Sinusoida poličských výkonů tentokrát padla do nižších pater.

Moravská Třebová – Svitavy 1:0

Domácím na již tak rozsáhlou marodku přibyl Holly, ale jejich hru to nepoznamenalo a k vidění bylo kvalitní derby plné nasazení a osobních soubojů. Co scházelo, byly šance a vzruch před brankami. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, avšak ani jedno mužstvo si nedovedlo vytvořit stoprocentní příležitost. Akcím na obou stranách chyběla trocha přesnosti i štěstí ve finální fázi. Za zmínku tudíž stojí snad pouze 32. minuta, ve které našel Fikr centrem Aberleho, jenže ten byl tísněn Bandouchem a hlavou nedokázal usměrnit balon mezi tyče. Poločas se dohrál ve středu pole.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí. V 53. minutě zatáhl míč Potáček, našel R. Šatníka, jenž minul Lampárkovu svatyni. Osud derby se naplnil o pět minut později, když Aberle vrátil přetažený centr J. Sedláčka před branku, k míči se sice jako první dostal Lampárek, ale nedokázal ho udržet a P. Šatník pohotově dorazil – 1:0. Po inkasované brance přebírali postupně iniciativu hosté, maximem jejich snahy byla v 72. minutě střela O. Ovada z hranice velkého vápna, která jenom vyprášila Kryštofovy rukavice.

To bylo ze svitavské strany vše, jalová hra druhého týmu přeboru v ofenzivní fázi nemile překvapila všechny diváky, jichž nebylo zdaleka tolik, jak by si takové derby zasloužilo. Závěr už sehráli domácí takticky na jedničku a převážně na polovině Svitav, bez problémů uhájili cenné vítězství.

Polička – Stolany 1:4

Domácí se od začátku snažili tlačit soupeře, který spoléhal na rychlé brejky. Slibné šance na obou stranách (Netolický, J. Petr – Ročín, Antoš) se neujaly. Ve 40. minutě hlavičkoval Vodička, Švec zasáhl míč zřejmě už za čárou rukou, rozhodčí ale gól neuznal, domácího stopera vyloučil a nařídil penaltu, kterou využil Ročín – 0:1.

I v deseti se Polička po změně stran vrhla dopředu, ale vyhořela v koncovce. Třeba v 52. minutě Opina neskutečně přestřelil téměř z brankové čáry, v dobrých pozicích se neprosadili O. Petr, V. Král ani Netolický, L. Král trefil břevno. Hosté dali druhý gól, ani nevěděli jak, Vodičkova střela se odrazila od zad Zavřela – 0:2. Naději vykřesal v 80. minutě hlavičkující V. Král, jenže hned za tři minuty se na půlce dostal k míči Antoš a ze 40 metrů zamířil pod břevno. Když poté Opina v ložence trefil Byrtuse, dostal Antoš v nastavení možnost pečetit stav. (tyl, obo, rh)