Za jednotlivými duely v krajském přeboru a I. A třídě se ohlédli trenéři.

Utkání Letohrad B – Svitavy měli kuriózní předehru, když hosté zjistili, že doma zapomněli registrační průkazy. A tak museli hrát na občanky, které však Ovad a D. Jukl neměli s sebou. „Nastoupili jsme prakticky v jedenácti, naopak soupeř byl posílen o několik hráčů áčka. Podle toho vypadal úvod,“ komentuje trenér hostů Zdeněk Válek. „Důležitým momentem byla Lampárkem chycená penalta, díky ní jsme zůstali ve hře,“ dodal.

V první půli hosté zahrozili jenom jednou, ale chybu Valty už nestačil Frolo potrestat. Po změně stran došlo k obratu. „Domácí hráli ukolébaní, toho jsme využili a převzali iniciativu. Dobře jsme využívali jejich čím dál častějších chyb, vytvářeli jsme závary kolem vápna a po jednom z nich vyrovnal Šilar na 1:1. V závěru jsme mohli dokonce vyhrát, když Jelínek trefil hlavou tyč,“ ohlédnul se za utkáním Válek, jenž je s třízápasovou sérií zápasů venku spokojen. „Body ze hřišť soupeřů se počítají, my jich máme sedm,“ chválí si.

Polička remizovala s Holicemi 1:1 a hrající trenér František Švec nebyl příliš spokojen. „Byl to náš nejhorší výkon na podzim. Hosté u nás zanechali dobrý dojem, nevím, zda to bylo tím, že byli tak kvalitní, nebo my hráli tak špatně,“ přemítá Švec. Nejlepší pasáží Poličky byla závěrečná čtvrthodina první půlky po vyrovnání Netolického na 1:1, ale i po přestávce byli hosté lepší. „Paradoxně tu největší šanci jsme měli my, když Stejskal nepřekonal ležícího gólmana. Bod však byl pro nás z tohoto utkání maximem, výkon byl horší než v předešlých kolech. Znovu se potvrdilo, že pokud máme den, tak nastřílíme lehce tři branky, když ne, tak nám to tam nespadne,“ pronesl Švec.

V I. A třídě sahala na první výhru Litomyšl, která otočila souboj se Starým Hradištěm z 0:2 na 3:2, ale v závěru neodvrátila vyrovnání ze standardní situace. „Začátek nebyl skutečně nic moc, naštěstí nám pomohli sami hosté vlastním gólem,“ řekl trenér František Dvořák, který poté s potěšením sledoval, jak se jeho svěřenci zvedli. Ve druhém poločase soupeře zmáčkli a třemi brankami obrátili vývoj. „Měli jsme dát na 4:2 a 5:2, šance byly, trefili jsme dvě tyče. Poté si na nás rozhodčí vymyslel přímý kop, ze kterého jsme ale neměli inkasovat,“ lituje Dvořák, jenž přesto vidí posun v herním projevu mužstva. „Hra po změně stran měla tvář, dostávali jsme se do šancí. Čekají nás dva klíčové zápasy, tam to chceme znovu prokázat.“

Dramatickou bitvu sledovali diváci v Dolním Újezdu, který v poslední desetiminutovce otočil ve svůj prospěch střetnutí proti Heřmanovu Městci na 3:2. „Byl to velmi kvalitní zápas, jenž se musel líbit. Nechybělo v něm nasazení ani gólové koření fotbalu,“ uvedl domácí trenér František Jandáček. Výhru svých svěřenců pokládá za zaslouženou. „Měli jsme více brankových šancí než soupeř, od kterého jsem čekal přece jenom více. Obranu měl dost prostupnou a také gólman Raba mu zjevně chyběl. Cením si toho, že jsme dokázali v závěru obrátit výsledek,“ dodal újezdský lodivod.

Morašice neměly mít na půdě moravanského lídra I. A třídy mnoho šancí, ale nakonec byli bodovému zisku blíže, než možná sami čekali. „V první půli jsme inkasovali po střele odražené od břevna a dorážce. Sami jsme jednu tutovku nevyužili. Po přestávce jsme vyrovnali a měli dvě další vyložené šance, soupeř nepotvrzoval pozici lídra,“ sdělil hrající trenér Morašic Petr Kuta. „Bohužel jsme mu sami pomohli vlastními hrubkami v defenzivě, které byly potrestány. Naše hra byla do 70. minuty solidní, chyby a neproměňování šancí nás připravily o lepší výsledek. Na remízu tam bylo, dalo se i vyhrát.“

Ve Stolanech dostal fotbal ránu

Střetnutí krajského přeboru fotbalistů Stolany – M. Třebová vzedmulo emoce. Kouč Slovanu PETR MRÁZEK neskrývá roztrpčení.

Jaké dojmy ve vás převažují po zápase ve Stolanech s odstupem času?

Fotbalovou stránku nemá cenu hodnotit. Naše chyba byla, že jsme nedali šance. Soupeř nestačil, byl opravdu slabý, zápas mu vyloženě vyhrál rozhodčí. Ztratili jsme tři body, týdenní práce s mužstvem byla znehodnocena, ale to člověk dokáže hodit za hlavu. Jenže v atmosféře, která byla nastolena nahoře po příchodu Ivana Haška, dostal fotbal zase jednou pořádnou facku.

Na podzim jste, až do tohoto duelu, neměl k rozhodčím připomínky…

Devět kol to bylo v pořádku. Samozřejmě nějaké drobné chyby vždy nastanou, ale to k fotbalu patří. Ale z toho, jak se dá řídit zápas tak jednostranným způsobem, jako ve Stolanech, je mi smutno. Já jsem od toho, abych trénoval mužstvo, abych vedl hráče k fair play, a pak přijde tohle.

Hodíte nyní porážku 1:2 za hlavu?

Vím, že takové věci byly, jsou a budou, je mi to však líto. Nejhorší na tom je, že to byl mladý rozhodčí, který by měl mít určitý morální kredit. Mimo jiné utkání třeba ukončil o 90 sekund dříve, i přes několik střídání a zranění. Nic nezměníme, jsme bez tří bodů, před námi je další zápas, uvidíme, co se bude dít.