Události, které zaujaly v uplynulém fotbalovém kole:

A hned je nutno bohužel konstatovat, že kdovíjak zázračně rozhodně ne.

Začněme v krajském přeboru, kde se start nejlépe povedl Moravské Třebové (13 bodů). Ta plní svoje předsezonní předsevzetí pohybovat se v top pětce. Bodovala dosud v každém utkání, pozoruhodné je přitom chudobné skóre 7:4. Slovan se prezentuje jako tým, který na jednu stranu těžko dosahuje na vítězství v normální hrací době, na druhou však je a snad i bude velice složité ho porazit. Není důvodu si myslet, že by měl v nasazeném tempu polevit.

Litomyšlská Jiskra (7) má na kontě možné méně bodů, než by si za předvedené výkony zasloužila, ale na to se historie ptát nebude. Více jich jistě být mohlo, to by však musela nějaké vytěžit ze zápasů, kdy vstřelí venku tři (v Holicích) nebo dokonce čtyři góly (v Heřmanově Městci). Z takových by se s prázdnou odcházet nemělo.

Svitavy (6) se nacházejí na pozicích, které jsou jménu klubu nedůstojné, ale naplnily se obavy těch, kteří předjímaly, že letní odchod nějakých pětadvaceti gólů ze základní sestavy se musí negativně projevit. A projevil. I po šesti utkáních má tým jediného střelce a hledá cestu ze začarovaného kruhu.

Ještě horší, alespoň po výsledkové stránce, je dosavadní vystoupení Poličky (2). Na chvostu snad nezůstane dlouho, musí ale přidat na efektivitě. Jestliže vás třeba po zápase v Holicích všichni chválí, že jste měli tři čtvrtiny času hru ve své moci, a ono to skončilo 0:4, tak je prostě někde závažná chyba.

V I. A třídě se ze Svitavska do horní poloviny tabulky prosadil zatím pouze Dolní Újezd (12) a to není žádné překvapení, svojí kvalitou tam patří. Teď půjde jen o to, jak vysoko, jelikož pole uchazečů o podobné pozice je nečekané široké a zdá se, že za zřejmě suverénní Luží půjde dále o přetahovanou o každý bod. Nebýt kolapsu v úvodním kole v Letohradu, bylo by vše ještě veselejší.

Kunčina (9) je nyní úspěšná z padesáti procent a pokud by v tomto duchu pokračovala, nikdo by se nezlobil. Přece jen, konkurence je na ni hodně silná a stávající tři vítězství je nutno brát všemi deseti. Potvrzuje se, že klíčové bude pokud možno neztrácet body doma.

Jak dobře začalo Pomezí (5), tedy výhrou v Nasavrkách, tak mizerně pokračuje. Je to zvláštní, že tamní hráče tento výsledek nenakopl tak, jak by bylo záhodno. Teď se uvidí, zda se o to nakopnutí postarají noví trenéři Sedliský a Nespěšný. Jako zásadní potíž, nikoli nová, se ukazuje, že nehraje-li kanonýr Leinweber, zůstává ofenziva mužstva tupá.

A co říci ke svitavskému béčku (0)? Bez bodu, skóre 1:18, ach, kdeže loňské sněhy jsou… Z časů minulého podzimu, kdy jí vycházelo skoro všechno, na co sáhla, přešla rezerva do období, kdy jí nevychází zhola nic. Tak špatný tým ale zase nemá, aby se trápila na chvostu. Jistě se zvedne, půjde jenom o to, aby se tak stalo co nejdříve.

Ještě několik slůvek o I. B třídě, kde se nejlepší celek z okresu nachází až za sedmičlennou tlupou z Ústecka, což vypovídá o mnohém. Opatovec (9) jede od úvodu ročníku podle jednoduché rovnice: doma všechno, venku nic. Což mu na klidné vody stačí, chce-li ovšem výše, tak nějaký občasný dovoz z cizích trávníků potřebuje.

Dolní Újezd B (9) plní nováčkovskou roli obstojně a ukazuje se, že pokud se sejde ve standardně kvalitní sestavě, což se až na výjimku v Králíkách děje, nemusel by mít v soutěži vážnější potíže. Což by bylo velmi příjemné.

Moravská Třebová B (6) odehrála až na příděl v Ústí nad Orlicí pět solidních zápasů, jenže bodů z nich nevytloukla tolik, kolik měla. Vytěžit maximum z dobře rozehraných utkání, to je podmínka pro posun vzhůru.

Horní Újezd (2), ten zažívá černý nástup do sezony. Inkasoval 22 branek a světlo na konci tunelu není zrovna v dohledu, jelikož problém postavit jedenáctku schopnou boje tady začíná být kolo od kola stále palčivější.