OBRAZEM: Dolní Újezd obrat dokonal, zato Jiskra nikoli

Svitavy - Zápasy fotbalové I. Atřídy byly ovíkendu brankově bohaté.

29.9.2009

Litomyšl přišla o vítězství v závěru zápasu.Foto: Petr Šilar

Tříbodově se znašeho regionu prosadil Dolní Újezd, blízko kprvní výhře byla iLitomyšl, ale vzávěru oni přišla. Morašičtí statečně vzdorovali lídrovi této soutěže.

Litomyšl– Staré Hradiště 3:3

Nebyl to duel pro slabší povahy. Příšerný začátek vpodání Jiskry měl v15.minutě za následek stav 0:2, vzápětí si ale hosté dali nevídaného vlastence a bylo zaděláno nadrama.

Domácí se postupně dostávali do hry, ve druhé půli oživil jejich projev střídající Pešek a právě on si vykoledoval penaltu, zníž srovnal Němec. Azačaly se dítvěci.

Hosté nedali dvojitou superšanci (tyč) a prakticky zprotiakce udeřil dorážející Hašek hlavičkou na 3:2.76. minuta– sólo Peška zakončené do tyče, pokračující akce a Černý bombou znovu tyč!! Idalší brejky byly slibné, ale Jiskře nebylo přáno a v89.minutě jí vítězství sebral Pecháček zpříméhokopu.

Uznání patří domácím za nasazení, díky němuž otočili vývoj, ale štěstěna se od nich odvrátila.

Fakta– branky: vlastní, Němec (PK), Hašek– Pecháček 2, Deutsch. Rozhodčí: Slabý (Chornice). ŽK: 1:2. Diváci: 90.Poločas: 1:2.

Jiskra Litomyšl: Křemenák– Němec, Hašek, Macháček, Pecháček, Košín, Černý, Kuchta, Drahoš, Beneš, Urban (Pešek, Janoušek).

Dolní Újezd– Heřmanův Městec 3:2

Mohutný nápor Sokola, při němž trefil J. Vomáčka břevno, utnul v6.minutě přímo zrohu Hlaváč– 0:1. Hosté se pak zatáhli, zulity je dostal vnástupu do druhé půle Novák po přihrávce M. Částka. Jenže poté zazdil tutovku Heinisch, Novák trefil tyč a hosté trestali, brejk zakončil Salfický.

Závěr byl zújezdské strany ďábelský. 83.minuta– J. Vomáčka hlavou do břevna. 84.– Svoboda také hlavou srovnal na 2:2.87.– neuznaný gól pro ofsajd. 90.– Svoboda druhým gólem vutkání rozhodl(3:2).

Vrušném duelu domácí vyhráli šťastně, nicméně zaslouženě.

Fakta– branky: Svoboda 2, Novák– Hlaváč, Salfický. Rozhodčí: Cach (Chrudim). ŽK: 0:2. Diváci: 150.Poločas: 0:1.

Sokol Dolní Újezd: Janecký– Pachta, Novák, Hladík, Svoboda, M. Vomáčka, Kučera, Kolčava, J. Částek, J. Vomáčka, Heinisch (Fulík, Štefl, Sedliský).

Moravany– Morašice 3:1

První poločas nepřinesl zajímavý fotbal, až ve 32.minutě trefil Lukas břevno a Fišer míč dotlačil do sítě– 1:0. Vzávěru půle se zatřáslo břevno inad Rumlem.

Ve 47.minutě se Vomáčkovi podařilo srovnat, ale favorit ivoslabení rozhodl pro sebe. Po přiťuknutí Kříže zakončil Imramovský na 2:1, aby vzávěru pečetil sámKříž.

Fakta– branky: Imramovský, Fišer, T. Kříž– Vomáčka. Rozhodčí: Neubauer (Chrudim). ŽK: 1:2. ČK: 1:0. Diváci: 60.

Sokol Morašice: Němec– Klement, Chmelík, Kopecký, Rajman, Jokeš, Petr Kuta, Pavel Kuta, M. Štancl, B. Válek, Vomáčka (Částek).

(rh, jka,pd)

29.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Litomyšl na překvapení sahala, ovšem nedosáhla

Na vině se řidiči neshodli

Svitavy - Policie hledá svědky nehody, při které se 24. listopadu střetla dvě vozidla na křižovatce ulic Olbrachtova a Na Červenici ve Svitavách.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Litomyšlští dorostenci udolali favorita

Svitavsko – Velmi dobře vstoupili do nadstavbové části své soutěže, ve které jde o účast v baráži o extraligu, hokejoví starší dorostenci HC Litomyšl. Ke druhému kolu přijela na jejich zimní stadion silná Chrudim a domácí celek se postaral o překvapení.