Fotbaloví fanoušci se konečně dočkali startu podzimní části krajského přeboru se čtyřnásobnou účastí zástupců svitavského regionu. Tři z nich si na začátek připsali plný zisk a to je pozitivní bilance. S nulou se muselo smířit jen svitavské béčko, ale co se nepovedlo teď, může přijít příště. Přinášíme tradiční komentáře zainteresovaných k utkáním.

Polička – Třemošnice 4:3

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Kdyby trenér věděl dopředu, že padne sedm gólů a jeho tým vyhraje, asi by se mu zápas líbil podobně jako divákům. Takhle to byly docela nervy a už jsem si myslel, že budeme rádi za remízu. Za stavu 3:2 jsem asi měl kluky trochu zabrzdit, ale zdálo se, že soupeře dorazíme, což se nestalo, naopak jsme inkasovali vyrovnávací branku. Nakonec to však dobře dopadlo a vyhráli jsme, i když asi nezaslouženě, ale takový je fotbal. Měli jsme trochu problémy ve středu zálohy, kdy nemohli hrát bratři Petrovi, a bylo to znát. Vznikalo tam hodně ztrát, soupeř, který má ve svém středu velmi dobré fotbalisty, toho využíval k rychlým protiútokům a z nich skóroval. Fotbalově to z naší strany nebyla žádná sláva, to je fakt, ale tři body jsou doma a to je nejdůležitější. Chválím Navrátila nejen za vítězný gól a samozřejmě s chutí hrajícího autora hattricku Stejskala.

Litomyšl – Letohrad B 3:2

Jiří Valta, trenér Jiskry Litomyšl: Letohrad v sestavě, v jaké přijel, byl pro nás soupeřem, se kterým jsme chtěli získat tři body. V této snaze nás hned zkraje přibrzdil nešťastný vlastní gól, ale pak se ukázalo, že v týmu je síla. Zatlačili jsme soupeře, hráli dobrý fotbal a otočili skóre na 3:1. Druhá půle nebyla zdaleka tak dobrá, nepřidali jsme čtvrtou branku, nedokázali se ani vyhnout kontaktnímu gólu hostů a nakonec se strachovali o výsledek až do závěru. Ale udrželi jsme ho a to je pro celý tým velmi důležité, psychicky nám to pomůže. Na to, že se jednalo o první ostrý zápas a sestava nebyla optimální, jsme to zvládli slušně, i když mě druhý poločas trochu mrzí. I ti kluci, kteří hráli poprvé v základní sestavě v krajském přeboru, mě nezklamali a pochvalu si zaslouží gólman Kačer, který zachytal dobře a v rozhodujících chvílích utkání nás podržel.

Dolní Újezd – Svitavy B 2:1

Radek Novotný, vedoucí družstva Sokola Dolní Újezd: Jsme hrozně rádi za tři body, vůbec první, které kdy v historii Dolní Újezd vybojoval v krajském přeboru. Asi se nedá říci, že by to bylo vyloženě zasloužené vítězství, i Svitavy si v průběhu zápasu vytvořily velké šance, ale díky velmi dobrému výkonu brankáře Janeckého, bojovnosti celého týmu a dvěma gólům v úvodu utkání jsme se mohli radovat. Nemůžeme ale nijak usnout, i tento zápas totiž jasně ukázal, že nás nadále čeká spousta práce.

Petr Hnát, trenér TJ Svitavy B: O výsledku rozhodl první poločas, kdy jsme se dopustili dvou chyb v obraně, které soupeř dokázal potrestat. V poli byla hra jinak vyrovnaná, na šance jsme na tom možná byli i lépe, ale nedokázali jsme využít ani ty nejvyloženější, když jsme šli sami na branku. Druhá půle byla z naší strany určitě povedenější, naší hru oživil střídající Raplík, ale bohužel se nám povedlo vstřelit jenom jednu branku. Další možnosti jsme nedotáhli do konce, přestože jsme domácí zatlačili, a proto z toho byla porážka.