Okresní fotbal zná svého krále, Slovan nepřipustil komplikace

SVITAVY - Čistá naprosto nezvládla utkání v Cerekvici, kde po jednoznačném průběhu utržila krutý debakl.

12.6.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jakub Geier

Všechny podstatné otázky v nejvyšší okresní fotbalové soutěži mužů jsou po 25. kole zodpovězeny. Vítězem a nováčkem I. B třídy je Slovan Moravská Třebová B, do III. třídy sestupuje Hradec n/S.

JANOV – MLADĚJOV 1:1

K vidění byl fotbal plný šancí. Už ve 3. minutě neudržel Paar střelu Švába a domácí šli do vedení, další tutovky Švába a Novotného resp. Sekaniny zůstaly trestuhodně neproměněny. V 53. minutě se na Paara řítil Novotný, ale neuspěl. Za chvíli pak potrestal janovskou nemohoucnost Abraham a srovnal na 1:1. Konec utkání patřil hostům, ale jejich pokusy se buď nevešly mezi tyče, nebo je vychytal Popelka. Remíza je spravedlivá.

Fakta – branky: Šváb – R. Abraham. Rozhodčí: Grulich (Měst. Trnávka), ŽK 1:2, diváků: 70, poločas: 1:0. Sokol Janov: Popelka – L. Zvěřina, P. Záleský, Jireček, Boštík, Wejda, Šváb, Zvěřina, Klejch, Novotný, J. Záleský (Johan, Vašinka, Bureš). Tatran Mladějov: Paar – Kudyn, M. Prosecký, Prusák, Staněk, Marek, Abraham, Satler, Sekanina, Seryn, Němec (P. Suchý, V. Suchý).

BŘEZOVÁ – JAROMĚŘICE 4:0

Vydařený začátek domácích přinesl nejprve nevyužité šance Kutláka a Kučery a v 10. minutě vedoucí gól Šmerdy po Kučerově centru. Kutlákova možnost pak skončila na tyči, pokusy Neubauera, Batelky a Továrka na druhé straně se také neujaly. Pokračujícímu náporu Březové po změně stran se hosté neubránili. V 66. minutě pohodlně dorážel Dušek a poté přišly velké Kutlákovy střelecké chvíle. Hosté mohli také skórovat, ale Batelku vychytal Ehrenberger a v závěru jej zachránila tyčka.

Fakta – branky: Kutlák 2, Šmerda, Dušek. Rozhodčí: J. Brychta (Kunčina), ŽK 1:0, diváků: 150, poločas: 1:0. Sokol Březová n/S: Ehrenberger – Sýkora, Tapšík, Dušek, Jan Stupka, Pandula, Šmerda, Kučera, Štoudek, Kutlák, Štefl (M. Stupka, Kaderka, Fadrný). TJ Jaroměřice: D. Hrouzek – Procházka, Pařil, Továrek, Dračka, Vybral, Ond. Valenta, Rádek, Batelka, Jakab, Neubauer (J. Valenta, Zverbík).

CEREKVICE – ČISTÁ 6:0

Hosté v utkání zcela propadli, od začátku se dostali pod silný tlak soupeře. Už ve 3. minutě dostal ideální přihrávku Schauer a podél brankáře skóroval. V 8. minutě dorazil do sítě Němečkův přímý kop pohotově Vomočil a třetí úder zasadil Čisté po individuální akci Němeček. Minutu před přestávkou zakončil pěknou kombinační akci Michal Valla a ani po změně stran se hosté nevzpamatovali. V 51. minutě těžil ze Stříteského asistence Teplý a půltucet završil po dlouhém nákopu Lorence a zaváhání brankáře Schauer.

Fakta – branky: Schauer 2, Vomočil, Němeček, Michal Valla, Teplý. Rozhodčí: Kučera (Polička), ŽK 0:2, diváků: 120, poločas: 4:0. Slavoj Cerekvice: Kusý – Stříteský, J. Valla, Malý, Lorenc, Pražák, Rynda, Němeček, Schauer, Michal Valla, Vomočil (Teplý). Sokol Čistá: Rožek – J. Stříteský, P. Kmošek, P. Klusoň, J. Kmošek, P. Stříteský, M. Nepraš, M. Klusoň, Krátký, Vodehnal, D. Nepraš (Beneš).

