VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šéf OFS Svitavy Karel Čupr odpovídal čtenářům ON-LINE

SVITAVY - Předseda Okresního fotbalové svazu Svitavy Karel Čupr končí ve své funkci. V našem ON-LINE rozhovoru, který trval víc než hodinu, jste se ho ptali na vše ze zákulisí okresního fotbalu.

3.10.2007
SDÍLEJ:

Karel ČuprFoto: DENÍK

Odpovězené otázky:

Jméno: Tom (včera 13:58)

Otázka: Dobrý den, vážím si moc vaší práce, kterou jste v tomto období jako předseda VV vykonal. Myslím, že jste docela pozvedl úroveň informovanosti a rozhodování - pevný sazebník pokut a trestů za přestupky, pravidelně zveřejňované zprávy na internetu apod. Není škoda zanechat toho a nechat "slíznout smetanu" někoho jiného?

Odpověď: Děkuji, možná "lízání" půjde někomu líp.Teď vážně - myslím, že jsem kus práce odvedl a mohu se za ní s uspokojením ohlédnout a rád pomohu i v dalším období. Nemám v úmyslu činnosti pro okresní fotbal zanechat.

Jméno: Pitro (včera 13:58)

Otázka: Jací jsou podle Vás diváci ve svitavském okrese? Někdy se totiž chovají jako zvěř.

Odpověď: Nejsou horší než jinde.

Jméno: Radim Soukup (včera 13:56)

Otázka: Pochopil jsem z Vašich odpovědí dobře, že se hodláte v nadcházejícím období působit nadále ve fotbale jako rozhodčí? (viz. chci si zapískat ve Vendolí)

Odpověď: Nechci s fotbalem úplně skončit.

Jméno: Vašek (včera 13:52)

Otázka: Jak se díváte na využívání hráčů z béček v áčkách? Viz problém Dolního Újezdu.

Odpověď: Fotbalové řády soutěže béček nijak neupravují, můžeme pouze upravit rozpisem soutěží počet startujících hráčů.

Jméno: Olin (včera 13:46)

Otázka: Co podle Vás nejvíce chybí fotbalu a týmům ve svitavském okrese? Hodně zdaru

Odpověď: Nejvíce chybí fotbalu ve svitavském okrese peníze. Dále by bylo dobré, kdyby zde byla umělá tráva a jelikož se fotbalem na okrese především bavíme, tak je na nás na každém, jakou pozici ve fotbale si najde.

Jméno: Jindra (včera 13:34)

Otázka: Které mužstvo udělalo za poslední rok největší pokrok a které naopak stále klesá…

Odpověď: Nemám ambici hodnotit mužstva podle hry. Já je ze své funkce mohu posuzovat po organizátorské a funkcionářské stránce. Komunikace s oddíly se zlepšila, je to vidět i na disciplíně oddílů při změnách utkání, hlášení výsledků, ale především, a to mě nejvíc těší, že oddíly posílají zápisy o utkání pokud si řídí zápasy samy, protože jak je vidět z internetu, můžeme řádně vyhodnocovat soutěže, a to zejména mládeže.

Jméno: Jiříček (včera 13:14)

Otázka: Jak dlouho tam ještě budeš? ( A nemyslím tím u Městské policie)

Odpověď: Do pátku.

Jméno: Milan Ovad (včera 13:13)

Otázka: Proč se Josef Růžička nestal in memoriam čestným členem OV ČSTV ?

Odpověď: Josef Růžička se nestal in memoriam čestným členem ČSTV, protože ho nikdo nenavrhl. Nicméně si myslím, že ve své době vykonal pro sport mnoho prospěšného.

Jméno: Petr Novák (včera 12:56)

Otázka: Proč jste dal svuj hlas ve volbe předsedy CMFS Vlastimilu Kostalovi, ktery neustale poskozuje cesky fotbal a nezvlada dokonce ani funkci manazera reprezentace?

Odpověď: Byly tři volby na předsedu ČMFS. Nevím, kterou myslíte, ale volil jsem dle usnesení výkonného výboru OFS.

Jméno: Jirka (včera 12:51)

Otázka: Nevíte nebo nemáte nějaké zprávy o tom zda bude okresní přebor od příštího roku rozšířen na 16 týmů? Pro jaký počet byse byl vy? Děkuji

Odpověď: V rozpise soutěží v případě přihlášení dostatečného počtu mužstev tj. 32 je možná i tato varianta.

Jméno: Pavlína (včera 12:51)

Otázka: Který fotbalový tým ve svitavském okrese považujete za nejlepší?

Odpověď: Netroufnu si odpovědět.

Jméno: Tomáš (včera 12:51)

Otázka: Kterému fotbalovému a hokejovému týmu fandíte?

Odpověď: Fandím dobrému fotbalu a hokeji. V lize nikomu nefandím.

