidím jako soudržnost, ovšem po zápase.