Sedmi zápasy pokračovala o víkendu nejvyšší okresní fotbalová soutěž mužů. V Kamenné Horce se hrálo o první místo a magnet kola skončil dělbou bodů, se kterou byli spokojenější hosté z Moravské Třebové. Se zápasem k dobru totiž udrželi vedoucí umístění. Další dvě remízy se zrodily v neděli. Daleko více se ovšem pobavili diváci na Malé Hané, kde viděli celkem šest branek. Zato v Horním Újezdu fotbalové koření zoufale scházelo.

Kamenná Horka – Moravská Třebová B 1:1

Střetnutí nabídlo průměrný fotbal a příliš nepřipomínalo duel vedoucích celků tabulky. Odehrával se pouze mezi vápny. Ani ráz druhé půlky se nezměnil. Až přišla 60. minuta, domácí marně reklamovali odpískání faulu, přestali hrát a toho využil Kalus – 0:1. Horka pak přidala na aktivitě a v 80. minutě po standardní situaci vyrovnal hlavou Bubela na 1:1.

Branky: Bubela – Kalus. Rozhodčí: Brandejs. Poločas: 0:0. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Richter, Bednář, Mach, Chaloupka, Jiroušek, Škáva, Dokoupil, Bubela, Benc, Opršál (Lustyk, Nedoma). Moravská Třebová B: J. Komoň – Novotný, T. Komoň, Zobač, Štěpánek, Kozák, Kalus, Huryta, Rázl, Trefil, Polák (Chlup, Fikr, Müller).

Staré Město – Janov 0:4

Hosté vedli už od 4. minuty. Pak domácí přidali, ale jejich hře chyběl efekt, naopak „do šatny“ inkasovali znovu a bylo to 0:2. Po změně stran ukázali velkou snahu, ale ta nestačila. Hosté hrozili sporadicky, ale nebezpečně, a v posledních pěti minutách skóre navýšili.

Branky: Novotný, Wejda, Bureš, Knap. Rozhodčí: Knap. Poločas: 0:2. Staré Město: Crha – Pospíšil, J. Kozák, Trnka, Kubín, Mar. Kozák, Cápal, Hájek, Mil. Kozák, P. Němec, Gallík (L. Němec, Kováč, Krejzek). Janov: Záleský – Pirkl, L. Zvěřina, Šváb, Johan, Wejda, A. Zvěřina, Chroust, Novotný, Knap, Bureš (Hájek).

Čistá – Litomyšl B 3:2

Hosté začali dobře a ze tří velkých šancí proměnili jednu Pavlákem. Do poločasu ale bylo všechno jinak – po rohu se prosadil Zerzán a z trestného kopu se pěkně trefil Rožek. Po změně stran pojistil vedení Čisté D. Nepraš a hosté stačili v samotném závěru jen snížit.

Branky: Zerzán, Rožek, D. Nepraš – Pavlák 2. Rozhodčí: Seidl. Poločas: 2:1. Čistá: Boštík – Rožek, Kadidlo, Tomášek, J. Kmošek, Padělek, P. Kmošek, Kostlán, Zerzán, Kubíček, D. Nepraš (Vích, M. Severa, J. Stříteský). Litomyšl B: Mich. Kačer – Mar. Kačer, Vomočil, Karal, O. Kundera, Pala, Malý, Beneš, Portlík, Pavlák, P. Kundera (Kavan, Žídek, Rumler).

Dlouhá Loučka – Opatov 1:2

Skóre otevřeli ve 25. minutě hosté po přímém kopu Kalánka. Domácí svoje šance nevyužili: Jochec nastřelil břevno a po změně stran zahodil Charvát i penaltu. Hosté opět trestali Ptáčkem a korekce J. Koláře přišla pozdě. Týž hráč pak už jenom trefil tyč.

Branky: J. Kolář – Ptáček, Kalánek. Rozhodčí: Pokorný. Poločas: 0:1. Dlouhá Loučka: Rek – Pokorný, Křivánek, Blecha, Kolísek, Kolář, Marván, Charvát, Chromý, Jochec, Hank (Bubela, Ruml, Pospíšil). Opatov: Navrátil – Krhoun, Havlát, Petruň, Fukar, Paar, Sedlák, Ptáček, Kalánek, Procházka, Štosek.

Horní Újezd – Jevíčko 0:0

Utkání nemělo valnou úroveň. Na obou stranách se sice zrodilo několik gólových příležitostí, ale žádná z nich neskončila míčem v síti. Nerozhodný výsledek tudíž odpovídá poměru sil na hrací ploše.

Rozhodčí: J. Brychta. Poločas: 0:0. Horní Újezd: Popelka – Faltys, Makovský, Mokrejš, Beneš, Boček, Kuchta, Boštík, Kusý, L. Pechanec, Fogl (Jána). Jevíčko: Vašíček – Jedlinský, Továrek, Khýr, Kalášek, Nguyen, Kritzbach, Berka, Němeček, T. Klein, Z. Klein (Réda).

Bystré – Dolní Újezd B 3:1

V prvním poločase orazítkoval nejprve Betlach tyč a hosty pak poslal do vedení dorážkou Mandlík. Domácí zabojovali po změně stran, když se jim podařilo během dvou minut slepenými góly Kavana a Mitáše vývoj otočit. Hosté pak zvýšili iniciativu, ale v 75. minutě zakončil pěknou akci Andrlík a bylo rozhodnuto.

Branky: Kavan, Mitáš, Andrlík – Mandlík. Rozhodčí: Urban. Poločas: 0:1. Bystré: Hejl – Janoušek, Vomočil, Veselý, Oravec, Štaud, Mitáš, Cupal, Kavan, Jukl, Šidlo (Andrlík). Dolní Újezd B: Klusoň – Žďára, Mráz, Klejch, Svoboda, Nováček, Mandlík, Kolčava, Betlach, Nádvorník, Doubek (Pravec).

Jaroměřice – Rychnov 3:3

Pod Kalvárii se hrál rychlý a pohledný fotbal. Domácí do něho vstoupili s vervou a v 19. minutě otevřeli skóre. Soupeř hrozili hlavně z brejků a dokázal otočit vývoj, ale do poločasu bylo srovnáno. Také druhá půle se divákům líbila. Brzy po jejím zahájení vrátil domácím vedení Batelka, ale pět minut před závěrem se hostům podařilo zachránit remízu.

Branky: Šobáň, Bárta, Batelka – Černušák, Kylar, Krystl. Rozhodčí: Elčkner. Poločas: 2:2. Jaroměřice: Dostál – Valenta, Šobáň, Valášek, Gecl, Lajšner, D. Švec, Václavek, Knoll, Bárta, Batelka (V. Švec). Rychnov na Moravě: Strnad – Šmída, Pospíšil, M. Sekanina, Špaček, Mazanec, Černušák, Pánik, Onderka, Kylar, Krystl (P. Sekanina).

Pořadí: 1. Moravská Třebová B (22 bodů), 2. Kamenná Horka (22), 3. Litomyšl B (21), 4. Jaroměřice (16), 5. Opatov (15), 6. Rychnov (13), 7. Janov (13), 8. Dlouhá Loučka (10), 9. Horní Újezd (10), 10. Jevíčko (7), 11. Bystré (7), 12. Čistá (4), 13. Dolní Újezd B (3), 14. Staré Město (3).