Jméno: Olivia Newton John (včera 12:49)

Otázka: Pane Čupr, mě to nedá a zeptám se ještě jednou. Co nechat pískat a rozhodovat všechny zápasy ženy? Samozřejmě čím pohlednější tím lépe. Atraktivní drezy atd. Chodilo by více diváků, hráči by je nemohli posílat tam kam pravidelně poslat rozhodčího umí, hrálo by se slušněji atd. Co Vy na to?

Odpověď: Je to skvělý nápad jen přesvědčit ty ženy.

Jméno: M. Lánský (včera 12:47)

Otázka: Pane předsedo, jaký máte názor na rozhodčího pana Křišťála? Viděl jste někdy jím řízené utkání, co tento bezpáteřní člověk dokáže? Zřejmě ne, jinak by už dávno nerozhodoval soutěžní zápasy nebo jen jeho výkony raději mlčky přehlížíte? Je to ostuda svitavského okresu a s fotbalem to nemá nic společného. Stejně pak pan Dvořáček. Děkuji

Odpověď: Vážím si každého, kdo dobrovolně přispívá k dobrému jménu kopané. Fotbal je někdy emotivní hra. Váš názor na uvedené pány může být jeden, jiní mohou mít odlišný názor. Je to o tom, že oddíly by měly nahlašovat rozhodčí a vytvořit konkurenci. Víte sám pane Lánský, jak je rozhodování složité. Rozhodně i já mlčky nic nepřehlížím

Jméno: Jan Březina (včera 12:34)

Otázka: Pane Čupr, jaká je vaše politická minulost? Co jste vykonával před rokem 1989 a jaká byla vaše angažovanost v KSČ? Pokud se nestydíte na tuto otázku odpovědět. Předem děkuji

Odpověď: Nevím, jak to souvisí se sportem, nicméně v KSČ jsem nikdy nebyl.

Jméno: Pavel (včera 12:29)

Otázka: Setkal jste se někdy osobně s úplatky ve fotbale okresu, nebo někdo nabídl úplatek Vám osobně?

Odpověď: Pokud Vám řeknu ne, tak mně můžete anebo nemusíte věřit podle zaměření Vašeho dotazu. Důležité je, že při jakýmkoliv podezření svaz jednal vůči tomuto jednání. Při výkonu mé funkce nebylo na toto jednání podáno žádné trestní oznámení. A nebyla podána žádná oficiální stížnost.

Jméno: Honza (včera 12:28)

Otázka: Jak jste podpořil ve svitavském okrese akci zelený trávník a jaké jsou její výsledky?

Odpověď: Kdykoliv jsme byli vyzvaní k této akci, tak jsme se vždy s nějakým oddílem dohodli o rekonstrukci trávníku. Naposledy to byla Radiměř. Předtím to byly Jaroměřice a Pomezí.

Jméno: Petr (včera 12:27)

Otázka: Proč ve svitavském okrese skončilo tolik rozhodčích?

Odpověď: Je to dobrovolná činnost, musíte se zeptat jich.

Jméno: Martin (včera 12:26)

Otázka: Proč končíte jako předseda fotbalového svazu a dále nekandidujete?

Odpověď: Změnil jsem priority života, chci si zapískat ve Vendolí.

Jméno: Jindřich Hovorka (včera 12:24)

Otázka: Splnil jste slovo, které jste dal při posledních volbách. Cituji: ,,Když se ve svazu nic nezmění, odstoupím." Je to důvod, proč nekandidujete znovu na funkci předsedy.

Odpověď: Toto není důvod proč nekandiduji. Myslím si, že u oddílů není přímá kritika na moje řízení svazu.

Jméno: Kalousek František (včera 12:23)

Otázka: Kdy se konečně změní poměry mezi rozhodčími na svitavském okrese?

Odpověď: Je to o koncepci práce komise rozhodčích a v této oblasti výkonného výboru OFS. S kandidátek do výkonného výboru i na předsedu OFS si nejsem jist jestli jsou mezi oddíly a rozhodčími negativní poměry.

Jméno: caligula (včera 12:20)

Otázka: Řekněte mi prosím co jste vy osobně udělal pro okresní fotbal během svého funkčního období. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Stačí se podívat na oficiální internetové stránky, kde si myslím, že je vidět, že se převedl do 21. stoleti.

Jméno: Břetislav Zouhar (včera 12:15)

Otázka: Vážený pane předsedo, zajímalo by mě jak se díváte na protěžování oddílů z moravskotřebovska a to především jak ze strany rozhodčích, tak také z vaší strany osobně. Je to evidentní a nepřehlédnutelné. Zajímal by mě váš postoj. Děkuji

Odpověď: Je to pro mě novinka, nevím z čeho jste tak usoudil.

Jméno: bruckner (včera 12:04)

Otázka: Myslíte si, že je normální, aby okresní svaz vydal během jednoho týdne k jednomu stejnému případu (OP dorost Chornice - Vendolí) dvě diametrálně odlišná stanoviska (nejprve STK tento zápas kontumovala, následně VV její rozhodnutí zrušil)?

