Jarní část fotbalové sezony se v regionu rozjíždí pozvolna. K divizi se přidal neúplný krajský přebor a dění na přírodních a umělých trávnících stojí opět v centru pozornost sportovních fanoušků.

Jarní nula, to je problém

Jak se ukazuje, tak předsezonní slova trenéra Zbyňka Zbořila, že cílem jeho týmu pro jaro je záchrana, nebyla vyřčena jenom tak. Po dvou kolech jsou Svitavy bez bodu, což je špatně nejen pro pohodu v týmu, ale i proto, že divize je neskutečně vyrovnaná a každý celek ze širokého středu tabulky se může v pásmu ohrožení ocitnout rychleji, než se řekne švec. Tím spíše, když se budou prohrávat zápasy podobné tomu nedělnímu se Dvorem Králové. Ano, soupeř měl kvalitu, ano, průběh ovlivnil vítr, ale to neznamená, že by Svitavští měli taková utkání prohrávat. Tím spíše doma. V neděli měly prostě body zůstat v Lánech, když ne tři, tak jeden stoprocentně. Sestava na hřišti, byť proti podzimu značně pozměněná, nebyla zase tak slabý, aby takhle položila hlavu na špalek. Jestli i nadále přetrvá neschopnost ubránit standardní situace, může si silný živanický kádr začít brousit zuby.

Udržení může být reálné

Hlavní otázkou na startu krajského přeboru bylo, jestli Litomyšl, která se nachází na chvostu tabulky, předvede proti Žamberku výkon, jaký bude opravňovat k názoru, že mise záchrana není nemožná. Výsledkově to tak úplně nebylo, neboť remíza 2:2 byla pro Jiskru zkrátka málo. Na druhou stranu je třeba říci, že projev mužstva nebyl vůbec marný, na rozdíl od podzimu si umělo vytvořit docela dost šancí a v závěru za nepříznivého stavu dokázalo rivala zatlačit u jeho šestnáctky, vyrovnat a málem dát rozhodující gól. Ano, s takovým přístupem může Jiskra svůj úkol splnit.

Bod, který má cenu

Ono to je s těmi remízami obecně složité a většinou teprve další průběh sezony ukáže, jakou vlastně měl ten či onen smírný výsledek hodnotu. Co třeba Polička v Moravanech? Jistě, může se zdát, že mohla myslet na víc, ostatně v poločase vedla, jenže když po přestávce bojovala proti soupeři i větru, může se říci, že ta plichta není k zahození.