Byl to naopak docela příjemný fotbalový víkend pro okresní „átřídní" zástupce. Komentáře trenérů to také potvrzují. Jen ve Svitavách nadšení nepanovalo, neboť všichni věděli, že tahle ztráta dvou bodů musí béčko mrzet.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Moravská Třebová – Choceň 2:0

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Začali jsme aktivně, tak, jak jsme chtěli, dostali jsme se do šancí a jednu z nich jsme po perfektní souhře Šrom – Štaffa – Polák zužitkovali. Pojistku jsme přidali díky přesné hlavičce Murina po rozehrané standardní situaci. S trochou nadsázky by se dalo říci, že jsme dali dvě branky a bylo po utkání. Potom jsme si začali myslet, že to dál půjde samo, hráli jsme zbrkle a ke slovu se postupně dostal i soupeř. Jeho útočné snažení jsme ale přečkali a zápas se víceméně dohrával. V naší hře byly dobré věci, ale byly to spíše jenom takové vydařené pasáže, nevyvarovali jsme se ani hluchých míst. Jsem rád, že jsme konečně zvítězili za tři body.

Hlinsko – Polička 2:1

Michal Kozel, trenér SK Polička: Hrál se kombinační fotbal se šancemi na obou stranách, myslím, že pro diváky se jednalo o koukatelné utkání. My jsme ve druhém poločase inkasovali dva slepené góly, když ten druhý byl od hlineckého útočníka opravdu velice pěkně provedený. Potom jsme začali hrát nátlakový fotbal, vstřelili kontaktní branku a v závěru měli dvě tři nadějné pozice, které se daly proměnit. Bohužel se to nepovedlo a prohráli jsme, ale zápas to od nás nebyl špatný a řekl bych, že remíza by jeho průběhu odpovídala více.

Slatiňany – Dolní Újezd 4:1

Jan Kabrhel, sekretář TJ Sokol Dolní Újezd: Slatiňanská pohádka teď frčí ve fotbalovém přeboru třetího nejmenšího kraje naší republiky. A my musíme v této pohádce dělat kulisy. Ale nedělali jsme je špatně. Více než půlhodinu jsme byli rovnocennými soupeři, až po přestávce byli domácí nad naše síly. Těší nás, že se nikdo nezranil, že jsme nevybouchli a že máme nejtěžší utkání jara za sebou.

Svitavy – Libišany 2:3

Oldřich Palla, vedoucí družstva TJ Svitavy: „Anglický" týden se nám nevydařil, zisk bodu ze tří utkání mluví za vše. Právě za mluvení jsme však dostali hodně žlutých karet a zde je také možná příčina neúspěchů, když se hráči rozptylují verdikty rozhodčích a nesoustředí se na hru. Proti Libišanům jsme začali aktivně, v první čtvrthodině měli tři dobré příležitosti, ale bez efektu. Hra se vyrovnala, soupeř se lehce dostal do vedení, které zvýšil po pěkné akci po půlhodině hry. Naštěstí se krásně trefil i Chlup, když se nebál vystřelit z dálky, takže jsme šli do druhého poločasu s reálnou šancí na obrat. Libišany začaly hrát spíše na jistotu, takže když jsme vyrovnali a soupeř šel do deseti, vše nahrávalo tomu, abychom toho opravdu dosáhli. Byli jsme útočnější, nastřelili dvakrát tyč, ale snaha přišla vniveč, když hosté z posledního útoku vytěžili pokutový kop za faul brankáře. Ten proměnili a my vyšli po celkem dobrém výkonu opět naprázdno.

I. A TŘÍDA

Pomezí – Vysoké Mýto B 4:0

Milan Janko, trenér TJ Sokol Pomezí: Naštěstí pro nás vstoupili hosté do utkání smolně. Do páté minuty nedali dvě gólovky, ta druhá byla z kategorie velešancí. Naopak z naší první návštěvy soupeřovy poloviny se nám podařilo bezchybně realizovat standardní situaci. Když jsme i tentokrát proměnili pokutový kop, zdálo se, že utkání bude pod naší kontrolou. Přišla však poslední minuta první půle a výhodu penalty měli i hosté. Křemenák ji kryl a tady se patrně lámal chleba. Po přestávce jsme průběh hry hlídali a výsledek ještě vylepšili. Hosté si určitě takovým rozdílem prohrát nezasloužili, ale musím všechny kluky pochválit za zodpovědnost a bojovnost. Jestli bych měl přece jenom někoho trochu vyzdvihnout, tak bratry Nespěšné a Veselého.

Svitavy B – Luže 2:2 (PK 1:4)

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Hořkosti jsme si v tomto zápase vypili nikoli pověstný kalich, nýbrž téměř bezedné vědro plněné z nejhlubšího jezera. Zaslouženě jsme dvakrát vedli, hosté však ukázali, že lze uspět z ničeho. Využili jsme pouze jedinou z desítek standardních situací, zde nás tlačí bota. Málo efektivní jsme byli také v šancích, které jsme si vypracovali hezkými kombinacemi nebo důsledností a dobrým čtením hry. Tvrdá práce se nám ale vyplatí.

Litomyšl – Lanškroun 2:0

Ivo Svoboda, hrající trenér TJ Jiskra Litomyšl: Prvních pětatřicet minut mělo z naší strany výraznou kvalitu. Dali jsme branku, nastřelili tyč, břevno, neproměnili pokutový kop, měli další velké šance, zápas jsme v těchto fázích mohli v pohodě rozhodnout. Potom se něco změnilo, my museli čelit velkému množství standardních situací soupeře a tím jsme se místy dostávali pod tlak. Utrpěl tím i fotbal jako takový. Hra byla rozháraná, ztratila na plynulosti, odbývala se převážně v rytmu vysokých míčů do naší šestnáctky a nebyla pro diváky tak zajímavá jako v úvodních fázích duelu. Kladli jsme před zápasem důraz na určité herní věci, kluci to dokázali přenést na trávník, takže vítězství nad soupeřem, který má svoji sílu, pokládám za zasloužené. Proti týmu z čela tabulky jsme podali dobrý výkon.