Hodnocení trenérů udělalo symbolickou tečku za sedmým dějstvím fotbalového krajského přeboru. Je přitom zřejmé, že ne všem se o zápasech hovořilo úplně vesele.

Cerekvice – Pardubice C 1:0

Evžen Kopecký, trenér Slavoje: Myslím si, že utkání bylo okořeněno výbornými výkony obou týmů a nasazením přesahovalo úroveň krajského přeboru. První poločas byl vyrovnaný, my měli nebezpečnější akce, ale nedotáhli je do konce. Po přestávce jsme se nemohli kvůli soupeřověaktivitě dostat do hry a hosté nás hodně zlobili. Paradoxně po jejich dvou nevyužitých šancích jsme se probudili a utkání rozhodli Zahálkou po krásné akci Fikejze. Pardubičtí mladíci se prezentovali výborným výkonem a proto mě toto vítězství moc těší. Nadprůměrný zápas odehráli David a Zahálka.

Moravská Třebová – Lanškroun 1:1

Martin Komoň, trenér SKP Slovan: Když ještě v 89. minutě máte v rukou tři body a v 90. pouze jeden, tak se utkání samozřejmě těžko hodnotí. Doma hrajeme trochu nervózně, nedaří se nám kombinace, kazíme jednoduché přihrávky. Vyrovnaný první poločas přinesl po jedné šanci na každé straně. Ve druhém se nám podařilo dát brzy gól a měli jsme dvěstoprocentní příležitosti k pojištění náskoku. Nedali jsme ale branku ani z malého vápna, tím urazili fotbalového Boha a v závěru byli potrestáni. Je to pro nás ztráta dvou bodů. Neříkám že jsme soupeře nějak drtivě přehrávali, ale takový zápas jsme zkrátka měli dovést k výsledku 3:0, a ne 1:1.

Chrudim B – Litomyšl 5:0

Pavel Schejbal, trenér Jiskry: Domácí vyhráli naprosto zaslouženě,protože nás předčili ve všech herních činnostech, zejména v rychlosti, výbušnosti a v koncovce. Byla to pro nás taková malá lekce, jak se má hrát fotbal. Inkasovali jsme naivní góly po nepokrytí hráčů soupeře, sami jsme obligátně čtyři vyložené šance nevyužili. Chrudim byla daleko produktivnější, vedla do poločasu 3:0 a zápas si potom v klidu dohrála. Mrzí mě nejen výsledek, který je pro nás hodně krutý, zase tak špatnějsme nehráli, ale rovněž zranění Michala Sršně, který nám bude v příštích utkáních chybět.

Polička – Hlinsko 0:1

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Přijel k nám silný soupeř,který se posílil o kvalitní hráče a chce hrát o přední příčky. Přesto jsme si proti němu vypracovali několik šancí, ale nakonec jsme nedali ani penaltu. Šel ji kopat Pavliš, zdál se mi psychicky odolný, ale zahrál ji špatně. Do 50. minuty jsme hráli dobře, jenže po nevyužitém pokutovém kopu jsme byli skleslí, na kluky dolehla ustrašenost, báli se něco udělat a dvacet minut před koncem jsme inkasovali rozhodující gól. Chybí nám Stejskal, který by to dovedl vzít na sebe a udělal ten rozhodující krok. Jiskřičkou naděje v naší krizi je to, že by snad příště už mohl být k dispozici.