Nebýt fotbalistů Poličky, bylo by hodnocení druhého mistrovského fotbalového víkendu z pohledu okresních zástupců v krajském přeboru neradostné. Svěřenci Romana Kysilka se však se šesti body sluní na čele tabulky!

Polička – Moravany 3:0

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Po loňské zkušenosti a porážce s tímto soupeřem jsme měli respekt, ale kluci k utkání přistoupili zodpovědně. Chtěli jsme uspět, aby se nám v dalších kolech hrálo lépe. V prvním poločase jsme mohli proměnit i více šancí než dvě, takhle pořád existovala hrozba kontaktního gólu. Hosté ovšem svoje příležitosti nezužitkovali a Stejskal vnesl do našich řad brankou ze 79. minuty uklidnění. Ve druhém poločase jsme spíše čekali na brejkové možnosti, ty sice přicházely, jenže bez efektu a proto zůstával výsledek tak dlouho na vážkách. Hosté mě překvapili negativně v tom smyslu, že nehráli tak agresivně, jak jsem čekal, kombinačně se pak proti nám moc neprosazovali. Před těžkým zápasem v České Třebové to pro nás byla dobrá prověrka.

Svitavy B – Pardubičky 0:3

Petr Hnát, trenér TJ Svitavy B: Soupeř se představil jako kompaktní, ve všech řadách vyrovnaný tým, jenž nás nepustil ke hře, jakou jsme předváděli v uplynulých sezonách. Jedinou šanci, kterou jsme měli na začátku utkání, jsme neproměnili, a hosté pak využili všechny naše hrubé chyby, které jsme během utkání vyprodukovali. Ve druhém poločase se nám přes zvýšené úsilí nepodařilo výsledek zkorigovat.

Choceň – Dolní Újezd 3:1

Radek Novotný, vedoucí družstva Sokola Dolní Újezd: O výsledku rozhodl mizerný první poločas z naší strany, kdy jsme inkasovali po vlastních chybách a nedůsledném bránění hráčů soupeře. Druhá půle byla určitě lepší, i když domácí přece jen ubrali na tempu. Povedlo se nám snížit a byla škoda, že za stavu 3:1 Jan Vomáčka ve velké šanci hlavou jen těsně minul branku. Mohlo to být ještě zajímavé a Choceň by se možná trochu klepala. Je ale jasné, že podobná utkání proti soupeřům, kteří hrají krajský přebor stabilně delší dobu, to pro nás není žádná legrace.

Žamberk – Litomyšl 3:0

Jiří Valta, trenér Jiskry Litomyšl: Zápas se rozhodl v prvním poločase. To, co jsme chtěli hrát, se rozbilo po nějakých sedmi minutách, kdy jsme poprvé inkasovali. Tady se nám zbortily plány. Postupně jsme se sice otřepali, ale přišly další hloupé góly v naší síti, nejprve po nedůslednosti v malém vápně a pak po chybě brankáře Kačera, který namazal Bredovi. Ve druhém poločase jsme chtěli zápas zdramatizovat, ale bohužel, i když jsme se do šancí dostali, zůstaly bez využití. Naše ofenzivní činnost byla celkově špatná, chodili jsme dopředu v malém počtu hráčů, počínali si nedůrazně a když se přidala zaváhání v obraně, tak to nedopadlo dobře. Žamberk má kvalitní mužstvo a v tomto zápase vyhrál zaslouženě.