Trenéři regionálních celků znovu okomentovali víkendové zápasy svých týmů v nejvyšší krajské soutěži mužů.

Choceň – Litomyšl 0:0

Pavel Schejbal, trenér Jiskry: Bylo to bojovné utkání, ve kterém se šance rodily na obou stranách. Myslím si, že těch vyložených jsme měli více než soupeř a byli k vítězství blíže, ale se ziskem bodu jsem celkově spokojen. Kluci zápas odehráli dobře takticky, splnili to, co jsme si řekli v kabině. Kvalitně a bez chyb zachytal brankář Křemenák, který vyřešil několik složitých situací. Stoper František Švec odvedl ve svém prvním zápase za Litomyšl to, co jsme od něho čekali. Vnesl do hry klid, dirigoval obrannou hru, pro mladé hráče to je velká pomoc. Bod beru, teď by bylo třeba nějaký dovézt i ve středu ze Žamberka.

Cerekvice – Holice 0:5

Evžen Kopecký, trenér Slavoje: Při hodnocení tohoto zápasu mi samozřejmě není lehko. První poločas jsme sehráli vcelku vyrovnaně. Lze říci, že jsme soupeři stačili, dodržovali jsme určenou taktiku a snažili se pokrýt nebezpečné hráče Holic. To se nám dařilo, ale před koncem poločasu jsme inkasovali. Krátce po přestávce jsme dostali branku na 0:2, potom se naše hra úplně rozpadla a soupeř na hřišti dominoval. Řekl bych, že nejsme poslední, kdo s Holicemi prohrál tak vysoko, protože hrály opravdu výborně. Byli jsme oslabeni o stabilního stopera Benka a to se na hře také projevilo. Musíme se z debaklu psychicky rychle zvednout a dát všechno do středečního zápasu doma proti Heřmanovu Městci.

Vysoké Mýto – Polička 0:0

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Získali jsme první bod na Ústecku. Před zápasem bychom ho určitě brali, po něm zase tak zlatý nebyl. Nicméně si ho cením, protože Vysoké Mýto bylo zejména v obranné fázi, kde nám hodně míčů posbíral Šmeral, velice dobré. Na druhou stranu ani domácí naši defenzivu příliš nepřekvapili. Výjimkou byla pouze situace, kdy jsme soupeři sami namazali skoro do jistého gólu, ale Reichl vytáhl výborný zákrok. My jsme měli zejména ve druhé půli několik velice slibně založených akcí, ale tentokrát jsme je sami pokazili špatnými přihrávkami. Naše hra byla ovlivněna absencemi zraněných Nekvindy a Navrátila, únava z futsalu byla poznat na Netolickém. Největší zásluhu na výsledku měli bek Pavliš a brankář Reichl. Mrzí nás ztráta obránců Opiny a Krále, kteří utrpěli svalová zranění. Zaskočilo mě, že přestože Vysoké Mýto hraje o špici, tak na utkání bylo velmi málo diváků. Ve středu hrajeme v Holicích a při pohledu na jejich nynější výsledky máme z tohoto zápasu trochu obavy.

Dobříkov – Svitavy 0:1

Zdeněk Válek, trenér TJ Svitavy: Náš cíl byl od začátku jasný – zejména neinkasovat. Soupeř nastoupil s podobnou taktikou, po ztrátě míče ihned zalezl a jeho útočná aktivita se omezovala jenom na nakopávané dlouhé míče. Dá se říci, že jsme měli hru celou dobu pod kontrolou, když soupeř v podstatě nekombinoval, měl za celý zápas jednu náhodnou šanci, kterou Lampárek kryl. Nám se ujala Valtova utěšená střela z dálky a vezeme cenné, a myslím, že zasloužené body. Dalším pozitivem je fakt, že jsme podruhé za sebou udrželi čisté konto. Jsem spokojen.

Žamberk – Moravská Třebová 2:1

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: K zápasu jsme odjeli ve značně oslabené sestavě, chybělo nám pět hráčů ze základu včetně gólmana. To se na hře projevilo, musel jsem sestavu doplnit kluky z béčka, kteří jsou nižšího vzrůstu. A protože domácí hráči byli naopak urostlí, tak dvakrát využili svoji výškovou převahu a z centrů do šestnáctky vytěžili dva góly. Jinak si toho příliš nevypracovali. Nám se podařilo skórovat jednou z brejku, ale na bodový zisk to nestačilo. Je to škoda, myslím si, že v kompletní sestavě bychom minimálně na remízu dosáhli. Ve středu náš čeká těžký soupeř z České Třebové a věřím, že to pro nás dopadne lépe.

(rh, mo)