Litomyšl – Polička 2:3

Jiří Valta, trenér Jiskry Litomyšl: Všechna čest Poličce, ale tohle utkání může sloužit jak instruktáž, jak se dá zápas, který jsme měli určitě vyhrát, úplně znehodnotit. Myslím, že tak snadno, jako u nás, už Polička nikdy a nikde nezvítězí. Všechny tři góly jsme ji nepochopitelnými zkraty sami darovali. Snažili jsme se tým na soupeře co nejlépe připravit, ale co je to platné, když během prvních pěti minut druhé půle jsme schopni hosty takto posadit do sedla. A když se vzpamatujeme, srovnáme, snažíme se ještě strhnout výhru na svoji stranu, tak přijde další neskutečná ztráta míče a nemáme nic. Nezklamala mě ani tak naše hra, protože řada kluků odvedla dobrý výkon, ale takové zkraty. To nemůžeme porazit vůbec nikoho. A jsem přesvědčen, že Polička, i kvůli středečnímu zápasu v nohách, tentokrát k poražení určitě byla.

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Završili jsme náročnou sérii neděle – středa – sobota, hráli jsme v pozměněné sestavě, takže jsme vycházeli z toho, že nebudeme moc tlačit na pilu. To nám narušil inkasovaný gól, takže jsme museli zmobilizovat síly, zatlačili jsme a dvěma góly vývoj otočili. Litomyšl ale měla rychlé a šikovné hráče na stranách, po jedné jejich akci padla vyrovnávací branka. To byl moment, kdy se domácí zvedli, tam jsme mohli dostat i další gól, ale nakonec rozhodla větší zkušenost a vůle po vítězství na naší straně. Možná to bylo trochu štěstí pro nás, únava se projevila, ale vyhráli jsme a tak jsem spokojen.

Svitavy B – Choceň 1:0

Petr Hnát, trenér TJ Svitavy B: Získali jsme tři důležité body v domácím prostředí s velmi kvalitním soupeřem. Hosté sice byli prakticky po celý zápas aktivnější, techničtější a měli více ze hry, nám se ale podařilo využít jednoho zaváhání jejich obrany a brankáře ke vstřelení vítězného gólu. Důsledně jsme plnili i stanovené defenzivní úkoly, takže jsme do konce utkání Chocni nedovolili, aby si vypracovala nějakou vyloženou příležitost. Chválím celou naši obrannou fázi, v níž vynikl zkušeností a organizací hry Radim Jelínek. V útoku se statečně pral Michal Frolo.

Dolní Újezd – Chrudim B 1:1

Radek Novotný, vedoucí družstva Sokola Dolní Újezd: Před utkáním bychom bod proti silnému soupeři rozhodně brali, ale po závěrečném hvizdu jsme přece jenom cítili trochu zklamání, protože si myslím, že se tento zápas dal dovést k vítězství. Hosté určitě byli fotbalovější, nám se ale dařilo bojovností a důrazem držet s favoritem krok. Škoda, že jsme některé situace nevyřešili lépe. Mrzí nás neodpískaná penalta, která byla jasná. Vyloučení, to se ve fotbale stává. Do dalších zápasů však můžeme na výkonu proti Chrudimi stavět.