Ve Valech šlo přitom o ztrátu z rodu zbytečných.

V nedělním programu mohli být spokojeni jen v Dolním Újezdu, který má po dvou kolech na kontě šest bodů. To moravskotřebovští diváci prožili velké rozčarování a ani fanoušci z Morašic a Litomyšle nemohou být nadšeni.

Valy – Cerekvice 1:1

Jasná převaha hostů v první půlce vyústila jen v nastřelené tyčky Součka a Jandery. Ten v 50. minutě oslabil tým vyloučením (2. ŽK), ale Svoboda po centru Součka i tak otevřel skóre. Jenže v 70. minutě V. Bažant pěknou ránou srovnal a smírný stav se přes další příležitosti už nezměnil.

„Do poločasu jsme byli lepší, hrálo se prakticky na jednu bránu. Trefili jsme dvě tyče a měli další dvě tři velké možnosti. Bohužel brzy po přestávce se nechal zbytečně vyloučit Jandera, ale přesto jsme šli do vedení. Udržet jsme ho nedokázali, když i soupeř měl v početní převaze několik šancí a nakonec mohl i zvítězit. Odehrát celé utkání v jedenácti, museli jsme ve Valech vyhrát. Remízu beru jednoznačně jako ztrátu bodů,“ netajil se trenér Karel Řehák.

Fakta – branky: V. Bažant – Svoboda. Rozhodčí: Kvaček (Hlinsko) – Lukášek, Havel. ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0.

Slavoj Cerekvice: Jan Ehrenberger – Coufal, Růžička, Benko, Vosmek, Růžek, Svoboda, Lorenc, Souček, Jandera, Vondra (Schauer, Zeman).

Moravská Třebová – Dolní Újezd 0:1

Návštěva se na Slovanu na I. A třídu sešla skromná a během derby se nudila. Hrál se nezajímavý fotbal, v němž domácí sice jakous takous územní převahu měli, jenže u šestnáctky nevymysleli vůbec nic. Výjimkou byla 38. minuta, kdy sám z malého vápna zakončoval Maleňák, ale překopl. To už ale Újezd vedl, když si na přímý kop naskočil vysoký J. Vomáčka a hlavou skóroval.

Kdo snad od domácích čekal po přestávce probuzení, hodně se spletl. Hosté vcelku v klidu bránili, třebovské pokusy byly křečovité a nedůrazné. Jen P. Šatník se dostal k pořádné koncovce, ale těsně minul, jinak se domácí velmi trápili.

Trenér vítězů František Jandáček byl spokojen, jak jeho tým zvládl derby po taktické stránce. „Mrzí mě jen špatně vyřešené útočné akce ve druhé půli, kdy jsme šli několikrát do přečíslení. Domácí hráli po vápno, nejvíce se mi líbil zkušený Aberle, naopak ligovou posilu Dohnala jsme dobře hlídali. Věřím, že nám tento výsledek neublíží v dalším kole a zůstaneme pevně na zemi.“

Fakta – branka: J. Vomáčka. Rozhodčí: Šejna (Libchavy) – Jadrný, Horníček. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

SKP Slovan Moravská Třebová: Vykydal – Staněk, Winkler, Skřebský, Švanda, R. Šatník, Strouhal, P. Šatník, Aberle, Dohnal, Maleňák (J. Sedláček, Polák).
Sokol Dolní Ujezd: Janecký – Pachta, Kučera, Svoboda, Kuchta, Čejka, Fulík, Kolčava, Frňka, J. Vomáčka, Havran (M. Vomáčka, J. Částek).

Morašice – Slatiňany 0:2

Větší aktivita byla zpočátku na kopačkách hostů, ale bez vyložených šancí. Před poločasem ožili domácí, ale místo využití nejméně tří slibných možností do šatny inkasovali.

„Po přestávce jsme se snažili o vyrovnání, ovšem soupeř nám snad s výjimkou dvou tří příležitostí moc nedovolil. Navíc hrozil z rychlých protiútoků, v 88. minutě využil skulinu v naší obraně a pojistil si vítězství,“ litoval ztráty bodů hrající kouč František Ropek.

Fakta – branky: Kořínek, J. Zdražil. Rozhodčí: Vodrážka (Pardubice) – Morávek, Svědiroh. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

TJ Sokol Morašice: Lněnička – Klement, F. Ropek, Chmelík, V. Štancl, Jetmar, Kopecký, Jokeš, Kubeš, Burián, Vodehnal (Petr Kuta, Válek).

Choceň B – Litomyšl 2:2

Hosté přijeli pro tři body a to dali najevo v 8. minutě penaltou Černého – 0:1. Místo pojistky, a šance na ni byly, vyrovnal ve 26. minutě špatně pokrytý Nedvěd. Nicméně do poločasu vrátil hostům vedení Kroupa, když vymetl šibenici. Poté Král chytil domácím pokutový kop, ale vyrovnání z Krejsovy kopačky po přestávce nezabránil. Holec mohl rozhodnout, ale Gerčáka nepřekonal, a tak byli hosté nakonec rádi, že v závěru bez úhony přežili Nedvědovu tutovku.

„Naše převaha byla místy značná, ale získali jsme zase jenom bod. Oba úvodní zápasy sezony jsme měli vyhrát,“ povzdechl si trenér František Dvořák.

Fakta – branky: Krejsa, Nedvěd – Černý, Kroupa. Rozhodčí: Machala (Pardubice) – Halda, Suchomel. ŽK: 3:0. Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Jiskra Litomyšl: Král – Drahoš, Hašek, Kolek, Macháček, Holec, Kroupa, Sršeň, Černý, Bednář, Pavlák (Dvořák, Pešek, Urban).