Ve čtvrtém pokračování fotbalového krajského přeboru dokázali rozšířit svoje bodová konta tři zástupci regionu. Dva z nich slavili vítězství.

Třemošnice – Svitavy B 0:1

Petr Hnát, trenér TJ Svitavy B: Bylo to naše šťastné vítězství proti kvalitnímu soupeři. Ten v prvním poločase využíval svoje velké hřiště, naopak my se s jeho parametry nedokázali srovnat, takže nás domácí přehrávali a nepustili nás k vážnějšímu ohrožení branky. Ve druhém poločase jsme se dostali trochu více do hry, vypracovali jsme si i několik gólových příležitostí a v závěru jednu z nich využili. Třemošnice ani stoprocentní možnosti neproměnila. Spolehlivý výkon odvedl brankář Lampárek, dobře zahrál také mladík Veselský na levé straně obrany. Samozřejmě jsme se šesti body z venku velmi spokojeni.

Žamberk – Dolní Újezd 3:1

Radek Novotný, vedoucí družstva Sokola Dolní Újezd: Přes upozornění trenéra, že je nutné si dát pozor na úvod zápasu, jsme ve třetí minutě prohrávali 0:2. Z toho jsme se pak oklepávali prakticky celý poločas. Po přestávce jsme ale přidali, výsledkem bylo snížení na 2:1 a kdyby proměnil deset minut před koncem Částek svoji velkou šanci, tak bychom možná bod brali, protože soupeř se hodně bál o výsledek. Místo toho jsme museli otevřít hru a inkasovali potřetí. Je to škoda, se Žamberkem se určitě dalo hrát. Musíme si z toho už vzít ponaučení, protože je to třetí zápas, kdy nám takhle utekl začátek.

Polička – Heřmanův Městec 2:0

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Nebyl to jednoduchý zápas, hlavně v prvním poločase, kdy hosté hráli velmi důrazně, rychle nás napadali a my se tomu nedovedli přizpůsobit, když naše pomalá hra nebyla účinná. Druhá půle byla lepší, herně už vyzněla jednoznačně v náš prospěch. Vytvářeli jsme si i šance a jednu z nich nohejbalovým zásahem proměnil Tomáš Švec. Sympatický projev hostů postupně vyčichl, zřejmě jim došly síly a neměli ani náznak příležitosti. Nám se podařilo potvrdit výsledek druhým gólem. Byl to úplné jiný zápas oproti České Třebové. Je znát, že nováčci z I. A třídy spíše než na fotbalovost sází na důraz.

Holice – Litomyšl 0:0

Jiří Valta, trenér Jiskry Litomyšl: Chtěli jsme zpátky body, které jsme ztratili doma, ale v prvním poločase nás soupeř přehrával ve středu pole, byl důraznější a měl dvě vyložené šance, při nichž nás podržel brankář Kačer. Po přestávce se hra začala překlápět na naší stranu, soupeř hrozil jen vysokými balony ze standardek. Zvýšili jsme důraz, získávali odražené míče, ale bohužel řešení naších útočných akcí bylo špatné a nedokázali jsme je dotáhnout do gólového konce. Bod je pro obě strany nakonec zasloužený, ovšem neskrývám, že jsem z výsledku zklamaný, protože jsme mohli v Holicích bodovat naplno. Přišlo mi, jakoby se kluci snad báli zvednout ze hřiště ještě něco více. Tento zápas jsme mohli zúročit lépe.