Odpověď: Rozhodnutí o kontumaci výsledků vydala příslušná komise. Oddíl Chornic se v řádném termínu odvolal proti kontumaci výsledku a výkonný výbor mimo jiné i z důvodu končícího volebního období rozhodl jednotně dle svého názoru. Normální to může být.

Jméno: Olivia Newton John (včera 12:01)

Otázka: Pane Čupr, chtěl jsem slyšet Váš názor na rozhodčí v nižších soutěžích. Rozhodovat chodí lidé za finanční odměnu neboli tzv. si přivydělat. Nevěřím, že by to mohl někdo dělat ze zábavy – nechat si nadávat a riskovat „nakládačku“ po zápase, když se někomu nezavděčí. S jídlem roste chuť a tak mnozí, ne-li všichni sáhnou i po odměně bokem a to ve formě financí či naturálií. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpověď a přeji slunečný den.

Odpověď: Domnívám se, že převážná většina okresních rozhodčích rozhoduje zápasy ze zábavy. Finance případně naturálie musí někdo nabídnout. Jelikož i oddíly v okresních podmínkách hrají převážně ze zábavy, nemyslím si, že případné naturálie jsou myšleny jako úplatek. Naturálie vidím jako soudržnost, ovšem po zápase.
3.10.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Seřizovač 20 000 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních strojů na vrtání Vrtař kovů - seřizovač a obsluha konvenčního stroje na vrtání. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: vrtařské práce, zámečnické práce, POŽADAVKY: vyučen v oboru, alt. mechanik-seřizovač CNC nebo obráběč kovů, NABÍZÍME: 5 týdnů dovolené, závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění po roce zaměstnání, pracovní smlouva na dobu určitou na jeden rok s možností prodloužení a uzavření pracovního poměru na dobu neurčitou, KONTAKT: telefonicky, e-mailem (v případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail adresu: ivana.jirakova@pos.cz nebo předem telefonicky dohodněte osobní návštěvu). Pracoviště: Poličské strojírny a.s., Bořiny, č.p. 1145, 572 01 Polička. Informace: Ivana Jiráková, +420 461 751 631. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč Prodavači v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NABÍZÍME: příspěvky na stravenky, příspěvky na Vánoce, KONTAKT: telefonicky (Po - Pá 7-15h), e-mailem. Pracoviště: Coop družstvo hb - polička (starohradská), Starohradská, č.p. 359, 572 01 Polička. Informace: Květa Zídková, +420 728 373 677. Výroba - Výroba Seřizovači 30 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Seřizovač strojů pro výrobu sklíčidel. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: seřizování konvenčních obráběcích strojů, POŽADAVKY: vzdělání ve strojírenském oboru, praxe významnou výhodou, zodpovědnost a samostatnost, vysoké pracovní nasazení, NABÍZÍME: podnikové stravování, penzijní připojištění, 22 dnů dovolené, další firemní benefity, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Tos svitavy,a.s., Říční, č.p. 2269, 568 02 Svitavy 2. Informace: Jolana Chládková, +420 461 563 114. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 24 000 Kč Mechanici a opraváři motorových vozidel Automechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: opravy vozů Mercedes-Benz , POŽADAVKY: vyučen v oboru automechanik, zkoušky a opravy vozidel, praxe 2 roky na podobné pozici vítána, ŘP sk. B podmínkou /C výhodou/, NABÍZÍME: 2 směny 7:00-15:45h a 9:15-18:00 h, finanční ohodnocení bude stanoveno dle zkušeností a praxe , KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Fa rene a.s. - svitavy, Hlavní, č.p. 408, 568 02 Svitavy 2. Informace: Kristýna Bittnerová, +420 492 608 222.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Boršov ztratil, céčko se osamostatnilo na špičce

Ilustrační foto.

Dva body z derby pro Opatovec, hodnotný počin Slovanu

-

Opatov do čela, za ním produktivní Bystré, Cerekvice padla v sousedském derby

Svitavy /OKRESNÍ PŘEBOR/ – 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10. To není odpočítávání startu raketoplánu, ale aktuální stav v horní polovině tabulky nejvyšší okresní soutěže fotbalistů, co se bodových zisků mužstev týká.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 8 7 0 1 21:4 21
2. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
3. AC Sparta Praha 8 6 2 0 15:4 20
4. FC Fastav Zlín 8 6 1 1 15:5 19
5. FC Baník Ostrava 8 5 1 2 12:4 16
6. 1. FK Příbram 8 3 2 3 13:14 11
7. Bohemians Praha 1905 8 3 2 3 10:11 11
8. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
9. FC Slovan Liberec 8 2 4 2 8:8 10
10. FK Mladá Boleslav 8 3 1 4 17:19 10
11. FK Teplice 8 2 3 3 11:15 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT