Ke Třebařovu a Rohozné se v neděli dotáhly celky z Jaroměřic a Březové nad Svitavou. Na opačném pólu odmazaly nulu Horní Újezd a Litomyšl B, takže na první zisk ještě stále čekají dvě družstva.

Podrobnější informace nám nedorazily z utkání Jaroměřice – Opatov (4:1), které domácí rozhodli ve svůj prospěch díky čtyřem gólům Daniela Švece.

Mladějov – Hradec 1:0

Domácí měli aktivní nástup do utkání, jenže ten brzy vyprchal. Hra se postupně vyrovnala, nastěhovala se do středu pole a gólových příležitostí bylo jako šafránu. Podobné to bylo i po změně stran, a tak rozhodnutí přinesla 81. minuta, když po faulu v šestnáctce proměnil nařízený pokutový kop Suchý. Hosty dělily vzápětí centimetry od vyrovnání stavu, ale po rohu rozezvučeli jenom břevno.

Branka: Suchý (PK). Rozhodčí: Schüch. Poločas: 0:0. Mladějov: Paar – Sekanina, Kudyn, Prusák, Suchý, Satler, Paulus, Leoš Seryn, Šmehlík, Kozák, P. Němec (Slezák, Vrba, R. Němec, Čabák). Hradec nad Svitavou: Hejl – Lelek, Holík, Bartošek, Bubela, Smolej, Kuchař, Binder, Lopaur, Jachan, Procházka (Mička, Marek, Major, Prokop).

Rohozná – Dolní Újezd B 4:2

Po vyrovnaném úvodu získali domácí herní převahu a ve 20. minutě se po rychlé akci ujali vedení 1:0. Soupeři se sice hned z protiútoku podařilo srovnat, ale nováček přeboru se nenechal zaskočit a do poločasu překonal brankáře Pravce ještě dvakrát, když několik dalších šancí navíc nevyužil. Ve druhém poločase domácí polevili, Újezd měl navrch a čtvrt hodiny před koncem po rohovém kopu snížil. Drama se ale nekonalo, domácí obrana nic dalšího hostům nedovolila a v samém závěru po brejku dostal výsledek konečnou podobu.

Branky: Boháček 2, Pavlík, K. Moravec – Nádvorník, Klejch. Rozhodčí: J. Brychta. Poločas: 3:1. Rohozná: Čermák – L. Moravec, Luňáček, Pavlík, Kozel, R. Jandl, Sauer, K. Moravec, Boháček, Krajíček, P. Jandl (Kadlec, Olšán, Baldík). Dolní Újezd B: Pravec – Čejka, Svoboda, Doseděl, Klejch, Rožek, Otava, Nádvorník, Makovský, Pavel Kuta, V. Klusoň (Jebousek).

Třebařov – Jevíčko 1:1

Domácí začali první poločas velice vlažně, když soupeře zřejmě po pohárovém vítězství podcenili. První klíčový moment přišel po srážce dvou třebařovských hráčů u branky soupeře. Rozhodčí přerušil hru, Jevíčko následně vracelo míč, hostující útočník ale nezahrál fair play a rozvlnil sít za nepřipravenou obranou a gólmanem. Druhý poločas začali domácí tlakem a v 68. minutě se jim povedlo po rohovém kopu vyrovnat. Pár šancí si obě mužstva ještě vypracovala, ale žádná se už neujala.

Branky: Vais – Müller. Rozhodčí: P. Dvořák. Poločas: 0:1. Třebařov: Strnad – Prokop, Vais, Kytlica, Hutira, Hradil, Mottl, R. Werner, J. Eliáš, L. Eliáš, Thiel (Frisch, Vičar). Jevíčko: J. Werner – Jedlinský, A. Klein, Kritzbach, Hladil, T. Klein, Berka, Seknička, Hofman, Hanák, Müller (Khýr, P. Werner).

Linhartice – Horní Újezd 1:3

Díky svému důrazu se hosté na začátku utkání ujali dvougólového vedení. Po přestávce byli domácí aktivnější, což vedlo ke snížení na rozdíl jediné branky. Ale další trefu potom nepřidali, naopak hosté potvrdili překvapivou výhru v závěru utkání po rohovém kopu.

Branky: Kyrcz – Prokop 2, Pechanec. Rozhodčí: S. Ropek. Poločas: 0:2. Linhartice: Jakub Coufal – Prucek, Suchý, P. Kelo, Bednář, Radimecký, Konečný, Grepl, T. Kelo, Andrlík, Kyrcz (Konečný, Holub, Jiří Coufal, Kobelka, Beneš). Horní Újezd: Motyčka – J. Beneš, Faltys, Fogl, Jána, Z. Beneš, Lněnička, Láznický, Kusý, Pechanec, Prokop (Kladivo, Kučera, Chadima).

Březová – Městečko Trnávka 3:1

Domácí měli od začátku navrch a ve 20. minutě se postaral o vedoucí gól křížnou střelou Dufek. Zakrátko zvýšil Jež na 2:0, ale potom nastala komplikace po faulu v šestnáctce a a proměněné penaltě. Po změně stran však domácí i nadále udávali tempo. Brzy přidali třetí zásah a ve zbytku utkání se předháněli ve spalování šancí a výsledek zůstal nezměněn.

Branky: Dufek, Jež, R. Mikolín – Michalčák (PK). Rozhodčí: A. Ropek. Poločas: 2:0. Březová nad Svitavou: J. Stupka – Svoboda, Friedl, Ducháček, Klemša, P. Mikolín, M. Stupka, Jež, R. Mikolín, Holas, Dufek (Valter, Štefl, Navrátilík). Městečko Trnávka: Heger – Kleveta, Konečný, Továrek, Pokorný, Janík, Benda, Šašinka, Grulich, Juračka, Michalčák (Kolínský, Procházka, Kubálek).

Litomyšl B – Dlouhá Loučka 1:1

Ve vyrovnaném střetnutí se všechno podstatné, co se týče výsledku, odehrálo ve druhém poločase. Domácí fotbalisté, kteří byli o něco nebezpečnější, se v 64. minutě ujali vedení, ale neudrželi ho, jelikož čtvrt hodiny před závěrem se Loučce povedlo vyrovnat na 1:1 a soupeři se o body rozdělili.

Branky: Kristek – Marván. Rozhodčí: Jakubec. Poločas: 0:0. Litomyšl B: M. Malý – Žídek, Vomočil, Karal, Hladík, Paclík, Kristek, O. Beneš, P. Malý, Urban, J. Beneš (Kavan, Vejman). Dlouhá Loučka: Rek – Křivánek, D. Blecha, Charvát, M. Chromý, Kolísek, J. Kolář, P. Chromý, Henčl, Jochec, Marván (Dvořák, Kubečka, Novotný).

Pořadí: 1. Rohozná (7), 2. Jaroměřice (7), 3. Třebařov (7), 4. Březová nad Svitavou (7), 5. Mladějov (6), 6. Dlouhá Loučka (5), 7. Jevíčko (5), 8. Opatov (4), 9. Městečko Trnávka (4), 10. Horní Újezd (3), 11. Litomyšl B (1), 12. Linhartice (1), 13. Hradec nad Svitavou (0), 14. Dolní Újezd B (0).