Česká Třebová – Litomyšl 5:2

Pavel Schejbal, trenér Jiskry: První poločas byl herně vyrovnaný, vedli jsme a kdyby nás nepoškodil rozhodčí, mohlo to vypadat jinak. Ve druhém jsme ale udělali zásadní chyby, které se nesmí stávat na okresní úrovni, natož v krajském přeboru. Zkušený soupeř s tak kvalitními útočníky, jaké má Česká Třebová, toho samozřejmě využil. Jinak jsme s domácími herně drželi krok, oni však ty hrubky neudělali, my ano a o tom byl tento zápas. Chválím Holce a Adamču, do zranění se mi líbil i Košín, jehož nucený odchod nás také poznamenal.

Žamberk – Cerekvice 0:1

Evžen Kopecký, trenér Slavoje: První zápas sezony přinesl dobrou a zajímavou podívanou. Nám se nevyhnula počáteční nováčkovská nervozita. Domácí nás zatlačili hlavně standardními situacemi, ty jsme ale naštěstí přečkali. Podařilo se nám vstřelit vedoucí branku a ta nás uklidnila. Byla jen škoda, že jsme z dalších šancí nedokázali náskok pojistit. Ve druhém poločase jsme však zodpovědnou hrou zápas hlídali a dovedli do vítězného konce, za což klukům patří poděkování. Chválím autora jediného gólu Stejskala, podržel nás i brankář Ehrenberger.

Polička – Moravská Třebová 2:1

Roman Kysilko, trenér SK Masokombinát: Byl to klasický domácí zápas, v němž jsme soupeře dokázali přehrát, ale nedovedli to vyjádřit gólově. Šance na to už v první půli byly, místo jejich využití jsme prohrávali a obával jsem se, že do zavřené obrany nám to půjde ještě hůře. Naštěstí se nám ale dařilo přes protihráče přecházet pohybem i kombinací. Nakonec jsme výhru strhli na naši stranu, ale stálo nás to hodně sil, některé kluky braly i křeče. Nový gólman Michal Reichl byl s týmem poprvé, došlo tam k jedné chybě, ale u brankáře jde vždycky o to, aby předvedl ten rozhodující zákrok, a to při Strouhalově gólové hlavičce dokázal. Určitě bude přínosem. Z našeho týmu bych ocenil Jirku Mužíka, vydal ze sebe hodně sil.

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: Polička byla určitě lepším mužstvem, její hráči byli pohyblivější, důraznější i přesnější v kombinaci. Dali jsme šťastný gól, tam jsme se soupeři na chvíli vyrovnali, ale ve druhém poločase na nás vyvinul tlak a z něho vyplynuly dva góly: jeden po individuální chybě, druhý po nedůrazu v defenzivě. Nám zápas nevyšel, neudrželi jsme vepředu míč, u většiny kluků jsem viděl nervozitu z prvního zápasu v přeboru. Ocenit musím dobrý výkon rozhodčích.

Hlinsko – Svitavy 2:3

Petr Urbánek, vedoucí družstva TJ Svitavy: Byl to nadprůměrný zápas hraný ve vysokém nasazení z obou stran. Tří bodů si velice ceníme, kluci ukázali charakter a utkání zvládli, i když se jim přestalo dařit. Hlinsko hrálo důrazně a agresivně, nebezpeční byli hlavně Slováček a po standardkách Jůn. Do našich řad se za stavu 2:3 vloudila nervozita, nedařilo se podržet míč. Také se hodně přiostřilo a rozhodčí měl plné ruce práce. My jsme v závěru měli z brejků snad čtyři loženky, bohužel jsme je nevyužili, ale vítězství dokázali udržet.

Čtěte také: KP: Vítězná premiéra v podání nováčka z Cerekvice