M. TŘEBOVÁ B – LINHARTICE 4:1

Postupové oslavy se domácím vydařily. Už ve 4. minutě vymetl šibenici O. Chlup – 1:0. Komplikací bylo rychlé srovnání, když Vykydal minul „malou domů“ a míč zaletěl do sítě. Po změně stran však Slovan soupeře s jistotou přehrál. V 54. minutě jej poslal do vedení po úniku Dostála Skřebský, o zvýšení se po chybě obrany postaral Švanda. Dostál poté orazítkoval tyč a po jeho akci, nahrávce Chlupovi a centru na Švandu byl stav utkání pět minut před koncem zpečetěn.

Fakta – branky: Švanda 2, O. Chlup, Skřebský – vlastní. Rozhodčí: K. Hrouzek (Jaroměřice), ŽK 1:0, diváků: 280, poločas: 1:1. SKP Slovan Moravská Třebová B: Vykydal – Krenar, Fikr, Suchý, Dostál, O. Chlup, Novotný, Rázl, Švanda, Horák, Večeřa (M. Chlup, Skřebský, Hrubý). Metra Linhartice: Čermák – Kelo, Suchý, Kubálek, Prucek, Langr, Heger, Škrabal, Andrlík, Kryštof, Dvořák (Kolísek, Vacek, Lébiš).

OPATOV – HRADEC N/S 4:1

První poločas slušně hraného střetnutí byl ještě vyrovnaný, ale po změně stran se Opatovští do zápasu více „obuli“ a sestupující tým přehráli. V domácím dresu nastoupili někteří mladší hráči a předvedli se v sympatickém světle.

Fakta – branky: J. Polák 2, K. Matouš, Jiráček – Chlup. Rozhodčí: Ille (Jaroměřice), ŽK 0, diváků: 120, poločas: 1:1. Sokol Opatov: Navrátil – T. Popelka, Bureš, J. Matouš, Fukar, K. Matouš, Vostřel, Zeman, J. Polák, Jiráček, Křížek (M. Popelka). TJ Hradec n/S: Dobiáš – Mička, Zedník, Minařík, Felkl, Smolej, Chlup, Andrlík, Benc, Růžička, Amerling (Zouhar).

M. TRNÁVKA – JEVÍČKO 3:1

Počáteční nápor hostů přinesl rychlou vedoucí branku, když z Dvořákovy akce těžil Vafka. Následující možnosti domácích hráčů Petra Bohatce a Klevety zůstaly do poločasu bez využití. Po změně stran domácí výrazně přidali na aktivitě a brzy vyrovnali, když obranou prošel Juračka a ideálně našel Klevetu – 1:1. V 67. minutě propálil z hranice vápna vše, co mu stálo v cestě, R. Šašinka a tečku za zápasem napsal v závěru třetím zásahem Makrlík.

Fakta – branky: Kleveta, R. Šašinka, Makrlík – Vafka. Rozhodčí: P. Dvořák (Svitavy), ŽK 3:3, diváků: 180, poločas: 0:1. Sokol Městečko Trnávka: Skočovský – Janík, Pavel Bohatec, Kleveta, O. Šašinka, Kolář, R. Šašinka, Petr Bohatec, Konečný, Juračka, Makrlík (Stenzl, Navrátil, Pokorný). SK Jevíčko: Navrátil – Khýr, Vykydal, Blábolil, Čekal, Marván, Seknička, Vafka, T. Klein, Zd. Klein, Dvořák (Kyša, Němeček).

BYSTRÉ – DL. LOUČKA 3:4

Hrál se bezstarostný útočný fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Vedení se ujali hosté, když Jílek nedosáhl na centr a Kralovič dorážel do opuštěné svatyně. O vyrovnání se postaral Valach, ale za minutu udeřil střelou z úhlu znovu Kralovič. Po přímých kopech Halvy dvakrát zazvonila tyč, Chybík orazítkoval břevno. V úvodu druhé půle po hrubce obrany završil hattrick Kralovič a ještě neměl dost, v 68. minutě dotáhl do úspěšného konce jeden z rychlých protiútoků. Domácí se dostali ke slovu až v poslední pětiminutovce, kdy soupeř dohrával bez vyloučeného Jochce. Góly Cupala a Halvy však již pouze korigovaly nečekanou porážku Bysterských.

Fakta – branky: Valach, Cupal, Halva – Kralovič 4. Rozhodčí: Kabát (Hradec nad Svitavou), ŽK 1:3, ČK 0:1, diváků: 120, poločas: 1:2. Sokol Bystré: Jílek – Hegr, Štaud, Halva, Neudert, Putnar, Oravec, Cupal, Valach, Chybík, Soukeník (Kavan, Novotný, Pachovský). TJ Sokol Dlouhá Loučka: M. Blecha – D. Blecha, Křivánek, Jánský, Henčl, Kolář, Straka, Horák, Kralovič, Hank, Jochec (Plch).