Víkendový program krajského přeboru fotbalistů udělal radost pouze poličskému trenérovi, jehož svěřenci si poradili s Cerekvicí a potvrdili tím svoji výtečnou jarní formu. To jeho kolegové z ostatních laviček neměli k valnému optimismu vzhledem k dosaženým výsledkům žádný důvod.

Litomyšl – Žamberk 0:0

Jiří Valta, trenér Jiskry: Do zápasu jsme šli s tím, že chceme potvrdit tři body z Moravské Třebové, což se nepovedlo. První poločas jsme odehráli vyloženě špatně a můžeme být šťastní, že skóre zůstalo bezgólové. Před utkáním jsem hráčům říkal, že mužstvo Žamberka má svoji kvalitu a u nás to prokázalo, určitě nepatří na ta místa, kde se nachází. Když dáte hráčům, jako jsou Breda, Čada, Ulvr či Bartoň prostor a nebudete k nim přistupovat, dopadne to tak, že si vypracují šance a jste rádi, že neinkasujete. Ve druhém poločase jsme se trochu zlepšili, ale ne o moc. Potýkali jsme se opět s velkou zbrklostí, těžkopádností, herní situace jsem neřešili dobře a ani ty možnosti, které jsme po přestávce měli, jsme nedotáhli do konce. Ani štěstí se na naší stranu nemohlo přiklonit, protože zápas jsme prostě nezvládli.

Polička – Cerekvice 4:1

Roman Kysilko, trenér SK Polička: Vyhráli jsme a můžeme být spokojeni. První poločas byl z naší strany dobrý, dařilo se nám a dali jsme brzy gól. Pak tam byla chvilková pasáž, kdy se více snažil soupeř, ale brzy jsme začali zase hrát my a do přestávky přidali ještě dvě branky. Druhá půle se odehrávala pod dojmem třígólového vedení, kluci přestali plnit úkoly zejména v ofenzivě, i přesto jsme se po standardní situaci ještě jednou trefili. V závěru jsme přece jen inkasovali i my a to měli hosté hned vzápětí i další šanci. Konec utkání jsme opravdu jen odbránili. Za první poločas ale musím tým pochválit. Překvapili mě však i někteří hráči z Cerekvice. Bylo patrné, že od zimy, kdy jsme s ní hráli přátelský zápas, udělal tento celek slušný pokrok.

Roman Flídr, trenér Slavoje: Do zápasu jsme vstupovali s cílem navázat na výkon z předchozího utkání a pokusit se přibrzdit na jaře rozjetou Poličku. Tento záměr se nám však rozplynul hned v prvním poločase, kdy jsme po třech hrubkách v defenzivě prohrávali 0:3. Po zlepšené hře ve druhém poločase a vytvoření si několika možností jsme zaznamenali alespoň čestný úspěch po gólu Šebrleho. O nápravu se celý tým bude snažit tuto středu v dohrávce na domácí půdě s mužstvem Lanškrouna.

Živanice – Moravská Třebová 2:0

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan: Utkání mělo jen průměrnou úroveň. My jsme přijeli s torzem družstva kvůli několika zraněním, přesto si myslím, že jsme si minimálně bod mohli odvézt. Hlavně ve druhém poločase jsme domácím byli naprosto vyrovnaným soupeřem, vypracovali si dvě vyložené šance, ale bohužel je nedokázali proměnit. Navíc v době našeho tlaku se dopustil hrubé chyby při trestném kopu Živanic brankář Vykydal, domácí díky tomu zvýšili na 2:0 a tím bylo o výsledku rozhodnuto. Nebýt tohoto momentu, tak jsme pořád mohli o remízu bojovat. Jsme v beznadějné situaci, ale celou soutěž se budeme snažit dohrát se ctí a ve zbývajících utkáních budeme usilovat o dobré výsledky.