Trenéři regionálních celků znovu okomentovali víkendové zápasy svých týmů v nejvyšší krajské soutěži mužů.

Litomyšl – Svitavy 0:4

Pavel Schejbal, trenér Jiskry: Musím uznat, že Svitavy u nás zvítězily naprosto zaslouženě. Do prvního poločasu vletěli jejich hráči na plné pecky a my na to nedokázali zareagovat. Nechali jsme jim tolik prostoru ke hře, až to bylo po půlhodině 0:3 a tím bylo prakticky po zápase. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale na Svitavy to nemohlo stačit. Soupeř u nás zahrál opravdu výborně, dával pěkné góly po kvalitně sehraných akcích, ale my jsme mu to naším ustrašeným výkonem usnadnili. Na tento zápas je nutno rychle zapomenout a soustředit se na další, ve kterých už potřebujeme bodovat. V nich pro nás určitě bude značným přínosem Aleš Bednář. Byli jsme domluveni, že v jeho prvním utkání za Litomyšl nastoupí do druhého poločasu, ale od příště by měl být v základní sestavě.

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Po dlouhé době nás čekalo derby s Litomyšlí, která měla předešlé výsledky docela kvalitní. Proto jsme se na zápas chtěli dobře připravit a povedlo se. Kombinaci brzdilo nerovné hřiště, ale i tak jsme potvrdili naši vzrůstající formu. Obranné řady se vyvarovaly zbytečných chyb a dopředu jsme byli velice produktivní. Když to shrnu – s přehledem zvládnuté derby, zasloužen vítězství a navíc i pěkné branky. Musím se ještě zmínit i o rozhodčích. Neskrývám, že jsem měl před utkáním lehké obavy, ale trojice sudích byla naprosto korektní a celý zápas odřídila na výbornou.

Moravská Třebová – Cerekvice 2:0

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: Po delším čase mohu říci, že jsme nejen vyhráli, ale byli i lepší. Dařila se nám kombinační hra a dostávali jsme se do brankových šancí. Do poločasu to mohlo být 3:0, ale dali jsme jeden gól. Po přestávce hosté hru vyrovnali, ale o všem rozhodla chyba jejich obrany, která pustila do sóla Linharta, brankář ho fauloval, byla z toho červená karta a penalta. Myslím, že pro diváka to musel být pohledný zápas, také soupeř hrál útočně. Jsem rád, že na naši hru se dalo dívat, byly tam pěkné akce. Musím pochválit nového gólmana Večeře, který měl za stavu 1:1 důležité zákroky, dále pak Linharta, který dal gól a byla na něho penalta, a Strouhala, jenž v záloze hodně naběhal.

Evžen Kopecký, trenér Slavoje: Zápas se na stranu domácích naklonil během úvodních minut. První šanci jsme měli my, ale nedali ji, druhou soupeř a ten ji využil, přitom to bylo po autovém vhazování a naši hráči vypadali, jako že nevěří, že by z autu mohla být šance. Od toho se odvíjel celý průběh utkání. My jsme poté marně dobývali domácí defenzivu a nechávali často okénka v obraně, což hasil výbornými zákroky Ehrenberger. Po přestávce jsme chtěli postupovat trpělivě nátlakovou hrou a to se nám docela dařilo, ale žádnou možnost jsme nedali. Na tom měl velkou zásluhu nový domácí brankář, který předvedl některé zákroky, jaké se málokdy vidí. Trest přišel v závěru, po vyloučení Ehrenbergera a proměněné penaltě byl zápas rozhodnutý. Porážky je škoda, protože šance na to byly, abychom ve Třebové uspěli.

Polička – Heřmanův Městec 2:0

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Upozorňoval jsem hráče, že půjde o těžší zápas, že byly ty dva předchozí v Holicích a Vysokém Mýtě. Bylo to třetí utkání v týdnu, navíc bez zraněného Stejskala a to je proti takovému soupeři vždy ztráta. Hosté se zatáhli, v prvním poločase se jen sporadicky dostávali za polovinu. Po přestávce, kdy naše hra pomalu uvadala, se dopředu dostávali trochu více, ve větším počtu hráčů a měli i dvě velké šance. Paradoxně však to, že soupeř častěji útočil, pomohlo nám a podle mě to bylo i rozhodující. Vzadu ponechával více volnosti, my jsme vystřídali a noví kluci Poul a Čípa dali dva góly. Po únavě z minulých zápasů jsme rádi za jakoukoli výhru. Bylo to náročné, dlouho jsme nemohli dát branku, ale povedlo se to a věřím, že se náš výkon zase zvedne.

(rh, mo)