Neděle byla v krajském přeboru fotbalistů pro týmy ze Svitavska příjemnějším z obou víkendových dnů. Litomyšli i Moravské Třebové se dařilo výborně, je ale škoda, že v případě Slovanu přišlo kýžené vítězství příliš pozdě. V sobotních utkáních vzala Polička ráda zavděk s bodem z České Třebové a Cerekvici mrzela další těsná porážka.

Moravany – Litomyšl 2:4

Jiří Valta, trenér Jiskry: Pokud vedete po třiceti minutách 3:0, tak samozřejmě předpokládáte, že se zbytek utkání bude vyvíjet jednoznačně ve váš prospěch. Jenže nás místo toho poznamenala inkasovaná branka a v kabině jsem upozorňoval, že zdaleka není rozhodnuto. Pochopitelně nebylo, brzy přišel další gól v naší síti a strach o výsledek. Soupeř ale postupně více otevíral hru, což nám vyhovovalo, dostávali jsme se do brejkových situací a když se jednu z nich povedlo Abidovi dotáhnout do gólového konce, byl to rozhodující okamžik utkání. Celkově si myslím, že jsme si zaslouženě odvezli tři body, protože jsme byli lepším mužstvem. Nebylo to však jednoduché a výhra má velkou cenu. Jsem spokojen s výsledkem a po delším čase také s předvedenou hrou. Z dobře pracujícího kolektivu tentokrát musím vyzdvihnout Abida, který nade všemi hráči vyčníval.

Moravská Třebová – Hlinsko 1:0

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: Konečně přišel vítězný zápas. Dvacet prvních minut bylo od nás výborných, měli jsme tam i vyloženou šanci. Potom získali mírnou převahu fotbalovější hosté, ale do příležitostí se moc nedostávali, což platilo i po změně stran. Nám pomohlo střídání, když s příchodem Doseděla získala naše útočná fáze na kvalitě. Zase jsme měli dvě tři slibné možnosti, soupeř navíc ve snaze rozhodnout trochu zapomínal bránit a nám se nabízely rychlé brejky. V poslední minutě se nám povedlo jeden z nich dotáhnout ke gólovému konci a poprvé na jaře zvítězili. Všem hráčům chci poděkovat za přístup k utkání. Po dlouhé době jsme odehráli zápas s nulou a vyvarovali jsme se individuálních chyb. Na to, že je Hlinsko třetí v tabulce, jsem očekával, že bude nebezpečnější.

Cerekvice – Žamberk 1:2

Roman Flídr, trenér Slavoje: Na domácím trávníku jsme přivítali tým Žamberka, který má ve svém středu řadu zkušených hráčů hrajících ještě v nedávné době vyšší soutěže. Hrál se vyrovnaný zápas, ve kterém byl soupeř aktivnější v první půli a náš tým ve druhé. O výhře hostů rozhodla vyšší produktivita v zakončení a větší zkušenost na straně soupeře. Našemu týmu se rozhodně nedá upřít snaha, ale bohužel na získání bodů to nestačilo.

Česká Třebová – Polička 2:2

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Myslel jsem si, že by se v České Třebové dalo i vyhrát. Věděl jsem, že domácí budou oslabení, ale ukázalo se, že i tak to je solidní mužstvo, která má svoji sílu na míči i při hře tělem. Nám se moc nedařilo udržet balon na zemi, soupeř asi byl trošičku lepší, takže i když jsme vedli 2:1, jeden gól si dali sami a před druhým od Borka udělali chybu, tak získaný bod je pro nás dobrý. Slušnou střeleckou formu potvrdil Marek Leinweber, který se dokázal prosadit u branky soupeře a i vlastní gól byl jeho.